قلم ها را غلاف کنید؛ شرمتان باد!

رسانه های اسلامگرایان ایران خبر "دستگیری زن جوان سعودی که دامن کوتاه پوشیده بود" را بازتاب داده و نوشته اند: "این زن جوان در روزهای گذشته با انتشار یک ویدئو از خود در حال قدم زدن با دامن کوتاه و تاپ در یک منطقه تاریخی در روستایی در شمال ریاض، جنجال گسترده ای به پا کرده است..

 

نیروهای دولتی عربستان در نهایت دیروز زن جوانی را که در روزهای گذشته با انتشار یک ویدئوی جنجالی از نحوه پوشش خود بحث های دامنه داری را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی این کشور ایجاد کرده بود، بازداشت کردند.

پوشیدن لباس کوتاه در عرف اجتماعی عربستان امری مذموم است اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست از منظر الزام قانونی زنان عربستان ملزم به رعایت چه استانداردهایی هستند. 

عربستان سعودی دارای جمعیت جوانی است و بیش از 50 درصد از جمعیت این کشور زیر 25 سال سن دارند." (منبع عصر ایران)

کسانی قلم بدست برده و در باره یکی از بزرگترین زندان ها و شکنجه گاههای زنان (شیخ نشین عربستان) گزارش می نویسند که خود در دومین زندان زنان جهان (ایران اسلامزده ما) زندگی می کنند و شاهد تحقیر، تجاوزات در مراکز نظامی، تیغ کشیدن به صورت زنان، اسیدپاشی، جریمه های سنگین، توقیف وسایل نقلیه و .. فجایع اسلامگرایان در ایران بوده و هستند.

چند روز پیش بود که جوانی دلاور نسبت به توهین اوباشان حکومتی به یک بانوی ایرانی اعتراض کرده و جان عزیزش را در راه دفاع از حقوق زن ایرانی از دست داد و رسانه های اسلامگرایان دوربین ها را روی آخوند زخمی زوم کرده بودند.

"تصویر اصغر نحوی پور که در حادثه مترو شهر ری بعد از اعتراض به "امر به معروف" (مزاحمت) یک آخوند به یک دختر و درگیری با وی، با شلیک پلیس بقتل رسید."

Bild könnte enthalten: 1 Person, Text

قلم هائی که جانبدارانه میچرخند و سخنانی که هدفمند مکتوب می شوند، نمی توانند سرچشمه (خاستگاه) عاملین و آمران خود را پنهان کنند، حتا اگر از طیف اخته شدگان سیاسی باشند!

در عصری که طنین شکوهمند ارزش های جهانشمول لائیک دمکراتیک و حقوق بشری به زندان کبیر زنان (عربستان) هم رسیده، نمی توان نسبت به بیداری زنان دربند آن شیخ نشین، سکوت کرد و بی شرمانه تر ازآن، بعنوان یک رسانه ایرانی، تحقیر و تجاوز به حقوق زن ایرنی به "جرم" تسلیم ناپذیری در برابر دین و سنت عربستانی را تطهیر کرد.

واقعیت این است که صدای رسانه های ایران اسلامزده، از پس پوزبندهای استبداد دینی بگوش می رسند. قلم ها و قلب های مزدوران قلم بدست در ضدیت با آزادی زنان و همسو و همدل با شیوخ عربستان، حزب الله، داعش، طالبان، جندالله .. می چرخند و جهل و جنایت و جباریت را تبلیغ و ترویج می کنند.

برای حفظ حرمت "خلود مدل" و زنان آزادیخواه عربستانی، همان بهتر که قلم زنان مزدور حکومت اسلامی، قلم ها را غلاف کنند.

اقدام "خلود مدل" قطره ای از دریای جنبش رویگردانی زنان از اسلام سیاسی و سمتگیری آنها، برقراری ارزش های جهانشمول انسانی و لائیک دمکراتیک است. "خلود مدل" به سرنوشت یکی از هزاران زن ایرانی گرفتار شده، که در راه دفاع از ابتدائی ترین حقوق خود زندان، شکنجه و تحقیر شده ویا جان باخته اند. شاید صدای او خفه شود، اما با فریادهای میلیونها زن آزادیخواه چه خواهند کرد؟!

من موضوع پوشش زن عربستانی را بعنوان سخن روز انتخاب کرده ام، زیرا مسئله زن و پیکار علیه ارتجاع ، بیدادگری و جباریت، مرز جغرافیائی ندارد و سرنوشت ساکنان این دهکده جهانی بهم گره خورده است.

در پایان سخن کوتاه خود، خطاب به قلم بدستان حکومت اسلامی می گویم:

قلم ها را غلاف کنید؛ شرمتان باد!

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا قلم ها را غلاف کنند؛ و چراشرمشان باد!؟ اصولن روشن فکر وطنی عادت دارد بجای پرداختن به نارسایی ها و مشکلات پیرامون خود تلاش کند مرکز ثقل توجهات را به تورکیه ازربایجان و عربستان سوق دهد.یا بجای غلاف کردن قلم و شرمندگی در مورد کوچاندن 30/40 ملیون تورک ازربایجانی به مثلا مغولستان یا تعیین تکلیف خودش با حقوق اولیه شهروندی و امثالهم خود را به کوچه علی چپ بزند و بحث را به قسمتی گزینشی از دموکراسی ناقص دلبخواهیش معطوف بدارد.این ها تا درک کنند که مثلا دموکراسی یک پکیج تعریف شده هست راه کهریزکی هایی را خواهند پیمود که از اسلام پکیج شان دلبخواهی و فقه شیعوی به بیراهه خاهند رفت.