داستانگرايى باستانى و باستانگرايى داستانى

نقد نظام آموزشى ايران را در اولويت نوشتارى خويش قرار داده ام.
اين نوشته مقدمه اى بر آن اولويت است.

 

در نظام آموزشى مُردگان " داستانگرايى باستانى " و " باستانگرايى داستانى " تبديل به آموزه هاى حقيقى و واقعيت هاى تاريخى شده است. دانشگاه ها و مدارس با آموزه هاى مُردگى حال مى كنند. حافظه ى مردگى نمى خواهد بر خود بقبولاند كه بلخ، مكه ى تازيان نيست. ذهن داستانى و باستانى اين جامعه هنوز هم در اندرون حكاياتى از بلخ و بخارا و نيشابور و قندهار و شهرهايى كه مربوط به سرزمين هاى ديگرند سير مى كند. اين شهرها اگرچه كانون هاى اصلى داستان هاى فردوسى اند اما مال سرزمين هاى ديگرند.

مر آن خانه را داشتندی چنان
که مر مکه را تازیان این زمان

در نظام آموزشى مُردگان " آمريّت تاريخى " جايگزين تاريخنگارى واقعى شده است. آمريًت تاريخى به نظام آموزشى مردگان دستور مى دهد كه از ذكر تاريخ ملت هاى همزيست دورى كند و بر تدريس تاريخ زبان سلطه و زبان حاكم بپردازد.

در نظام آموزشى مُردگان، لمپنيسم و چاخانيسم و فريب به استثمار ديگرى بر مى خيزد. همه ى آموزه هاى تاريخى و اجتماعى، يك دروغ مصلحت آميز است. كه اگر راست بگوييم فتنه به پا خواهد شد و راستگويان فتنه هايى بيش نيستند. در اين نظام هرگز اين سئوال پرسيده نمى شود كه چرا نبايد راستى را نگوييم. در اين نظام آموزشى به دليل حضور هفتاد هشتاد درصدى انسان هاى محروسه به بايكوت و سانسور و جعل بهاى فراوان داده مى شود.

در نظام آموزشى مردگان، مبانى مرگ و مُردگى بيشتر از مبانى زندگانى و زنده بودن تدريس مى شود. احترام به مُردگى و ترغيب انسان به كشتن در حقيقت ركن اصلى اين آموزه هاى مُرده پرورى است.

در نظام آموزشى مُردگان، من و تو مُرده اى بيش نيستيم. اين نظام آموزشى شبيه مزار جعلى كوروش است كه پس مانده هاى برتريّت طلبى و نژادپرستى را دور خود جمع مى كند. اين نظام آموزشى بر روى استخوانهاى مُردگان بنا شده است.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - دوستان همانطورمیدانید،این حقیرنامم یک اسم غربی ایرانی و منطقه ایی است،
مثلا فرض کنید ع.ب.تورک اوغلی، عین مثلا،عباس،عین الله، عبدالقادر،علی،علی رضا،عیسی،عباد،یا در اینگونه نام میباشد،
نام فامیلی ام نیزمثل بنیاد،بیدار،بی غم،ووو،،،،،،
تورو اوغلی،نیز اسم ،مستعار است، بخاطراینکه این نام برای تعدادی حساسیت،ترس.،الرژی،یک نوع مشکل سازی،ایجاد میکند،
برخود گذاشته ام،
این اسم و نام ها نظریان حقیرانه برای شناسایی انسانها تفکیک
هم گذاشته می شو د،نه شخصیت می آورد،نه چیزی از روی انسان برمیدارد،نه چیزی بر انسان ها اضافه میکند،
تنها برای دلخوشی پدرمادران می باشد که به این فرزندان خود
می گذارند،.
فرض کنید، اسم من آلفرد باشد،چیانگچی،یا چوب ،چکش باشد،
آیابنظرشما تفکر من دراینجا ارجحیت دارد یا اسم من؟
قیافه من که هیچ کس ندیده یا تفکروتیره نژادی من؟
برای نمونه اگر نام مرحوم،مریم میرزاخانی؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایشان به عمد در هیچ سایت پانتکری مطلب منتشر نمیکند فقط همین جا به عمد قصد تحریک و ایجاد حس انزجار بین ایرانیان اذربایجانی و دیگر نقاط ایران را دارد به عمد ادا در میاورد حتی در سایت گوناز هم چیزی منتشر نمیکند مانند سنگ پرانی کودکان تخس به عابران پیاده. اگر سایتهای حرکت شما ارزشی برای مردم ایران و بخوصوص اذربایجانیان داشت چرا اینجا مطلب منتشر میکنید به اغوش ملت خودتان برگردید :) اهااااا کسی انجا نیست نه؟؟؟ حتی اذربایجانیان هم در سایتهای غیر ترکی هستند بله این انتخاب مردم اذربایجان است باید و مجبورا باید احترام بگذارید.

در تمام عمر ؟.........یک خط مطلب اکادمیک تحقیقی نمیتوان یافت جز همین پریشان گویها که جرات مطرح شدن در هیچ مرکز علمی ندارد حتی ایشان در سایتهای حرکت قدرتمند پانتکری هم جرات نشر این خزعبلات را ندارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی دیشب احمد اوبالی در تلویزیون گوناز دوباره ...... شما و دو نفر دیگر را که نمی شناسم به اعمال جنایتکارانه متهم کرد. در این برنامه کلی آسمان و ریسمان را بهم بافید و در نهایت گفت سند حرفهایم را بعدا رو خواهم کرد . دوست داشتیم نظر شما را هم بدانیم. بنظرم آمریکا مملکتی نیست که .......هر چیزی خواست به این و آن بچسباند . آیا میشود این مسائل را از طریق دادگاه پیگیری کرد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ناسیونالیسم مغولی شباهتی عجیبا با ارتجاع دینی مذهبی دارد.
هر دو بجای حال و آینده مدام در گذشته و در استوانه داریوش عطش نوستالژیک خود را می جویند.
مردم جوان ایران با سلاح امید و طراوت آینده نگری بزودی دکان ارتجاع سیاه و شونیسم زرد تجزیه طلبان مغول را تخته خواهند کرد.
پان ترک چون حرفی برای امروز ندارد مدام به مفت دزدی مرددهای های گذشته میپردازد.
جبر و درس تاریخ اینست که نیروی پویای مردمی -آریایی به زودی مازوخیسم و خودآزاری شونیسم تورانی را برای همیشه نابود و خاموش خواهد نمود.
ناسیونالیسم مغولی ، حامی و همزاد ، ارتحاع داعشی دینی و آلت دست سرمایه داری و صهیونیسم و حکومت ارثی آل سعود است.
بیماران روانی را باید درمان نمود تا وارد سیاست و مشکلات اجتماعی مردم نشوند و آنرا منحرف کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر روز از اذربایجان و اران هزاران ترک زبان به دیدار استخوانهای پوسیده مردگاه عرب به خراسان و قم و کربلا و هزاران امام زاده روی میاورند و به زبان عربی تقاضای عفو و برده گی و حقارت می کنند.
این ننگ تاریخی برای گروه شیعیان وجود نمی داشت اگر پسر بچه 14 ساله ای بنام شاه اسماعیل به زور شمشیر مردم اذربایجان را شیعه نمیکرد .
بیش از 500 سال ست که مردم ترک زبان تبدیل به مردگان ویا عروسکهای شیعه شاه اسماعیل شده اند .
برا مدن خمینی و رجوی و خلخالی و علی شریعتی و شاد روان اقای شریعتمداری بدون خونریزی وحشتنتاک شاه اسماعیل ممکن نبود و ...