نبوت رنجبر درگذشت!

باز مردی از تبار صداقت، ایستادگی و انسانیت، چشم فرو بست. روز آدینه بیستم یولی 2017 نبوت رنجبر در شهر کلن زندگی را بدرود گفت!
تصویر از روز 13 بدر 2017

 

با نهایت تاثر و تاسف و با اندوه زیاد، باطلاع عموم رسانده می شود که مردی آزاده، شریف، وفادار به مردم و آرمان های بزرگ آزادیخواهانه و عدالت طلبانه آنها، از میان ما رفت. نبوت رنجبر بیشتر عمر خود را در تبعید بسر برد و هرگز فراموش نکرد که یک تبعیدی نظام بدکردار حاکم بر کشور است. نبوت رنجبر هم یکی از بیشمار قربانیان دو نظام استبدادی شاه و شیخ در ایران بود. 

نبوت رنجبر علاوه بر یاد گرامی و خاطره های خوب خود، سه یادگار بر جا گذاشت.

کاوه زنجبر، آنا رنجبر و نیما رنجبر سه یادگار نبوت برای ما هستند.

مرگ نابهنگام پدر را به سه عزیز و گرامی، کاوه، آنا، نیما و همه یاران و آشنایان تسلیت گفته و برای آنها آرزوی بردباری، صبر و تحمل این غم سنگین را داریم.

از سوی تعدادی از رفقا و دوستان نبوت رنجبر در آلمان

 

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نبوت از جوانی در مدار گروهی از کوشندگان سیاسی قرار گرفت که به "گروه فلسطین" معروف شد. در مبارزات ضد استبدادی دوران پهلوی کوشا بود و پس از انقلاب به "راه کارگر" پیوست. با اغاز بحران تشکیلاتی - سیاسی در "راه کارگر"، از تشکیلات جدا شد، اما همچنان از آرمان ها و ارزش های آزادی خواهانه، برابری طلبانه و دادگرانه دفاع می کرد.
پس از تشکیل "جنبش جمهوریخواهان دمکرات لائیک" ، این سمتگیری سیاسی برای گذر از حکومت اسلامی را درست دانست، اما با مشاهده عمق تفرقه در صفوف این حرکت، بدرستی همبستگی نیروهای ناهمگون دست اندرکار را در چشم انداز سیاسی نمی دید.
نبوت با اینکه سال های طولانی از بیماری قلبی رنج می برد، اما در تناسب با توان جسمی خود، با تلاش های فرهنگی - اجتماعی و سیاسی همراه بود و هرگز نسبت به ماهیت حکومت اسلامی و اندیشه براندازی نظام، تردید نکرد.
یادشان گرامی باد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهتر نیست ایران گلوبال بیشتر درباره این اقا بنویسه. شاید هم بقیه خوانندگان این اقا رو میشناسند و برای بنده ایشون چهره ای ناشناخته است. که در اینصورت مشکل از بنده است.