سرتيتر انديشندگى من عبور از اسارت تاريخى و فكرى و جغرافيايى استو انسان
شكلى از انديشندگى خويشتن است

 

 

نظرات من لختند، لباس ندارند. نظرات من باند و گروه و چته ندارند. تعريف و تعارف ندارند. براى همين هركسى مثلاً براى افشاى نظرات مهره چينى كند فقط خودش افشا مى شود. ماهيت نظريه پردازى آشكارا رقص كردن در جلوى چشم همه است.

نظرات من بازيگران من هستند. و البته من اين شطرنج را بدون مهره بازى مى كنم!

بين انديشيدن و خويشتن، بازى را طورى چيده ام كه انديشندگى هر وقت اراده كرد ماتم كند.

من نظراتى براى استقلال انسان و آرمان هايش دارم و فراموش نمى كنم كه انسان، استقلال نظرات خويش است.

كسانى كه سعى مى كنند مرا به گروه ها وافراد و حكومت ها ببندند غافل از اين نكته اند كه من بندى كلام و انديشندگى و استقلال نظرها هستم.

راهى كه من انتخاب كرده ام ترس از دست دادن و محو شدن و تمام شدن ندارد. چون اين راه به ترس و دلهره و وعده و وعيدهاى هيچكس و هيچ گروه و هيچ سيستمى وابسته نيست كه تقديرش را بود و نبود آنها رقم زند.

راه من از درون انديشندگى مى گذرد. خانه ى من و آدرس من آنجاست.

انديشندگى اما مقدس نيست. مثل خود آدمها آب و نان مى خورد، راه مى رود، خسته مى شود، مى شاشد، مى خوابد.

انديشندگى مى سازد، توليد مى كند، اشتباه مى كند، ياد مى گيرد، ياد مى دهد، مى ميرد.

فعلاً سرتيتر انديشندگى من عبور از اسارت تاريخى و فكرى و جغرافيايى است.

جهان وطنى و مبانى ديگرى هاى منِ ديگرى نيز سرتيتر انديشندگى من هستند.

هر چيزى كه به انديشه راه مى برد سرتيتر انديشندگى من است. خارج از اين اقليم، نه دنياى من است و نه مى خواهم كه باشد و يا سر به تنش باشد. كه اگر سر بود انديشندگى بود.

دوشونجه دوشونجه يئنى دوشونجه
اؤزوم يارادارام " سيزدن " دوشونجه...

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی عزیز ,
میدانم انسان خوبی هستید , اما نوشتجات شما در این اواخر در محور منیت خودتان سیر میکند . نظرات شما چه خوب چه بد , در توصیف سیاست های روزانه و واقعیی محک میخورد , و این همه به تبلیغ فردیت خودتان نیازی نیست . اصلا در عرصه سیاسی جنبش ملی آذربایجان جایگاه اندیشه ان چه اندیشه های لوایی مینامید کجاست ؟ معذرت , اما بنظر چیزی از خود شیفتگی خفیف در روانشاسی تان محسوس است . یک فاکتور قوی برای تخریب هر انسانی . کمی آگاهانه برخورد کنید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما برای ۳۰ میلیون بودن کردها در ترکیه چه سند و مدرکی دارید؟ ما ترکها وقتی می گوئیم ۳۵ میلیون نفر در ایران جمعیت داریم ، ساده ترین مدرک ، مصاحبه وزیر امور خارجه سابق "​دکتر علی اکبر صالحی " در آنکارا در ۲۸ دی ماه ۱۳۹۰ به زبان انگلیسی در برابر خبرنگاران است که گفت : " ۴۰% از مردم ایران به زبان ترکی صحبت می کنند " ۴۰% از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران ۳۲ میلیون نفر می شود ،​اصولا سیاستمداران کشور، آمار جمعیتهای محکوم در کشور را کم نشان میدهند ، با این حال فقط ۳میلیون نفر فاصله بین گفته وزیر امور خارجه ایران و فعالین ملّی - مدنی ما موجود است. از طرفی ، ترکان ایران فراکسیونی با عضویت ۱۱۰ نماینده از مجلس شورای ایران را دارند که با اینکه همه نمایندگان ترک عضو این فراکسیون نیستند ولی باز اندکی بیش از ۳۹% از نمایندگان مجلس را تشکیل میدهند ؛ کردها چند نماینده در مجلس ترکیه دارند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ایرانی، جمعیت اکراد در ترکیه ۱۴ملیون(به نقل از بی بی سی که مدافع اکراد است) میباشد و هیچ کسی مخالفتی با استفاده از زبانهای زازا وکرمانجی انان ندارد. مشکل ما ترکان درایران تجاوز وتوسعه طلبی انان در مناطق ترک نشین اورمیه و سلماس و ماکو و... میباشد.والبته اگر اکراد ازحقوق ملت آزربایجان جنوبی حمایت بکنند و مرز های ملت ما را احترام بگذارند، ما نیزاز حقوق ۲۲ درصد جمعیت کرد آزربایجان غربی یعنی ۶۶۰ هزار از ۳ ملیون سرزمین مان را محترم میشماریم.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AE%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D8
%B1%D8%AF%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86#/media/File:
Map_of_Kurdish-inhabited_provinces_of_Iran,_according_to_a_poll_in_2010.PNG

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی
لطفن پروسه اندیشیدن خود را تحلیل فرمایید تا ببینیم اگر خوب است ما هم استفاده کنیم.
ولی اگر در این پروسه اشخاصی مثل خدا و پیغمبر و یا امام تقی یا نقی دخیلند لطفن زحمت نکشید.
شما چگونه میتوانید با ذهن متافیزیکی راسیونال بیاندیشید؟
اسلام شما یعنی تسلیم به قوانین الهی در قران! پس انديشه برای چه؟
اگر هم خدا را مانند یک مجسمه بر طاقچه گذاشته اید ودر اندیشیدن شما جایی ندارد پس برای چه گذاشته اید که باز این هم منطقی نیست.
توصیه میکنم مقاله اقای ایجادی را چند بار بخوانید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از هیچ وهمی اندیشه زاده نخواهد شد آن هم در بازی شطرنجی که مهر ه ندارد؛ در بازی سایه ها شما سایه کدامین سایه هستید در اوهام خویش.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب محمدرضا لوائی
جواب سئوالم را ندادین؟ ...چرا؟
دوباره سئوالم را در اینجا تکرار میکنم؛
ملت کورد در کشور ترکیه که نفوس آن در حدود 30 میلیون می‌باشد(یعنی حدود 40% جمعیت کشور ترکیه است)، آیا شما آن حق و حقوقی که برای خودتان در ایران می‌خواهید برای ملت کورد در کشور ترکیه نیز قایل هستین؟
سپاسگزارم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حسین عزیز ، شما از طرف لوائی وکالت جوابگوئی دارید؟و یا اینکه ایشان خجالت می کشند خودشان جواب بدهند، و یا در مقامات فوق العاده بالائی حتی بالاتر از ابرها هستند و جواب دادن با اسم خود برایشان کسر شان می آورد آخر استادان و دانشمندان گوناز خوانده که به این آسانی ها از عرش علا پائین نمی آیند، ممد جان من در یک شرکتی کار می کردم، یکی از کارکنان خیلی به دست و پای کارفرما می پیچید تا اینکه یکدفعه کارفرما آن شخص را بعنوان رئیس بخش معرفی کرد و حقوقش هم دو برابر شد و بعد از دو ماه او را اخراج کرد، من علتش را پرسدم گفت که دو ماه از قراردادش باقی مانده بود، و مجبور به همکاری با او بودم، ولی من به تلافی اذیت های او ، از او رئیسی ساختم که در هیچ جا برایش کار نمی دهند، ولی او تا آخر عمر خود را رئیس تصور خواهد کرد، امیدوارم متوجه عرایض بنده شده باشد، پیشوندهای استاد و دانشمند را فراموش کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ جان
نويسنده بى عكس و بى اسم يعنى چه؟
عجب استدلالى داريدضشك34

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممد جان، شما فقط دو مشکل اساسی را نمی توانید حل کنید، اسمتان و عکستان، که حتما هر هفته و هر روز باید در این سایت نمایان و درج باید گردد؟؟؟ آیا آزربایجان مهم است یا عکس و نام محمد رضا لوائی، آیا شما توانائی آنرا دارید که بدون نام و بدون عکس افکارتان را بدون عکس و اسم تقدیم ملت ترک آزربایجان بکنید؟؟؟