غده بد خیم تروریسم اسلامی

با توجه به اوضاع نابسامان بین المللی، ترور اسلامی تا زمانی که اسلام حربه ای ایدئولوژیک برای اعمال خشونت در اختیار سیاست قرار می دهد، همچنان ادامه خواهد یافت. حل بنیادین این مشکل در گرو استقرار دمکراسی در کشورهای اسلامی، و بیرون راندن دین از دولت خواهد بود.

 

ترورهای روز پنجشنبه 17.08.2017در اسپانیا در ردیف ترورهایی هستند که در طی سال های گذشته در نقاط مختلف کشورهای اروپایی و غیر اروپایی رخ داده اند. در اثر اقدام تروریستی عده ای کشته و زخمی می شوند، و بلافاصله یک گروه اسلام گرا مسؤلیت اقدام را به عهده می گیرد. در مقابل افزایش اقدامات پیش گیرانه و روش های امنیتی پیچیده تر ازسوی دولت ها، تروریست ها نیز روش های ترور را تغییر داده اند، و از روش های در دسترس تر و ابتدایی تر که نیازی به تدارک زیادی ندارد سود می جویند. کارد و کامیون از جمله وسایلی هستند که به راحتی در دسترس تروریست ها قرار می گیرد.
ترور به عنوان وسیله ای خشونت آمیز برای رسیدن به یک هدف سیاسی در گذشته نیز بکار گرفته شده است. در سده گذشته-سده 20- دنیا شاهد ترور از جانب محافظه کاران تند رو، ناسیونالسیت ها، چپ های افراطی و آنارشیست ها بوده است. اما هیچ یک از ترورهای سده پیش از جهت گستردگی و قدرت تنفر ایدئولوژیک به بد خیمی ترورهای اسلامی نبوده اند. ترور اسلامی به دوصورت انجام می شود. نخست ترور دولتی، که بوسیله دولت های مستقر اسلامی، علیه شهروندان آن دولت در داخل و خارج انجام می شود. دیگری ترور بوسیله گروهای تروریستی اسلامی است که به ظاهر مستقل عمل می کنند اما در واقع سر نخ شان در دست قدرت هایی است که از گسترش ترور برای رسیدن به اهداف سیاسی و اقتصادی بهره برداری می کنند. با توجه به اوضاع نابسامان بین المللی، ترور اسلامی تا زمانی که اسلام حربه ای ایدئولوژیک برای اعمال خشونت در اختیار سیاست قرار می دهد، همچنان ادامه خواهد یافت. حل بنیادین این مشکل در گرو استقرار دمکراسی در کشورهای اسلامی، و بیرون راندن دین از دولت خواهد بود.
احمد تاج الدینی
19.اگوست.2017

http://www.tribuneiran.org/%D8%BA%D8%AF%D9%87-%D8%...

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترور محکوم است سرخ وسیاه هم ندارد . ترور افسران امریگائی محکوم است /ترور نظامیان میهنپرست سیاهگل محکوم است ترور های حزب توده بدست ترور یست توده ای خسرو روزبه محکم است و اعدام صد ها مجاهد و فدائی نیز محکوم هستند . این اخوند نیست که ترور میکند این فرمان دینی محمد است که فرمان کشتار و سوزاندن 400 نفر در سینما رکس ابادان و چند هزار نفر را در سال 67 صادر میکند و گناه انرا به گردن نظام سابق می اندازند . ترور متاسفانه بخشی از سیاست جهان امروز است . نه تنها ترور محکوم است بلکه شعار های نابودی ارتش و و دیگر ارکانها نیز بخشی از اندیشه تروریستی بشما ر میروند . هر گونه اقدام غیر قانونی که منجر به قتلی شود نوعی ترور بشمار میرود.غرب در بوجود اوردن ترور های امروز جهان از جمله داعش سهم بسزائی دارد .
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
غده بدخیم تروریسم اسلامی، محصول تفکر و اعتقادات رژیم جمهوری اسلامی آخوندی حاکم بر ایران است. ریشه های این تروریسم اسلامی را باید در خاستگاه آن یعنی ایرانِ تحت حاکمیت آخوندهای پلید و ضدبشر خشکاند. به طور مثال، گروه تروریستی داعش محصول عملکرد رژیم جمهوری اسلامی است. وقتی که رژیم جمهوری اسلامی با راه اندازی و ایجاد گروههای تروریستی مثل حزب الله لبنان ، حوثیهای مزدور در یمن و شبه‌نظامیان شیعه در عراق، جنایتهای هولناکی در حق ملت های عرب مرتکب می شود بسیار طبیعی است که داعش اعلام وجود کند. با وجود تروریسم و بی‌ثباتی در منطقه، رژیم جمهوری اسلامی از این شرایط بهره می برد تا پروژۀ شیعه گستری و توسعه‌طلبانۀ خود را پیش ببرد.
باری ، تا زمانی که جمهوری اسلامی بر ایران حاکم باشد، تروریزم وبنیادگرایی اسلامی ادامه خواهد داشت. تروریزم وبنیاد گرایی اسلامی با قدرت گرفتن آخوندها بر ایران متولد شد
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هموطن گرامی آقای احمد تاج الدینی، با کمال احترام من با قسمتی از نوشته شما موافق نیستم؛ آنجا که نوشته اید در سده گذشته-سده 20- دنیا شاهد ترور از جانب چپ های افراطی و آنارشیست ها بوده است. آقای تاج الدینی، در مورد تفاوت میان عملیات مسلحانۀ رهایی بخش و تروریسم، اشاره‌ به‌ چند نکته‌ را لازم و ضروری میدانم: برای یک تروریست، اصلاً اهمیتی ندارد که‌ خون چند نفر از مردم بی‌گناه‌ کشور خود یا کشوری که‌ در آن اقدام تروریستی را انجام می‌دهد، ریختەشود. اما آزادی‌خواه‌ در مبارزاتش جان ومال مردمی را که‌ برایش می‌جنگد مهم می‌داند و مردم بی گناه را هدف قرار نمی‌دهد. هدف آزادی‌خواه‌ از عملیات مسلحانه تحقق دمکراسی و حقوق بشر است. تروریسم از طرف هر شخص و گروهی باشد، کشوری به طور دائم از آن پشتیبانی می‌کند، اما پشتیبان چریک انقلابی آزادی‌خواه‌، ملت ستمدیده‌ای است که‌ برای پیشرفتش تلاش و فداکاری می‌کند.