روهينگيا قربانى تژادپرستى، قربانى برتر انگارى دينى

و بودا ديگر بود نيست
باد است

فيلمى ديدم كه پيروان بودا دو كودك ميانمارى را بر درخت بسته و زنده زنده آتش زدند.

و به چشم خويش مى بينيم كه جهان شر نيست بلكه امروز اين پيروان بودا هستند كه شرند. كه امروز آيين بودا شر است.

گور پدر دالايى لاما و سامسارا و نيروانا و بودا.

اين بود طبيعت آرام و آرامش طبيعى ريوكان تايكو؟

واقعيت اين است كه در خصوص قتل عام مردم مسلمان در ميانمار، سازمان هاى جهانى فقط به درد آمار و ارقام دادن مى خورند. تا به حال نوزده عمليات نظامى از سال ١٩٦٢ عليه روهينگيا صورت گرفته و جهان، بى تفاوت مانده است.

حتى آنگ سان سوچى هم همدست سياست تبعيض نژادى است و علناً و عملاً در كشتار مسلمانان دست دارد. كسانى كه به او جايزه ى صلح دادند بايد اكنون شرم كنند. در چنين مواردى اى كاش راهى هم براى باز پس ستاندن جايزه هاى صلح بود.

ديگر نه ميانمار و نه هيچ نقطه اى از جهان، بودگايا نيست و زير درخت بيدارى، پيروان بودا دارند به جاى مراقبه و مكاشفه آدم كباب مى كنند و نسل كشى راه مى اندازند.

بعد از ديدن صحنه هاى فجيعى كه اين قوم آفريدند و مى آفرينند، حالم از هرچه چرت و پرتى كه شاعران مسلمان در مورد بودا سروده اند به هم مى خورد. حالم از عرفان بودا به هم مى خورد. حالم از مجسمه هاى بودا به هم مى خورد.

روهينگيا قربانى معامله و معادله ى قدرت هاست.

روهينگيا قربانى نژادپرستى است. قربانى برتر انگارى  دينى است. 

روهينگيا قربانى بودايى است كه با پرچم آرامش و دموكراسى، خشونت و جنايت مى آفريند.

ما با هر گونه پاكسازى قومى ( پاكسازى نرم و پاكسازى نظامى ) به شدت مخالفيم و من به عنوان يك نويسنده آن را محكوم مى نمايم. در اين خصوص مفصل خواهم نوشت.

 

 

 

 

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طبق گزارشهای رسانه ها مردم روهینگیا در میانماز نسلهاست تحت « تبعیضات گوناگون و فقر » تحمل ناپذیری قرار دارند. عمدتا به علت وجود همین دو عامل، در روز جمعه ۲۵ اوت / ۳ شهریور شورشیان روهینگیا تحت رهبری گروهی با نام «ارتش آزادی‌بخش آراکانِ روهینگیا»، که خود را مدافع حقوق نقض‌شده اقلیت مسلمان روهینگیا می‌داند، به ده‌ها پاسگاه پلیس حمله کردند.

واکنش ارتش و بوداییان نیز بر این حملات موجب آواره شدن دهها هزار از همین مردم شد. گویا حدود 400 نفر که 370 نفر آنان از گروه فوق الذکر است کشته شده اند. تصاویر زیادی منتشر شده که انسانها را زنده زنده مسوزاننذ. احتمالا تعداد کشته شدگان بسیار زیاد است .
بودایی ها خشونت دینی را عیان کرده اند و از رهبران آنان تاکنون کسی این خشونتها ی دینی را محکوم نکرده است. یا من ندیده ام.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - اولا کولبران اجیران رانت داران آقازاده هستند،بارقاچاق آقازاده ها و رانت خواران کورد فروش راقاچاق میکتند.
درثانی جنایتکاران میانمار که بودایی هستند.هرازچندسالی جنگ دینی ونژادی راه انداخته عمدا نسل کشی فیزیکی میکنند.
کولبران ،مردم فقیر ونیازمند کورد بوده که ابزاردست همین نمایندگان کورد درمجلس و رانت خواران آقازاده های مرکزوکوردستان شده اند.
از این بیچارگان ابزارساختن برای اهداف سیاسی درست نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نژاد چیه دیگه آقای توکلی. بهتر است از کلمۀ قوم استفاده کنید. روهینگیایی ها خود را فرزندانِ تجار عرب، ترک، بنگالی، مغول و پرتغالی می‌دانند که زمانی از آن سرزمین گذشته اند و با زنان برمه ای ازدواج کرده اند. زبان آن ها مانند زبان فارسی هندو اروپایی است. سرزمین آن ها هم مثل ایران گذرگاه بوده، اختلاط زیاد است. البته نه مثل ایران که از هر قوم و قبیله ای آمدند و با بومی ها در آمیختند. نژادشناسان برپایۀ اسناد و آثار باقی مانده، هخامنشیان را موبور و موسرخ (مثل شما) و سفید روی و چشم آبی توصیف کرده اند. البته شما از قوم تپور هستید که قبل از پارس ها آمده اند، با پارس ها و عرب ها نیز جنگیدند و نگذاشتند سرزمین شان به دست آن ها بیفتید. الله اعلم.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دقیق نمیدونم، ولی گویا نژاد یکی است، تفاوت در مذهب باشد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" جناب محمدرضا لوایی، با تشکر از شما که به فکر روهینگیا هستید "" فیلم‌ها و تصاویر این جنایت هولناک هستند، با خودم می‌‌اندیشم آیا در هنگام حمله ارامنه و سیمیتگو به ارومیه ، خوی ، سلماس، مردم آزربایجان جنوبی، اینگونه وارد فاجعه شدند؟ آیا هنگام اشغال قره باغ توسط ارامنه بعد از فروپاشی شوروی کمونیستی، این حوادث بر سر مردم ترک آزربایجان شمالی‌ تکرار شدند؟ در سطح جهانی‌، فقط ترکیه در حمایت از روهینگیا ، به پاا خواسته است، همانطور که در جنگ جهانی‌، به داد ما آزربایجان جنوبی‌ها رسید و ما را از دست مارشیمون ارمنی و سیمیتگو نجات داد.
تصویر محمدرضا لوایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاى توكلى عزيز
اين كار را خواهم كرد
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوایی گرامی، /کاش، عکسها و ویدو های دهشتناک این جنایت را در همین لینک می گذاشتید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گزارشها از کوردستان حکایت از خروشان سنندج میکند سنندج هم بە اعتراض کشتار کولبران پیوست راستی جایگاه این ایران پرستان و ماجاهدان و چپهای ایران پرست مخالف عبا و عمامە کجاست ؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روهینگیایی ها هند و اروپایی اند. و این نشان می دهد که نژادهایی هم هستند که هند و اروپایی ها را پست می شمارند. نژادپرستی در هر شکلی و از طرف هر قومی محکوم و نفرت آور است.