بخشی از سخنان ترامپ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل

ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل: برجام مایه شرم آمریکاست
ترامپ در سخنان خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل نسبت های درستی به جنایتکاران حاکم بر میهن ما مطرح کرد، ولی خاستگاه و استراتژی خود و متحدینش در منطقه (عربستان، حاشیه نشینان خلیج فارس و ..) را فاش نکرد. او گفت: "از همه می خواهیم تا برای پایان دادن به اقدامات حکومت ایران و آزادی زندانیان در این کشور همکاری کنند. اما "همه" مورد نظر اقای ترامپ آنقدر خام نیستند که در دوره تغییر نقشه خاورمیانه، آب به آسیاب جبهه عربستان و .. بریزند. آزادی ایرانیان بدست خودشان میسر است و ما را بخیر شما امید نیست!

ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل: برجام مایه شرم آمریکاست!

ما می گوئیم اسلام سیاسی (بویژه حکومت اسلامی ایران)، مایه شرم جامعه ایرانی و بشریت است!

*********************
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه زمان آن فرا رسیده است که در برابر رژیمی که مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل را شعار می دهد، ایستاد، مدعی شد که قربانیان حکومت ایران مردمش هستند.

ترامپ با طرح این ادعا که منابع نفتی ایران برای حزب الله و حمله به همسایگان عرب و اسرائیل صرف می شود، ادامه داد: ما نمی توانیم در برابر حکومتی که با بی ثباتی به ساخت موشکش ادامه می دهد ساکت بمانیم.

وی همچنین برجام را مایه شرم آمریکا دانست و تاکید کرد که دیگر تکرار نخواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعا کرد: از همه می خواهیم تا برای پایان دادن به اقدامات حکومت ایران و آزادی زندانیان در این کشور همکاری کنند.

ترامپ مدعی شد که همه جهان می فهمند که مردم ایران از رهبرانشان بسیار می ترسند. این رژیم سرکوبگر نمی تواند به این وضع ادامه دهد. ایران باید یا به اقدامات خود پایان داده یا به وضع کنونی خود ادامه دهد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقبالی کدام جمله ترامپ این معنی را داد که " همه جهان می فهمند که مردم ایران از رهبرانشان بسیار می ترسند" ؟