درخواست زيباكلام از سيستانى ، و دورويى و چاپلوسى روشنفكر ايرانى

اگر تفكرى در كار بود
شرق اينهمه سر كار نبود

صادق زيباكلام با سبك ادبيات مدح و چاپلوسى از سيستانى تقاضاى استقلال كردستان را مى كند. احمقانه ترين خواسته اى است كه در طول اين ساليان ديدم. انگار كه از يكى بخواهى لطفاً خودت را بكش تا ديگرى نفس راحت بكشد. روشنفكرى ايران شيوه ى گفتمانش را گم كرده است.
برنار کوشنر، وزیر خارجه پیشین فرانسه، آیدی کوهن، پژوهشگر اسرائیلی و استاد دانشگاه بار ایلان، هنری بیرنار لوی، اندیشمند فرانسوی یهودی الاصل ، پیتر گالبرایت، سفیر سابق آمریکا در کرواسی و یکی از معاونان پل برمر، حاکم غیرنظامی سابق آمریکا در عراق و زلمای خلیل‌زاده، سفیر سابق آمریکا در بغداد هم نقشه ى استقلال كردستان را دارند اما آنها مستقيماً به بارزانى مشاوره مى دهند و آنقدر عقل دارند كه سراغ اين نوع درخواست هاى احمقانه و غير عقلانى از اشخاص و شخصيت هاى سياسيئى كه مخالف كشور شدن كردستانند نروند.
صادق زيباكلام نگران آزادى كردها و پاشيده شدن تخم نفاق است و عراق را كشور نمى داند. زيباكلام مى گويد سرزمين هايى كه امروزه در خاورميانه كشور خوانده مى شوند پيشينه ى تاريخى ندارند. ايران هم يكى از آنهاست و زيباكلام فراموش كرده است كه از آن هم سخن بگويد. زيباكلام تجزيه طلب خواندن كردها را و اصرار بر يكپارچكى عراق را بى معنا مى داند اما ترك ها و مليت هاى داخل ايران را تجزيه طلب و ايران را يكپارچه مى داند، و يا اگر هم چنين نداند در موردش سكوت مى كند.ث
زيباكلام خودش يك تنگ نظر است و خودش را قيم ديگران فرض مى كند اما غيرمستقيم از سيستانى مى خواهد كه تنگ نظر نباشد. من با نظرات سيستانى در مورد ديگرى ها مخالفم و اعتقاد دارم كه سيستانى يك ديگرى ستيز است درست مثل صادق زيباكلام. اما مسئله وقتى خنده دار مى شود كه يك ديگرى ستيز از آن يكى ديگرى ستيز درخواست رعايت حقوق انسانى را مى كند. و اين در حالى است كه همين درخواست كننده خودش دارد از اشغالگرى حمايت مى كند. زيباكلام بهتر است اول راجع به آزادى ملت ها و كشورهاى اشغال شده و زندانى شده در ايران درخواست بنويسد بعد به همسايگان بپردازد.
زيباكلام مظهر دورويى و تضاد فكرى روشنفكر ايرانى است.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ این متن هاییکه گذاشته میشود،ازمن نیست این متن هاتوسط مسئول کامنت باهماهنگی توکلی وائلیارگذاشته میشود،
تاتعدادکاربران رابیشترکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مدتیست که مقالات و نوشته ها رو در تارنمای ایران گلوبال دنبال میکنم.
سوالی داشتم از اقای لوایی و همچنین همفکران و کسانی که در زیر مقالات و نوشته های ایشون اقدام به هورا کشیدن و تشویق میکنن ؛
میخواستم بپرسم که با تفرقه افکنی و ملیت سازی و گسترش نفاق در بین شهروندان ایرانی و مردم ایران ، به چه دستاورد و نتیجه مثبتی میرسید ؟!
به چه دلیل در مورد کشور ایران اینچنین با نفرت و کینه موضع گیری میکنید و از هر فرصت و رویداد و خبری برای
نفرت پراکنی استفاده میکنید ؟!
ایا شما نمیدانید مشکل اصلی ایران ، وجود دیکتاتوری های تمامیت خواه و ایدئولوژی محور است ؟!
(یا میدانید و قصد پلیدی برای اینده ایران دارید)
ایا با ملیت سازی برای شهروندان ایرانی و نفرت پراکنی ،
میتوان اینده ای روشن و سعاتمند برای مروم ایران رقم زد ؟

_ایا سرنوست لیبی و سوریه و عراق برای شما و همفکران شما ،
عبرت اموز نیست ؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام گوزلیم. آقای لوایی حرف حق را زدی. ملت تورک در 100 سال گذشته زیر یوغ شوونیسم شاه و سکتاریسم شیخ بوده است. به زیبا کلام باید گفت یک سوزن به خود بزن و یک جوالدوز به دیگران.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همين. زيباكلام شما خودش يه پا خلخالى بود. تو حافظه ندارى. حالا شده منجى مردم. خنده داره. اتفاقاً نه صادق است و نه زيبا كلام. دارد با دورويى حال مى كند. روشنفكر نيست يك فرصت طلب سياسى است. مت4ثز

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
SAG OL KARDESHIM

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آن موقع که "زیباکلام " بعد از آزادی از زندان شاه در زمان بازرگان ،برای میانجی گری به کردستان رفت و تهمت چپ خورد، شما آذری ها ،با خلخالی و سه نام موسوی تبریزی و اردبیلی و مهند س تان، مردم کرد و فارس و ایرانی را در دادگاههای 2 دقیقه ای سینه دیوار کذاشتید و حکومت خمینی را تثبیت نمودید. حالا بعد از 40 سال در آن طرف اقیانوس یانکی آباد، نشسته ای و ژستهای روشنفکری و انقلابی یخودت میگیری.فراموشکاری از صفات تجزیه طلبان بی منطق است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زیبا کلام مثل سربازی می ماند که تفنگش فشنگ ندارد، در جامعه آخوندزده ( بر وزن جن زده ) پوپولیسم کلامی زیبا کلام خریدار زیادی دارد، روشنفکر ندیده ها در ایران تصور می کنند که زیبا کلامها همانند لنگه کفشی در بیابان نعمتی است ، در قحط الرجال ایران، فعلا زیبا کلام و به قول دوستان خوشگل کلامها فعلا در بورس کلام می باشند.