گزارش دادخواهی شکوهمند 13 مهر در مشهد

معلمان شعار می دادند: معلم زندانی آزاد باید گردد، معلم بیدار است از تبعیض بیزار است، خط فقر 4 ملیون حقوق ما یک ملیون، یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه و....

تجمع 13 مهربرابر 5 اکتبر روز جهانی معلم در مشهد

در حالیکه قرار بود معلمان از ساعت 10 صبح تجمع داشته باشند که در ساعت ده دقیقه به ده که به جلو اداره ی کل رسیدم.

تعداد زیادی از معلمان در جلو اداره ی کل جمع و با هم گفتگو داشتند.بتدریج جمع همکاران بیشتر و بیشتر که شعارها و پوسترهایی نیز به در و دیوار میچسباندند.

در میان عکس معلمان زندانی یعنی اقایان اسماعیل عبدی ،محمود بهشتی لنگرودی ،محسن عمرانی، مختار اسدی و علی اکبر باغانی (تبعید)عکس اقای عبدالفتاح سلطانی وکیل افتخاری معلمان هم وجود داشت که نشان میداد که معلمان هیچوقت زحمات اقای عبدالفتاح سلطانی را که اکنون نزدیک 7 سال است زندان میباشند فراموش نکرده اند.

حضور بازنشسته ها بیشتر از شاغلین وحضور خانمها بسیار پر رنگ تر از آقایان و تقریبا رهبری در دست خانمها بود و بارها گفته ام در هر جنبشی که خانمها به صورت محسوس وارد عمل شوند آن جنبش بزودی پیروز خواهد شد.در بین از حراست اداره ی کل با من تماس گرفتند که معلمان به داخل اداره ی کل بیایند.

گفتم در سال 86 به همین دلیل که معلمان در جلو اداره ی کل تجمع داشتند و از چشم من میدیدند که چنین نبوده و نیست ، بلکه خود معلمان اگاه و فهیم هستند به کسر یک هشتم حقوق محکوم شدم و اکنون چنین جرئتی ندارم که از همکاران بخواهم که به داخل اداره ی کل بروند.

معلمان هر از چند مدتی شعار میدادند:معلم زندانی آزاد باید گردد ،معلم بیدار است از تبعیض بیزار است،خط فقر 4 ملیون حقوق ما یک ملیون ، یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه و....

در پایان ،قطع نامه خوانده شد که بخاطر ازدحام جمعیت صدا به همه جا نمیرسید، اما شنیدم که خواهان بازگشت رسول بداغی به خدمت شدند و همینطور خواهان اموزش با زبان مادری و افزایش بودجه ی اموزش و پرورش و....در پایان از نیروی انتظامی تشکر وسپس متفرق شدند.

سید هاشم خواستار نماینده ی معلمان ایران

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.