پیرامون برکناری سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد

لغو عضویت هم میهن زرتشتی، سپنتا نیکنام، از شورای شهر یزد سبب شد که همگان پی به زیرپا نهادن حقوق شهروندی توسط دولت و حکومت ببرند و بی تردید باز هم آزادی در میهن رنج دیده من توسط دستگاه اقتدار به سخره گرفته شد

رانتخوران و اختلاسگران نابکار از خدمتگزاران راستین هراس دارند 

سپنتا نیکنام از اهالی زرتشتی یزد است.

در انتخابات اخیر شوراها، مردم یزد این جوان زرتشتی را نیز به عنوان یکی از منتخبان خود راهی شورای شهر یزد کردند. اما چه شد؟

یکی از کاندیداهای مسلمان شکست خورده به دیوان عالی اداری شکایت برد که چرا در شهری با اکثریت مسلمان مثل یزد یک زرتشتی باید برای امور مسلمین تصمیم بگیرد؟!

دیوان عدالت اداری چه کرد؟ این دیوان با استناد به نظر شورای نگهبان مبنی بر عدم عضویت اقلیت مذهبی در شوراها، حکم به تعلیق عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر داد و اینگونه شد که در یک تبعیض آشکار یک فرد منتخب، یک فرد ایرانی را به علت زرتشتی بودن کنار گذاشتند.

زرتشتیان بویژه در ایران حاملان راستین تاریخ و فرهنگ میهن مهر هستند .

ایرانی های پرتلاش ، مهربان و استواری که در گذر سده های پرفراز و نشیب ، ویژه گیهای انسان راستین ایرانی را تاکنون با خود حمل نموده اند .

یزد از جمله شهرهای تاریخی و باستانی ایران است که در آن دیار هم میهنان ارجمند زرتشتی با مهر و صفا در کنار دیگر مردمان زندگی می کنند .

در گزارش ها آمده که عضویت سپنتا نیکنام شهروند زرتشتی برگزیده مردم در شورای شهر یزد ، بطور موقت لغو شده !؟

این موضوع سبب می شود که همگان پی به زیرپا نهادن حقوق شهروندی توسط دولت و حکومت ببرند و بی تردید باز هم آزادی در میهن رنج دیده من توسط دستگاه اقتدار به سخره گرفته شد .

امید دارم که بزودی حکم لغو موقت عضویت سپنتا نیکنام شهروند ایرانی و هم میهن گرامی زرتشتی ، باطل شده و این مرد فرهیخته در شورای شهر یزد ، مصدر خدمات بسیار گردد .

وجود انسان های نیک و دست پاک هر کجا که باشند همچون آیینه راستیها را بازمی تاباند .

رانتخوران و اختلاسگران نابکار ثروت های مردم همیشه از خدمتگزاران راستین هراس دارند و در صدد حذف خوبان برمی آیند . چنین مباد ...‌

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.