تيلرسون: از نيروهاى دمكراسى خواه براى تغيير رژيم ايران حمايت می‌كنيم

وزیر امور خارجه ایالات متحده ادعا کرد که "از نيروهاى دمكراسى خواه براى تغيير رژيم ايران حمايت می‌كنيم". پرسش این است که؛ جناب تیلرسون، شما کدام استراتژی را در خاورمیانه تعقیب می کنید؟ مگر نه اینکه قصد شما از تغییر حکومت اسلامی، تعیین رژیم دست نشانده و عامل اجرائی تحقق اهداف شما می باشد؟ شواهد نشان میدهد که قرار است استراتژی امریکا در خاورمیانه با نیروهای "دمکراسی خواهی" از جنس عربستان سعودی متحقق گردد.

تردیدی نیست که ملت ایران از بربریت، غارتگری ها و جنایات اسلامگرایان بستوه آمده و خواهان سرنگونی حکومت اسلامی هستند؛ 

اما دشواری های راه رهائی ایران و ایرانیان از زیر بار ننگ بربریت اسلام سیاسی و استبداد، نمی تواند موجب نایده گرفتن اهداف سیاسی سلطه گران و فزون طلبان جهانی و منطقه ای گردد. سخنان وزیر امور خارجه ایالات متحده می تواند محافل، گروه ها و فرقه های فرصت طلب را به دم تکان دادن وادارد، اما جامعه ایرانی با اتکاء به موازین جهانشمول حقوق بشر و ارزش های سکولار دمکراتیک راه خود را در همپیمانی به نیروهای پشتیبان سکولار دمکراسی دنبال خواهد کرد.

*****************

العربیه نوشت:

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، اعلام کرد که استراتژی جدید اعلام شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت از نیروهای دموکراسی خواه براى تغییر رژیم تهران است.

تیلرسون در مصاحبه‌اى با شبكه " سى ان ان" روز یکشنبه 15 آکتبر 2017، گفت که استراتژی جدید ایالات متحده نه تنها مقابله با برنامه هسته‌ای است بلکه مقابله همه جانبه با همه تهدیدات ایران است.

وی گفت: " تلاش ما، حمایت از صداى مردم ایران برای آزادی و دمکراسی است و امیدواریم روزی دوباره کنترل حکومت‌شان را در دست گیرند".

وى افزود: "این پایان بازی است، اما این یک بازی دراز مدت است و ما اين را درک مى‌كنيم."

تیلرسون گفت: «رئیس جمهور ترامپ خواستار یک استراتژی جامع تر برای مقابله با ایران بود. برای مدت بسیار طولانی، دولت قبلی ( دولت اوباما) رابطه با ایران با به توافق هسته‌ای محدود کرده بود، توافقى که دارای نقص و نقاط ضعف‌هاى زيادى است."

وى افزود:"بنابراین، رئیس جمهور حتی زمان برگزاری انتخابات، گفت كه او این توافق را اصلاح خواهد كرد و مجددا مورد مذاكره قرار خواهد داد وبراى رفع اين نقص‌ها تلاش خواهد کرد و ما باید یک توافق کاملا متفاوت داشته باشیم."

وزیر امور خارجه امريكا ضمن حمايت از استراتژی جدید اعلام شده توسط ترامپ گفت: "اکنون ما خواهان رفع نقاط ضعف این توافق هستیم، اما در عين حال خواهان مقابله با افزايش توسعه گرى و تهدیدات ایران عليه كشورهاى منطقه، دوستان و متحدان و امنیت ملی مان هستیم."

تیلرسون در سخنانش همچنین به پشتیبانی تهران از شبه نظامیان حوثی در یمن، حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه، تضعیف امنیت و ثبات و ادامه حمایت رژيم ایران از تروریسم در منطقه اشاره کرد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منظور ایشان از نیروی دمکراسی خواه سازمان مجاهدین و گروه تجزیه طلبان است که اکنون در باکو و اربیل در کمین نشسته اند تا ایران را به جنگ داخلی بکشانند .سازمان مجاهدین اکنون به سخنگوی سازمان سیا تبدیل شده است .نگاهی با تارنمای مجاهدین و افتابکاران و سایت اکراد نشان میدهد چه نقش شومی این دو نیروی دمکراسی خواه در سپهر خود دارند . مستر تیلرسون در باره ایران فضولی قدغن.