در درگیری امروز شش پیشمرگ جان باختند و 150 حشد شعبی کشته شدند

حمله نیروهای حشد شعبی با مقاومت سرسختانه پیشمرگه‌ها در هم شکسته شدند این حمله که با حضور نیروهای حشد شعبی و همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و افرادی خودفروخته آغاز شده بود بشدت درهم شکسته شد در ادامه بیانیه، فرماندهی نیروهای پیشمرگه در پردی از فداکاری و قهرمانی تمامی پیشمرگه‌ها، نیروهای ضد ترور، نیروهای زیروانی و تمامی نیروهای دیگر تشکر و تقدیر و این موفقیت را به ملت کوردستان تبریک گفت.

 

فرماندهی نیروهای پیشمرگه کوردستان در محور غرب کرکوک-پردی بیانیه‌ای در مورد حمله امروز حشد شعبی و ارتش عراق به این منطقه منتشر کرد. در این حمله دو تانک آمریکایی بیش از 12 هامر و خودروی نظامی منهدم شدند و تعداد زیادی از نیروهای حشد شعبی کشته و زخمی شدند بنا به گزارشها بیش از 150 تن از نیروهای حشد شعبی کشته شدند که اجساد آنها به بیمارستانهای کرکوک انتقال داده شدند همچنین در این درگیر شش تن از پیشمرگه‌ها شهید و چند تن نیز دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است که امروز جمعه نیروهای حشد شعبی با اسلحه و تجیهزات امریکایی حمله گسترده‌ای را علیه پیشمرگه ها در منطقه پردی آغاز نمودند اما حمله نیروهای حشد شعبی با مقاومت سرسختانه پیشمرگه‌ها در هم شکسته شدند این حمله که با حضور نیروهای حشد شعبی و همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و افرادی خودفروخته آغاز شده بود بشدت درهم شکسته شد در ادامه بیانیه، فرماندهی نیروهای پیشمرگه در پردی از فداکاری و قهرمانی تمامی پیشمرگه‌ها، نیروهای ضد ترور، نیروهای زیروانی و تمامی نیروهای دیگر تشکر و تقدیر و این موفقیت را به ملت کوردستان تبریک گفت.

از سوی دیگر فرماندهی پیشمرگه در پردی اظهار داشتند که در این حمله دو تانک آمریکایی بیش از 12 هامر و خودروی نظامی منهدم شدند و تعداد زیادی از نیروهای حشد شعبی کشته و زخمی شدند بنا به گزارشها بیش از 150 تن از نیروهای حشد شعبی کشته شدند که اجساد آنها به بیمارستانهای کرکوک انتقال داده شدند همچنین در این درگیر شش تن از پیشمرگه‌ها شهید و چند تن نیز دیگر زخمی شدند.

منبع: 
Kurdane.com
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی جان، دوستان نوشتند که از شما بپرسم منبع این اخبار کجاست ، منظور منبع معتبر وگرنه هر کسی با تمایل سیاسی خود اخبار درج می کند، دیروز آمد نیوز نوشته بود که جت های آمریکا به حشد شعبی حمله ور شدند و ویدو بی سر و ته ای هم بعنوان سند همراه خبر جعلی درج کرده بود.در حالی که آمریکا هیج حمله ای را در ارتباط با کرکوک علیه هیج کس انجام نداد ودر این ارتباط موضع بی طرفی دارد. بهمین خاطر یکی از شعارهای کردها "مرگ بر امریکا"بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی چرا اجازه می دهید سایت شما اخبار دروغ پخش کند؟؟
حشد شعبی چند روزیست که از کرکوک رفته است و کنترل آنجا در دسل ارتش عراق است.!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منبع خبر: اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منبع این خبر کچاست؟ چرا خبر غیر رسمی که توسط هیچ بنگاه رسمی خبر پراکنی تایید نشده است را در سایت خویش اعلام میکنید؟ این خبر ممکن است درست یا نادرست باشد اما قبل از اعلام رسمی آن نمیتوان به اطلاع عموم رساند چه اینکه در صورت نادرست بودن آن اعتبار خبر و اعلام کننده آن زیر سئوال میرود.

اینکه در یک درگیری پیشمرگه های ژیگولو بتوانند 150 نفر از طرف مقابل را به درک واصل نمایند و تنها 9 نفر شهید!!! شوند خیلی عجیب است. خواهشمند است در اعلام خبر دقت بیشتری مبذول گردد.
با سپاس