گینگریچ: شورای ملی مقاومت پتانسیل عظیمی برای مقابله با رژیم دیکتاتوری ایران دارد


خانم رجوی با مدیریتش در رهبری شورای ملی مقاومت کار شگفت‌آوری انجام داده است. من معتقدم او نمادی از مقاومت در برابر رژیم دیکتاتوری است و امیدوارم که در آینده نزدیک رسما به ایالات متحده دعوت شود تا بتواند با مقامات آمریکا در واشنگتن دیدار کند.

نیوت گینگریچ، رئیس جمهوریخواه پیشین مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید امیدوار است رهبر شورای ملی مقاومت ایران برای دیداری رسمی از آمریکا به این کشور دعوت شود تا ضمن ملاقات با مقامات آمریکایی، توانایی‌های بالقوه این شورا برای مقاومت در برابر دیکتاتوری را تشریح کند.

او این نظر را در باشگاه ملی مطبوعات در جمع خبرنگاران و مفسران رسانه‌های آمریکایی و بین‌المللی در واشنگتن مطرح کرد.

آقای گینگریچ، در این نشست که در شهر واشنگتن برگزار شد، گفت که تغییر «رژیم دیکتاتوری ایران» در دراز مدت منافع آمریکا را تامین می‌کند و به نفع مردم ایران است.

به گفته این جمهوریخواه پیشکسوت، استراتژی پرزیدنت ترامپ در قبال ایران راهبردی است جامع، که در چارچوب آن از هم پاشیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در نهایت رژیم دیکتاتوری در ایران می‌تواند با هماهنگی و همکاری موثر بین آمریکا و شورای ملی مقاومت عملی شود.

او گفت: «من بر این باورم که شورای ملی مقاومت دارای پتانسیل عظیمی است و به عقیده من خانم رجوی با مدیریتش در رهبری آن در این سالهای طولانی و دشوار، کار شگفت‌آوری انجام داده است. من امیدوارم که در آینده نزدیک رسما به ایالات متحده دعوت شود تا بتواند با مقامات آمریکا در واشنگتن دیدار کند و به سراسر آمریکا برود. من معتقدم او نمادی از مقاومت در برابر رژیم دیکتاتوری است. حضور او در اینجا نه تنها تاثیر بزرگی در تمامی کشور دارد، بلکه پیامی مهم به اروپاست که سیاست ما در این مسیر در حال پیشرفت است.»

آقای گینگریچ افزود که استراتژی پرزیدنت ترامپ در قبال ایران راهبردی جامع است که به گفته او به همه جوانب مقابله با زیاده خواهی‌های ایران در منطقه خاورمیانه می‌پردازد.
او توضیح داد: «پرزیدنت ترامپ در سخنرانی روز جمعه خود، که گواهی عدم پایبندی ایران به برجام را صادر کرد، عملا آمریکا را در مسیر صحیحی قرار داد. زیرا در حالیکه از برجام خارج نشد، اعلام کرد که برجام کاستی‌هایی دارد که باید برطرف شود. این استراتژی صرفا درباره برنامه اتمی ایران نیست؛ بلکه درباره رژیم دیکتاتوری است که در قانون اساسی، انقلابی ماندنش ذکر شده است؛ که بر پایه آن، جاه طلبی جهانی جزو اهدافشان است. راهبرد پرزیدنت ترامپ درباره رژیمی است که طی همین سه چهار هفته پیش که بخش نظامی بودجه خود را تصویب کرد، نمایندگان مجلس آن فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند.»
رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا گفت که بخش مهمی از راهبرد پرزیدنت ترامپ در مقابله با جمهوری اسلامی ایران، اعمال محدودیت های گسترده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

او گفت: «وزارت خزانه داری نقش مهم کلیدی و تاثیر گذاری در اجرای استراتژی پرزیدنت ترامپ دارد؛ این وزارتخانه می‌تواند به شکلی واقعی سپاه پاسداران را ضعیف کند و اگر بتواند از تمامی ظرفیت‌های خود بهره ببرد، آنوقت سپاه پاسداران را که بخش گسترده‌ای از اقتصاد ایران را در قبضه دارد، منزوی خواهد کرد. اجرای این برنامه تاثیر عمیقی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.»

وی همچنین گفت: «رژیم دیکتاتوری ایران برای همسایگانش نقشه دارد و می‌خواهد شعارهایی را که علیه اسرائیل روی موشک‌هایش می‌نویسد عملی کند.»

آقای گینگریچ افزود: «این رژیم بنا دارد برای نابودی همپیمان ما، اسرائیل، کارخانه تولید موشک در سوریه و لبنان ایجاد کند. این درحالی است که آنها دهها هزار موشک در لبنان ذخیره دارند.»

این سخنرانی، در چارچوب برنامه‌های سازمان جوامع ایرانیان آمریکا از طریق دعوت از سیاستمداران و کارشناسان و دیپلمات‌هابرای بحث درباره آینده ایران بود.

این نشست تنها یک هفته بعد از سخنرانی جمعه گذشته پرزیدنت ترامپ برگزار شد که در آن سیاست‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

منبع: 
صدای آمریکا
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من پیام بسیار مهمی از جامعه جهانی خواهد بود برای تقویت مبارزه مردم ایران علیه این رژیم فاشسم مذهبی. امیدارم بدونه تعصب گروهی وسازمانی به این مسعله نگاه کنیم.
کمی به فکر درد مردم داخل ایران باشیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همه گان را تشویق به دیدن سایت سازمان مجاهدین ضد خلق شورای ملی مقاومت و افتابکاران دعوت میکنم . هر سه این تار نما ها و دهها تارنمای دیگر نامی و هدفی جز اهداف سازمان سیا و
و صهیونیسم جهانی و استعمار ندارند . سازمان رجوی هدفی جز کسب قدرت با کمک خارجی ها و ایجاد استبداد دینی دیگری تحت نام شیعه انقلابی و خونریز نخواهد داشت . سازمان مجاهدین یک سازمان خطرناک بلشویکی و مانند چکیست ها و گشتاپوی ژرمنهاست که بی دریغ ادم میکشد و انتقادی را تحمل نمیکند. رفتار کنونی سازمان رجوی خود گویاست . اجازه ندهیم غرب با دخالت در کشور ایران سرنوشت ایران را رقم زند . دخالت غرب در سال 57 وضع ناهنجا رو ضد انسانی کنونی را برای ما بوجود اورد . تنها انتخابات ازاد واحترام به رای شهروندان ایرانی راه حل نهائی و انسانی و عاقلانه خواهد بود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام و عرض ادب،
اقاى اقبالى من و شما صرفا نظر شخصى خودمان را ابراز مى نماييم و به هيچ وجه نميتوانيم نماينده و منتخبت جامعه ايرانى با ان كثرت نظر و عمل باشيم. صحيحتر ان است كه حق انتخاب جامعه ايرانى را به خود اين جامعه واگذاريم و خود به تبليغ و ترويج نظرات خود بپردازيم و اگاهى را انطور كه صحيح ميدانم ترويج كنيم و اميد داشته باشيم كه اين نظريات روزى مقبول جامعه ايرانى قرار گيرد.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جامعه ایران زیر بار خواری و ذلت تن دادن به یک حکومت اسلامی دیگر نمیرود!
جناب "نیوت گینگریچ"
بس کنید این نسخه پیچی اسلامیزاسیون ایران را!
کسی را به خیر شما امید نیست، شر مرسانید!