کشتن قاسم سلیمانی از بازی کامپیوتری تا واقعیت

گزارش "آمریکا هایجکد" در مورد بازی بتل‌فیلد ٣ یک بازی منحصر به فرد با گرافیکی جذاب است. این بازی یکی از دستاوهای دستاورد دنیای موتورهای گرافیکی، یعنی Frostbite 2 در ٢٥ سپتامبر ٢٠١١ است.

نکته‌ای که در مورد این بازی توجه را به شدت به خود جلب میکند، نقطه شروع این بازی در شھر سلمانیە اقلیم کوردستان و تروریست تحت تعقیب این بازی سلیمان تروریست ایرانی است.
کاراکتر اصلی، شخصی به نام بلکبرن "Blackburn"، گروهبان نیروی دریایی آمریکا است، که شما را به عنوان بازیکن، در طول بازی و در تلاش و جست‌وجو برای دستگیری یک مامور گروه آزادی و مقاومت مردمی "People's Liberation and Resistance " یا به اختصار "PLR" ایرانی به نام سلیمان با خود همراه می‌کند.
سلیمان دو چمدان هسته‌ای روسی را با خود حمل می‌کند و تلاش می‌کند که آنها را در شهرهای پاریس و نیویورک منفجر کند.
به تدریج و در طول بازی متوجه می‌شوید که نیروهای آمریکایی برای محافظت و تامین امنیت اهداف اطلاعاتی راهبردی، رهبری و اجرای چندین عملیات سری و کوچک مقیاس نظامی را برای حمله به جمهوری اسلامی در ایران در دستور کار خود قرار داده است.
کاراکتری که شما ایفای نقشش را در بازی به عهده گرفته‌اید، در طی عملیاتی همراه با ٥٠ هزار نیروی آمریکایی به تهران حمله می‌کنند تا بتوانند بی آنکه حساسیت کسی را برانگیزند، مامور دوجانبه روس‌ها، یا همان سلیمان که یک تروریست خطرناک است، دستگیر کنند.
در طی همین ماموریت، شما متوجه این نکته می‌شوید که سلیمان در حقیقت هر ٣ چمدان هسته‌ای را به دست آورده که یکی از آنها هنوز در ایران است؛ و شما آن چمدان را درست در کنار دو نقشه از شهرهای پاریس و نیویورک پیدا می‌کنید. اندکی بعد مطلع می‌شوید که انفجاری اتمی در پاریس رخ داده است.
به درستی می‌توان به قدرت پیشگویی این بازی اعتماد کرد، زیرا بازی‌های ویدئویی تولید "مجتمع نظامی صنعتی" هستند، تا به امروز همیشه به خوبی از عهده پیش‌بینی آینده برآمده‌اند، چیزی که در مورد بازی مشابه در حلب سوریه و شنگال اقلیم کوردستان صدق می‌کند.
ناگفتە نماند ١١ سال پیش در سریال ٢٤ آمریکا، کل توافق ھسته‌ای لوزان کشورهای غرب با جمهوری اسلامی، افراد مذاکرە کنندە، رئیس جمهور شدن حسن روحانی و حتی تعداد سانتریفیوژهای که جمهوری اسلامی را پیش بینی کردە بود.
باید توجە داشت خود امریکا و رسانەھای ایالات متحدە بزرگترین نقش را در برجستەسازی قاسم سلیمانی ایفا کردند.
برای مثال سازمان سیا اعلام کرد کە ما می خواھیم قاسم سلیمانی را ترور کنیم. در حالیکە اگر نیت سازمان اطلاعاتی ایالات متحده کشتن قاسم سلیمانی بود هیچ‌گاه رسانه‌ای نمی‌شد.
با توجە بە وضعیت کنونی منطقە و تبدیل شدن شهر سلیمانیه بە حیاط خلوت قاسم سلیمانی و پررنگ شدن تنشها میان غرب و جمهوری اسلامی، اجرای این بازی در عرض واقع بدور از انتظار نیست.

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گفته میشود که سردار حاج قاسم سلیمانی چندین بدل دارد که در بعضی مراسم آنها شرکت میکنند.حالا اگر کسی میخواست که ایشان را ترور کند میتوانست همه بدل ها را ترور کند. از دوحال خارج نبود. یا هدف را زده بودند یا بدل را که در هر صورت یکی از چند تا کم میشد که برای رسیدن به هدف اصلی کار ساز بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دولت امریکا در جهان و بویژه در خاورمیانه قابل اعتماد نیست و انها فقط به فکرغارت نفتی و مالی هستند ونه مردم ایران . اگر یادتان باشد دوسال پش از انقلاب هم در ایران با بودن دستگاه ساواک کتابی در دست مردم قرار گرفت که همان فاجعه انقلاب 57 را ترسیم میکرد. قتل نخست وزیر سوئد و ایتالیا ال دو موره از شاهکار های شرم اور امریکاست . دولت امریکا هدفی جز برتر ی طلبی و ایجاد کشور های کوچک که نقش استانهای امریکا را باز ی میکنند را ندارد مانند دولت باکو.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قسمت دوم، "" سرنوشت ایران از یک فیلم تا واقعیت "" مواد مخدر، حلقهٔ پیوند دهندهٔ "" دراکولا "" آرش و پدر معتاد و فاسدش "" و "" pimp / جاکش "" است که در چرخه‌ٔ تباهی، خون انسانها را می‌‌آشامند. اگر "" pimp / جاکش "" قادر به ایجاد دوستی‌ با کوه‌های قندیل شود، کار خاورمیانه ساخته است. پس همان بهتر، "" pimp / جاکش "" یا همان سپاه پاسداران، با کوه‌های قندیل در بیفتند و منطقه از دست شرّ و زیان آنان رهائی یابد. برنده در این وسط، نیروی کار آفرینی است که خاورمیانه در افق بی‌ آبی‌، بی‌ ثباتی سخت به آن نیاز دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یارادیسلیق!
شما علاقه شدیدی به فیلم های اکشن با ژانر Horror دارید؟
فکر کنم برای سن تان مفید نباشد.
آمریکا بارها بازی های یارانه ای با هدف براندازی اشخاص یا احزاب طراحی کرده است.
سیاست پیشه گان ایرانی! یا به قول امثال شما آذربایجان توهمی جنوبی!!‌ این روزها از پان ترکیسم به شو من تقلیل درجه داده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" سرنوشت ایران از یک فیلم تا واقعیت "" آیا فیلم "" A Girl Walks Home Alone at Night "" را دیده اید؟ دختری فارس از یک خانواده مهاجر فارس که به آمریکا رفته اند بعد از مدتی‌ به فارسستان بر میگردد و ایشون "" دراکولا "" تشریف دارند. با پسری آشنا می‌‌شوند که "" pimp / جاکش "" ماشینشان را در قبال عدم پرداخت بدهی آرش و پدر معتاد و فاسدش بابت بدهکاری تصاحب می‌کند. آیا ماشین در اینجا حکم نفت را دارد؟ به احتمال زیاد "" pimp / جاکش "" مافیای سپاه است که بعد از فروپاشی شیرازه‌های جامعه و کره شمالی‌ شدن ایران، دست به هر کاری خواهد زد؟