دکتر دوشوکی در باره اوضاع سیاسی ایران و گنگر ه سکولار دمکرات

در این برنامه ابتدا در مورد اوضاع سیاسی ایران و در ارتباط با پس لرزه‌ای سخنان ترامپ و اظهار نظر رهبران نظام در ارتباط با توسعه موشکی ایران صحبت شد و آنگاه در باره انتظارات ازپنجمین گنگر ه سکولار دمکرات های ایران که قرار است در روزهای 28 و 29 اکتبر سال 2017 در شهر کلن برگزار شود- گفتگو شدو سر انجام به این امید که این گنگر ه بتواند مخرج مشترکی در ارتباط با اپوزیسیون دمکرات ایران ،برسد:

بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
هم وطنی گرامی که امضایشان "محفوظ " است به درستی میفرمایند "هر فرد یا گروهی با هر گذشته ای، باید در مقابل مردم آنچه در چنته دارد عرضه کند . مردم به گذشته نگاه خواهند کرد ولی همیشه می پرسند " خب امروز چه داری و چگونه امروزت را ثابت می کنی؟". به قول معروف "بر منکرش لعنت". "ما" هم با استفاده از این حق با ذکر محسنات افراد به گذشته آنها نگاه میکنیم و از اینکه چنین ذوق زده و با هیجان از نظرات President Bonespur استقبال مینمایند دلخوریم .

واژه President Bonespur را در مقاله ای از JEFFREY ST. CLAIR دیدم که منظور از آن طعنه بر پرزیدنت ترامپ است. پرزیدنت ترامپ چهار بار جهت دانشجو بودن و یک بار به علت Bone spur که خار و یا زائده دردناک استخوانی پا میباشد از خدمت سربازی معافی گرفت و امروز از پشتیبانان ارتش قوی و مداخله نظامی هرچه بیشتر آمریکا در دنیا میباشند. دیک چنی معاون سابق
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با نظر خانم معصومه موافقم طی 39 سال باید یاد گرفته باشیم اگر در یک انتهای طیف قرار داریم انتهای دیگر را تحمل کنیم این البته مانع هشیاری نیست در یک ائتلاف قدرتمند توجه به نکاتی ضروری می نماید:
• اصول ائتلاف باید بر اساس زیر پوشش گرفتن کل جمعیت ایران تدوین شود و در این رابطه منشور حقوق بشر باید ملاک قرار گیرد
• ائتلاف باید قانون اساسی ایران را تدوین و به تصویب 100% اعضا برساند
• ائتلاف باید راه و روش دموکراتیک و سکولار برگزاری انتخابات تشکیل حکومت و نهادهای آنرا مشخص کند
تمام گروهها تشکل ها احزاب اتحادیه ها جبهه ها ..... و حتی افراد عضو ائتلاف باید مانیفست خود را بصورت رسمی اعلام کنند و مواضع رسمی خود را کتبا در مورد حوادث ، اتفاقات ، نقاط عطف سیاسی و مسائل و روابط ایران و... منتشر نمایند . شما در معرض نظارت و قضاوت مردم ایران هستید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
فراموش کردم بنویسم که این پان ایرانیست ها. پان ایرانیست نیستند بلکه مزدوران جمهوری اسلامی هستند که با نام پان ایرانیست ظاهر می شوند. باید مواظب باشیم

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
هموطن نادیده آقای دوشوکی,

به یقین مطلع هستید که پاره ای از دوستان و دگراندیشان بدلیل حضور چند تن از عوامل اطلاعات جمهوری اسلامی , از شرکت در این همایش خودداری کرده اند. بواقع سوال اکنون اینجاست که من و ما در کجای کاریم؟ بی تفاوتی و بی عملی هم حد و اندازه دارد. واقعا انسان شرم می کند , زمانیکه گروهی خود را مخالف بربریت اسلامی در ایران می دانند , خود را اپوزیسیون می دانند و اینهمه از ارزش های مدنیت و انسانیت دم میزنند , به هنگام و به وقت اش « آب گوشت بز باش » با اکره و عمله ارتجاع حاکم می خورند و دم نیز بر نمی آورند!
براستی این حد از بی مرزی و بی خیالی ریشه در چه دارد؟ نشستن و برخاستن با عوامل دیکتاتوری خون ریز ولایت مایه شرم برای ایرانیان از هر قوم و گروه و دسته ای که باشند , هست. قدری بخود آئیم و خاک برچشمان مادران داغدیده , زندانیان سیاسی و شکنجه شده و مردم اسیر میهن امان نپاشیم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
پس از توفیق اجباری دیدن دو ویدئو ذکر شده, به ویژه ویدو اول, انسان از ابراز مسرت و اشتیاق یک رجل سیاسی و رهبر حزب تازه تأسیس شده در باره سخنان Fucking Moron و دل سوزی او برای مردم ایران به حیرت می افتد. منظور من جبهه گیری سیاسی نیست ولی پس از وقایع عراق و لیبی و سوریه و شیلی و وووو که همه برای ایجاد دمکراسی! انجام گرفته است, این همه خامی حیرت آور است. و این همه سر و صدا؟ داستان طبل و روباه کلیله دمنه را به یاد می آورد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من به ندرت وقتم را صرف دیدن مصاحبه های ویدوئی کرده و ترجیح میدهم در صورت امکان تایپ شده آنرا مرور کنم و امروز استثنا ویدئو جناب فروزنده را تماما تماشا کردم که شاید اتلاف وقت بود و از اینکه جناب نوری علا بنده را "کنف" فرمودند خرسند نیستم. من شکی در تبحر ایشان در ادبیات و لغت شناسی ندارم و از ایشان بسیار آموخته ام ولی امروز چندین بار در ابتدای ویدئو Alternative را مخالف و ضد ترجمه فرمودند که جنبش سکولار دمکراسی مخالف و ضد جمهوری اسلامی ست. آلترناتیو یعنی, علی البدل, متناوب، راه کار دیگر, شق‌ثانی و غیره که ممکن است مخالف باشد و یا نباشد. با وجود این ایشان را به استادی قبول دارم و حیف از اینکه ایشان وقت خود را صرف کاری کرده اند که در آن تبحری ندارند و به نعل و میخ میزنند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
لینک مصاحبه نوری علا با فرامرز فروزنده اینجاست
https://vimeo.com/239391322
از دقیق 58 ببینید تا سه یا چهار دقیقه که در مورد سلطنت طلبان و مجاهدین می گوید که نباید در ایران جایی داشته باشند

عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
با احترام به نظرات دوستانی که در ویدئو مسئله تبدیل « من به ما» را مطرح کرده اند، میخواهم بگویم
متأسفانه متد تبدیل این « من به ما»، با «کنفرانس سکولار-دموکراسی» و یا کنفرانسهایی مانند آن، درست نبوده و نیست. دلیل اش بی نتیجه ماندن اینگونه تلاشهاست. دهها بار هم چنین تلاشهایی صورت بگیرد باز هم به جایی نخواهد رسید! چرا؟
- چون متد و روش و راه، صحیح نیست. چرا؟
-برای تحقق اقدامی مثبت، نخست لازم است سئوال شود: چکار و چه عملی را میخواهیم تحقق بخشیم؟ گپ زدن، ائتلاف، جبهه، اتحاد یا چی؟
بله کنفرانسهای « گپ زدنی» بسیاری انجام گرفته و تمام شده . آنچه اکنون لازمه « ائتلاف، جبهه، اتحاد» است.
-اتحاد را جریانهای خیلی نزدیک به هم -از نظر مواضع- میتوانند پیش گیرند و ممکن است به نتیجه مثبت برسند. مانند « برنامه وحدت چپ» که ادامه دارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با تشکر از سرکار خانم معصومه, در جستجوگر گوگل دنبال مطلب ذکر شده گردیم و به این لینک برخوردم که جناب نوری علا به بدگوئی از اوباما و مدح و ستایش کسی پرداخته اند که وزیر امور خارجه اش گویا او را Fucking Moron خوانده است. اما قسمت مضحک تر آنجاست که در قسمت ۳۸ و ۳۹ میفرمایند اکثر مردم ایران بجایی رسیده اند که حتی اگر خودشان ندانند!! ما آنها را سکولار دمکرات میدانیم (۵۰ میلیون) و بعد از سقوط جمهوری اسلامی گروه های مختلف میروند "مغازه " های خودشان را وا میکنند و سر سکولار دمکراسی بی کلاه میماند؛ با عرض معذرت که من "مغازه " را "دکان" نامیدم. در پایان اما ایشان حضور سلطنت طلبان و کمونیست ها را هم ذکر میکنند و لابد سرکار خانم معصومه, از ویدویی دیگری صحبت میکنند.

جناب نوری علا از استادان ادبیات و ریشه شناسان کلمات میباشند ولی در پایان نوار, سنگ بسیار بزرگ "وحدت" بجای
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
""" اوضاع سیاسی ایران و یک بینش منطقه‌ای """ ۱- ایجاد یک سیستم انرژی منطقه‌ای که منافع آن، در کّل کشور سرمایگذاری می‌‌شود. ۲- ایجاد یک سیستم امنیت منطقه ای، که به تروریست‌ها اجازه نمیدهد رگ حیاتی‌ اقتصادی مردمان منطقه را، تهدید کنند. ۳- اولویت بخشی به این واقعیت که "" بزرگترین پروژه‌های لجستیکی دنیا "" بین دریای سیاه و دریای خزر شکل خواهند گرفت با "" رسمی‌ کردن زبان ترکی در ایران "" ادغام و شراکت ایران در این پروژه‌ها را برای بهرو واری تمامی مردمان ایران، بالا ببریم. ۴- همانطور که فقر، دروازه‌ای به سوی رادیکالیزم است، ثروت و طبقه متوسط، استخوان سکولاریزم است که به تحکیم نهاد‌های مدنی می‌‌انجامد، تحصیل ثروت برای خاورمیانه را، به اولویت خود تبدیل کنیم.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

نظر : 
سرکار خانم معصومه گرامی
آیا امکان دارد لینک آن مصاحبه را اینجا بگزارید؟
با سپاس
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اگر مصاحبه دو روز پیش نوری علا با تلویزیون اندیشه را ببینید او می گوید در ایران نباید جایی برای مجاهدین یا سلطنت طلب ها باشد. این چه نوع وحدت و دمکراسی است؟ که طرف حتی حاضر نیست مجاهد و سلطنت طلب را ایرانی بپندارد و برای آنها حق حیات در کشورشان قائل شود. من فکر می کنم آقای دوشوکی انسان بسیار صاف و ساده ای است که با صداقت می خواهد با کسانی کار بکند که نه صداقت دارند و نه دمکرات هستند. آقای دوشوکی خیلی مواظب خودت باشد تا از حضور افرادی مثل شما در این کنگره سواستفاده ابزاری نشود.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سرکار علیه و یا جناب نام محفوظ,
جناب دوشوکی که "در نقد خود اعتراف به اشتباهات" نموده اند بصورت مستمع آزاد در این کنگره شرکت میکنند و مسئولیتی ندارند. سر دمدار این کنگره به مدت سی سال "متأسفانه، هرگز نتوانسته" بودند نسخه ای از مقاله خود را که در سال ۵۷ در نشریه ای در لندن منتشر شده بود بیابند, تا آنکه ابراهیم نبودی نامی قسمتی از آنرا منتشر و بقیه ماجرا که ظاهرا مشکل اصلی در تفکیک "دین" از "مذهب" بوده است. حال اگر این همه فعالیت و انرژی - که حیف از آن - صرف خدمت به منشور جهانی حقوق بشر و یا به قول شما "ائتلاف فراگیر" میشد شاید ما هم راهی به دهی برده بودیم . اما
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
درود بر شجاعت آقای دوشوکی. در روزگاری که بازی قدرت سه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران ، قدرت های خارجی ، و مردم ایران سالهاست بُردی برای مردم در بر نداشته فقدان رهبریت سیاسی فراگیر و قابل اعتماد سبب نا امیدی مردم طی تمام این سالها بوده است. رصد کردن اختلافات گروههای خارج از کشور و اقدامات اکتیو و پاسیو آنها بر این نا امیدی افزوده است. لازمه رفع این موانع ابتدا رسیدن به این باور است که رهبری سیاسی فراگیر و ایرانشمول یک اصل لایتغیر در مبارزه سیاسی موثر و مفید (در شرایط کنونی ) است، این نکته برای مردم ایران در داخل آنقدر مهم است که اکثرا بر این باور هستند که " گروههایی که در کشورهای دموکراتیک دست از تخریب یکدیگر برنمی دارند و تحمل حضور یکدیگر را نمی کنند و حاضر به ائتلاف در مسیر کوتاه انحلال حکومت نیستند (فقط تا انحلال) از اساس غیر قابل اعتماد و پیروی هستند" لذا این شجاعت آقای دوشوکی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کمیته برگزاری کنگره کلن، جناب حسن اعتمادی،

من از سال 1356 تا 1362 بعنوان دیپلمات در وزارت امور خارجه کار کرده و 34 سال است که در طیف مخالفان رژیم جمهوری اسلاامی و از طرفداران سرنگونی و براندازی این نظام هستم.

در گردهمایی های بوخوم و فرانکفورت شرکت کرده و از نظریات مختلف اساتید و کارشناسان مسایل ایران Hگاه شده وبهره برده ام. این بار هم با همین نیت شرکتم را در گردهمایی کلن اعلام کردم.

متاسفانه و با کمال تعجب متوجه شدم که در میان افراد شرکت کننده و سخنران (حداقل 2 نفر) بنام های ....... و ......... هستند که اولی در دادگاهی در فرانسه بجرم همکاری و جاسوسی بنفع رژیم اسلامی محکوم شده و دیگری در محافل مختلف اروپایی برای رژیم اسلامی و بر علیه یک سازمان سیاسی ضد رژیم فعالیت و تبلیغ میکند.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
نمیدانم منظورم را واضح بیان کردم یا نه.منظور آنست که پس از ۴۰ سال دیگر باید روشن شده باشد که:

ما مگر "خودمان" آدم نیستیم که دنبال "مردم" راه بیافتیم؟ یعنی نان مان را ببریم سر سفره "مردم" بخوریم؟ این هم شد حرف؟ ما "خودمان" "جوانیم!" پی نام و ننگ آمده ایم.!!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با عرض احترام به نظرات جنابان توکلی و دوشوکی, باید بگویم که "جنبش سکولار دمکراسی ایران" و "گنگر ه سکولار دمکرات های ایران" - به نظر من - یک "دکان" است که مانند " دکان" های دیگر فرد یا عده ای برای منظورهای شخصی باز کرده اند. سالها قبل مکررا گفته و اکنون هم میگویم که "سکولاریسم" و "دمکراسی" اجزاء کوچکی از ۳۱ ماده منشور جهانی حقوق بشر میباشند که از ۷۰ - ۶۰ سال پیش مورد قبول تمام کشورهای دنیا قرار گرفته و اکثرا اجرا نشده است. به مصداق "چون که صد آمد نود هم پیش ماست" اگر بناست که ما پای علمی سینه بزنیم چرا نباید این کار را پای علم منشور انجام دهیم که خیرش به همه برسد؟ نمیدانم, اما گمان دارم که امامزاده "منشور جهانی حقوق بشر" ظاهرا کهنه و متولیان دیگری دارد و به اندازه کافی هم "سکسی" نیست که مانند "جنبش سکولار دمکراسی ایران" با رنگ سبز نظر مردم را جلب کند. نمیدانم, والله اعلم.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
لينك درست بود
http://isdmovement.com/
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی
در آن سایت لینک به کنگره (پیوند به سایت کنگره سکولار دمکرات ها) کار نمی کند. این نشانه خوبی نیست. شما اگر نتوانید یک لینک را به درستی بگزارید پس چطور مملکت را آزاد خواهید کرد؟

عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
براي شركت در اين گنگر ه مي توانيد به سايت انان وارد شويد و محدوديتي براي شركت وجود ندار
http://isdmovement.com/
http://isdmovement.com/
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب توکلی
ما اگر بخواهیم در این کنفرانس اپوزیسیون شرکت کنیم چه کار باید بکنیم؟ آیا سایت یا آدرس تماسی وجود دارد؟ آیا ورودی برای همه آزاد است یا فقط افراد و شخصیت های خاص و بارزی مثل جنابعالی و دوشوکی دعوت شدند؟ پس تکلیف ما مردم عادی چیست؟
لطفن آدرس و نحوه تماس با مسئولین این کنفرانس را بنویسید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
به به چه عجب جنابعالی تصمیم گرفته اید که انتقاد نکنید. چه عجب؟ تصمیم گرفته اید که با بقیه ایرانیان بسازید. مبارک باشه
امیدوارم واقعا برای اتحاد جمع شوید و نه برای سبقت گرفتن از یکدیگری.
دوشوکی محترم این روش جدید شما را به فال نیک می گیرم و آرزوی اتحاد همه ایرانیان در مقابل این رژیم دجال صفت را دارم. امیدوارم خود شما را یک روزی در جمع گردهمایی سالانه شورای ملی مقاومت ایران در پاریس ببینم. چون اگر این شیوه جدید شما است. پس جای شما آنجا خالی است. فقط شورای ملی مقاومت ایران می تواند این دجالان تاریخ را سرنگون کند.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای دوشوکی
خیلی خوشحالم که رویکرد شما نسبت به بقیه مخالفین جمهوری اسلامی عوض شده و گرایش بسیار مثبتی را پیشه کرده اید. این را باید به فال نیک گرفت و منتظر ماند تا ببینیم این فیل اپوزیسیون در کلن چه موش گنده ای را می زاید. البته اعتراف می کنم که سخنان شما از دل بر آمده است و لاجرم بر دل می نشیند. اما باید دید از حرف تا عمل چندین فرسنگ راه است. ولی این نگرش جدید شما بسیار مثبت و سازنده است و باید شما را تشویق کرد بر همین روش استوار بمانید

عدم انتشار شده: 
false