همنشین بهار: بیاد درویشیان - گفت‌و‌شنود با ناصر رحمانی‌نژاد

https://www.youtube.com/watch?v=Dhpi2F9SoMw

در روزگار غریبی که عقل به تبعید رفته و ابتذال به میدان آمده، در زمانه ای که آسیاب بر خون عاشقان می‌چرخد و بازار مکر و فریب گرم است، به غبار پیوستن این انسانهای شریف مرا در خود، می‌برَد و پرسش رازآلود خورخه لوئیس بورخس Jorge Luis Borges را به یاد می‌آورد:
وقتی می‌میریم چه چیزی با ما خواهد مرد؟
...
فایل صوتی
http://www.hamneshinbahar.net/mp3files/rahmanineja...
...
همه نوشته‌ها و ویدئوها در آدرس زیر است:
http://www.hamneshinbahar.net/article_all.php
...
همنشین بهار
http://www.hamneshinbahar.net

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر همنشین بهار

نظر : 
سلام بر شما
در مورد علی‌اشرف درویشیان که «خورشيد ذوبش کرد و آب آن را با خود برد»، پیش‌تر نوشته بودیم. قرار هر دوی ما این بود که محور این گفت و‌شنود، مسأله مرگ باشد که از زاویه عشق به زیبایی و زندگی صورت گرفت.
با کمال احترام: همنشین بهار
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب همنشین بهار!
جرا مرگ را اینهمه "رمانتیک " میکنی ؟ بحث امرور ،فدردانی از نویسنده و معرفی ادبیات او بود.
چرا یک مصاحبه و کلیپی جدا در باره مرگ از نظر" علم و فلسفه و دین "نمی گذاری؟ وهمیشه مهمان هایت را غیرآماده شده، وارد این سئوال و بحث مرگ و نیستی میکنی ؟
شما به عنوان یک مسلمان شیفته غرب ،که نماز میت و نماز شب میخواند چرا به پاسخ و فلسفه اسلام در باره مرگ قناعت نمی کنی و مدام نظرات لاادری خیام و یا آگنوستیکر های غرب را اینجا تکرار و مطرح می نمایی؟
بیش از نیمی از این بحث و عنوان شیرین "درویشیان " را باز هم به موضوع مرک اختصاص دادی. آیا فکر نمی کنی اینکار در مقابل شنونگانت درست نیست؟
برای همه ما مسن های مهاجر که اکنون دچار بیماری و کهولت سن و بی هدفی و سرگردانی و تنهایی شده ایم، البته موضوع مرک مهم است . چرا شما یک یا چند برنامه در این مورد نمی سازید؟ ابنهمه نظر چپ ها و لیبرالها و
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
علی اشرف درویشیان- ماکسیم گورکی- ایران بود. او نویسنده ای مردمی مبارز آرمانگرا ضد خرافات دینی، زیباشناسی هنری پیگیر جهانوطن گلوبال زجر کشیده امید وار شجاع و........ بود.
کتاب-صمد جاودانه- او نسلی معترض و مبارز در زمان شاه در میان ایرانیان پرورش داد. او در کنار نویسنده کرد دیگری بنام -منصو یاقوتی- ادبیات داستانی رئالیستی مسئول را چون -صمد بهرنگی- به میان نسل جوان آورد.
عدم انتشار شده: 
false