یکی از مخالفین رژیم در هلند ، ترور شد

به گزارش تلویزیون دولتی هلند، احمد مولا ابوناهض «مشهور به احمد نیسی» روز چهارشنبه، ۱۷ آبان‌ماه، در مقابل محل زندگی‌اش در شهر لاهه به قتل رسیده است.
تلویزیون هلند از احمد مولا به عنوان مؤسس «جنبش آزادی‌بخش الاحواز» یاد کرده است.

 

 

«جنبش آزادی‌بخش الاحواز» که ایران آن را گروهی تروریستی می‌شناسد فعالیت خود را از اواسط سال ۱۳۷۶ آغاز و هدف خود را «رهایی خوزستان، بوشهر و هرمزگان و جزایر خلیج فارس» اعلام کرد.

هنوز از هویت مهاجمان به احمد مولا اطلاعی در دست نیست. برخی گزارش‌ها در رسانه‌های هلندی از بازداشت یک فرد مظنون خبر می‌دهند که «در حال گریز از صحنه بوده و پسر احمد مولا او را به پلیس نشان داده است.»

بنا بر این گزارش‌ها، احمد مولا، ۵۴ ساله، در سال ۲۰۰۵ به همراه خانواده‌اش ایران را به قصد زندگی در هلند ترک کرد و از ۱۰ سال پیش در لاهه زندگی می‌کرده است.

«جنبش آزادی‌بخش الاحواز» که آقای مولا بنیان‌گذار آن معرفی می‌شود به فعالیت مسلحانه علیه جمهوری اسلامی اعتقاد دارد.

سازمان عفو بین‌الملل در سال ۱۳۸۵ عبدالله منصوری، یک فعال عرب ایرانی-هلندی، را رهبر این گروه معرفی کرده بود.

عبدالله منصوری در سال ۲۰۰۷ میلادی، ۱۳۸۵، در سوریه بازداشت و به گفته سخنگوی وقت وزارت خارجه هلند، پنج روز بعد به ایران تحویل داده شده بود.

آقای منصوری در سال ۹۳ از زندان آزاد شد.

در فروردین سال ۱۳۹۴ طی حمله افراد مسلح به پایگاه پلیس «گمبوعه» در شهرستان حمیدیه در ۲۵ کیلومتری غرب اهواز، سه مامور انتظامی کشته و دو نفر زخمی شدند.

پس از این حمله بود که گروهی با نام «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» مسئولیت حمله را بر عهده گرفت و مدعی شد یک «پادگان متعلق به سپاه پاسداران» را هدف حمله قرار داده است.

بر گزارشات منتشره، احمد نیسى یکى از رهبران جنبش آزادى بخش الأحواز امروز چهارشنبه ۸/۱۱/۲۰۱۷ از سوی نیروى برون مرزى اطلاعات در مقابل درب منزلش ترور و کشته شد.
وی در جلوی منزل خود در شهر لاهه هلند بر اثر اصابت سه گلوله به سرش کشته شده است.
جمهوری اسلامی قبلا سعی کرده بود تا احمد مولا ابوناهض ملقب به احمد نسی را از طریق پلیس بین الملل وی را به ایران بازدگردانده و محاکمه کند.
جمهوری اسلامی ایران، جنبش آزادى بخش الأحواز را به عنوان یک گروه تروریستی می شناسد.
این جنبش از اواسط سال ۱۳۷۶ شمسی شروع به کار کرده است و هدف خود را رهایی خوزستان، بوشهر و هرمزگان و جزایرخلیج فارس اعلام کرده است.
این جنبش همچنین به فعالیت مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران نیز اعتقاد دارد.​

تاکنون هیچ منبع موثقی این خبر را تایید نکرده است.

گزارش خبرگزاری لاهه از حادثه ترور
قربانی فعال سیاسی بود و «دست رژیم ایران در پشت قتل است»
مردی که بعد از ظهر چهارشنبه، ۸ نوامبر ۲۰۱۷ کوچه یان فان ری بیک استرات در لاهه کشته شد، فعال سیاسی است. نام وی احمد مولا نیسی است که منابع مستقل به خبرگزاری گزارش کردند. او رهبر جنبش حرکت عرب (الاهواز) بود. این جنبش برای استقلال الاهواز (خوزستان)، بخشی از ایران مبارزه می‌کند.
این تشکل در سال ۱۹۹۹ توسط احمد نیسی تاسیس شد و شامل گروهی از شورشیان ناسیونالیست عربی می‌شود. جنبش او مسئول چندین بمبگذاری در منطقه (عرب زبان) ایران بود. (بنا به بعضی گزارشات، انفجار دو خط لوله نفت در الاهواز در اوایل امسال به این گروه نسبت داده شده است.) نیسی طی ده سال اخیر در لاهه زندگی می‌کرد.
یکی از منابع موثق به گزارشگر خبر داد که که وی قربانی را به عنوان یک فعال سیاسی بخوبی می شناسد. این منبع همچنین می گوید که «رژیم ایران پشت این قتل است. آنها قبلا از این کارها کرده‌اند.»

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای توکلی جدا از کمبود اطلاعات رنج میبری، شما تحت لوای جلوگیری از جنگ دقیقا همان حرف های چند ساله حامیان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران را میزنید. شما میگوئیذ ایران از سال 1996 با اروپا قراداد دارد، پس قتل مخالفین عرب با سم و پتاسیوم در لندن و امستردام و کلن چه میشود!!؟؟ باز میخواهید از جنک جلوکیری کنید!؟
مشکل این است که شما از اطلاعات راجب کشورهای عربی بشدت رنج میبرید و فقط خبرهای کوتاه و هدایت شده بی بی سی را تکرار میکنید راجب جنگ عربستان در یمن، اما نقش مخرب ایران در یمن و لبنان و سوریه را مانند گذشته فراموش میکنید و بهانه جلوگیری از جنگ و یا منتظر نتیجه تحقیقات اتحادیه اروپا را باید گرفت.
محض اطلاعاتتان با وجود زندگی در دنمارک، باید گفت که پلیس دنمارک به بعضی از رهبران عرب اهوازی در این کشور هشدار امنیتی داده است و این هشدار بر اساس تماس بلیس هلند با دنمارک بوده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قابل توجه جناب توکلی,
کامنتی نوشته بودم در باره معمای اشباح Anonymous مبنی بر اینکه این بت های عیار, رندی کرده و "هر لحظه بشکلی در میآیند". خوشبختانه این کامنت که کاملا هم درست نبود مانند تصویر زنی در سردر کاروانسرای ایرج میرزا به سرعت برق توسط مؤمنین ادیتوری حذف و " ناموس به باد رفته‌ را با یک ضربه فنی خریدند".

اشتباه من در این بود که گمان برده بودم این بت های عیار, رندی کرده و با کامنت های ضد و نقیض, خواننده را فریب میدهند و گمان میبردم که خواننده آگاه تر از آنست که در این دام بیافتد. چند ساعت بعد متوجه خطای خود شدم.

اشتباه من این بود که علاوه بر گروه بالا, کامنت های سروران الف و ب و پ و جیم و ف و غیره هم بعد از سالها چنان تکراری شده اند که بادیدن نام ف احتیاج به خواندن شرح فرح زاد نیست. پس لابد به این حیله متوسل میشوند که کامنت آنها خوانده شده و وانمود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ناشناس که مرا تروریست خطاب کردی
نمیدانم شما چگونه اینطور زیرکانه موفق به این کشف شدید که بنده از عوامل تروریست حکومت اسلامی هستم اما به هر روی باید به شما تبریک گفت بخاطر این اکتشاف بزرگ!!!
در تمام نوشته من گفته شده قبل از رسیدگی پلیس نبایستی به قاضی رفت و کسی را مقصر اعلام نمود چه اینکه این امر غیر اخلاقی میباشد. اینکه جمهوری اسلامی n تا ترور انجام داده دلیل نمیشود n+1 مین ترور کار او باشد. همانطور که خردمندان میدانند کارل پوپر استقراء را رد کرد و در امور فلسفی و سیاسی ممکن است نتیجه گیری استقرایی ما را به خطا ببرد. به هر روی یکی از تروریستها بظاهر دستگیر شده و امیدواریم نتیجه آن بزودی مشخص شود.

جناب مولا نیسی به ظاهر خیلی کم اشتها تشریف داشتند و خواهان جدایی خوزستان و بوشهر و بندرعباس و جزایر خلیج فارس از ایران بودند این است که بنده گفتم نبایست افعی را با ریسمان اشتباه گرفت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ دیشب یکی ازسایت ها خبرازدستگیری دوبرادراحمدنیسی توسط دولت حمهوری اسلامی درشوشترراداد.
آیا ارتباطی در رابطه با وخامت سیاسی بین ایران وکشورهای عربی می تواند داشته باشد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احمد نیسی عزیز، امروز نوبت تو عرب بود که در راه زبان مادری و حریت ملت خودت در جلو چشم خانواده ات جانت را فدا کنی. و شاید فردا نوبت من ترک است و پس فردا نوبت دیگر ملتهای غیر فارس مدافع حقوق ابتدائی تحصیل بزبان مادری است، ما با تمام گوشت و پوست استخوان برای حفظ هویت و زبان مادری و فرهنگ و موسیقی ملی خودمان بها خواهیم داد، بگذار پانفارسیسم برای مرگ یک عرب در جلو چشم خانواده خودش جشن دیگری بر پا دارد، ولی فردا روز دیگری است و فریاد ملتهای دربند ، حلقوم زبان حاکم را برای درک وجود دیگر ملل خواهد فشرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا یا خانم آننیموس شما نیز از نظر خودتان محق هستید ! اما
موشکها وقتی از آسمان می آیند نمی پرسند تو کی هستیید ؟ بچه ای ، زنی ، مردی ، فارسی ، ترکی ، کردی ؟
تازه انسانهای بی گناه عوام را گله خواندن هر گز معصومیت ندارد . ما آذربایجانیها جنگ و ترور را محکوم می کنیم از هر کسی یا از هر طرفی که باشد ! از جنگ طلب بودن آقای جمال در نوشتۀ من اثری نیست . به من نشان بده که منظور من آقای جمال بوده است ! تازه خود آقای جمال مثل من و کردها مثل ترکها در این در گیری قربانی هستند . شما این نتیجه را از کجا گرفته اید ؟ شما نمایندۀ کدام آذربایجانیها هستید مخالف نظر خود را وابسته به جمهوری اسلامی می نامید ؟ آیا حاضری با نام و با تصویر حقیقی در ایرانگلوبال ظاهر شویم ؟ بنظر من تا زمانی که خود قربانیها یعنی (من و شما) صاحب این فرهنگ هستیم هیچ راه حلی نخواهد بود . حتما برای نجات منطقه هر کس و هر قربانی اول حقوق خ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای به ظاهر ترکپور شما رسما از ترور و تروریزم ج ا حمایت کردید و در این سایت ثبت شد. این اتفاق برای همه حتی برای خود تو هم می تواند اتفاق بیافتد مگر اینکه خودت هم دستی در کار تروریزم داشته باشی. ترور به هر شکل محکوم است و شما مفتخر به عنوان حامی تروریزم در این سایت شدید. تبریک می گویم.
خدواند شما را از ترور و حمایت از تروریزم نجات دهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا پان عربهای فعال در این سایت ، اکنون سکوت کرده و خبررسانی و تحلیل نمی کنند، که این فرد که بود، و چرا ترور شد ؟آنهایی که درباره گرد و خاک و آب شور و زباله های شهر اهواز گزارش میداد ند چرا اکنون غیب زده اند در این سایت ؟ !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حتی اگر دشمن هم نداری وانمود کن که کشور درحال خطر است. زیرا وقتی مردم بترسند؛ برای برده شدن آماده می شوند. وقتی مردم بترسند آماده اند تا از سیاستمداران پیروی کنند. چرا جمهوری اسلامی هر موقع در باتلاق اقتصادی و سیاسی فرو می رود بصورت تصنعی سعی می کند دشمن تراشی کند تا همه ناکارامدیها و ساخت و پاختهای اقتصادی و سرقت اموال دولتی را سرپوش بگذارد و مدام تکرار می کند که ایران توسط بیگانگان در خطر است، خیلی راحت برای دشمن تراشی بوسیله حوثی ها از یمن یک فشفشه ایرانی به ریاض پرتاب می کند، بدنبالش حسین شریعتمداری وعده پرتاب فشفشه به دوبی را می دهد و بعد پسر حریری را در لبنان تهدید می کنند که به پیش پدرش خواهند فرستاد، او هم استعفا می دهد، و خشنترین شکل آنهم در هلند اتفاق می افتد و یکی از رهبران عرب الحواز ترور می شود، و در شرایطی که امامزاده کورش و در رابطه با آن جو ضد عربی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آلای توکلی ایران حتما در سوریه و عراق و یمن و ووو نقل و نبات پخش میکند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بی نام، متاسفانه کسی اهل مطالعه ،تحلیل و تحقیق نیست ، بردار ،من که در اولین کامنتم ،چنین نوشته بودم:"....بایستی منتظر ماند تا دید که سازمانهای اطلاعاتی اتحادیه اروپا در این مورد چه می گویند. ..." پلیس هلند اعلام کرد که یکی از اعضای تیم ترور را دستگیر کرده است.در این که رژیم آدم کش جمهوری اسلامی ، دست به ترور مخالفین می زند، شکی نیست.اما از سال 1996 ،قراردادی بین ایران و اتحادیه اروپا بر قرار شد که ایران دست به ترور نزند و تا کنون هم تروری در اتحادیه اروپا از سوی ماموران اطلاعاتی انجام نگرفته است. از سوی دیگر عربستان ، یمن را با خاک یکسال کرده است و فقط چند روز پیش 27 بار صنعا را بمباران کرده است ، وبا و گرسنگی در آنجا بیداد می کند ولی صدایی از کسی در نیامده است ، حالا تحلیل ها این است که مقدمه جنگی از سوی عربستان زمینه چینی می شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی عزیز
یک نفر به هر دلیلی با بی شرمانه ترین روشها ترور شده و شما بدنبال چسباندن این ترور به این و آن هستید. اجازه بدهید اول ببینیم ترور توسط چه کسی یا کسانی صورت گرفته بعد دنبال تئوری بافی باشیم. شما دست اسرائیل آمریکا انگلیس و اروپا را پشت این ترور می بینید و میخواهید ج ا را پاک و منزه نشان دهید و ما 180 درجه مخالف شما فکر می کنیم. امیدوارم این ترور هم مثل ترور اعضای پ ک ک در اروپا که میخواستند به ترکیه بچسبانند لاپوشانی نشود. در آن واقعه معلوم شد کار کار خود پ ک ک برای بدنام کردن ترکیه بود و دولت فرانسه که دید دارد آبرویش می رود فرمان داد کش اش ندهند(منویات رهبر آدم کشان جهان). حالا ما امیدواریم حداقل در این مورد قاتل و عامرین ترور معین شوند و دولت اروپایی هلند( خودشان را مهد تمدن و فرهنگ می دانند) لاپوشانی نکند. از همینجا من پیش بینی می کنم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود
دست اتهام معمولا با سابقه بد حکومت اسلامی با ترورهای میکونوس و زنده یاد بختیار و برومند و شرفکندی و فرخزاد به حق به سمت او نشانه میرود. البته نمیدانم این شخص چقدر مهم بوده که جمهوری اسلامی در این موقعیت حساس بخواهد دست به این عمل ناشیانه بزند تا همگی اینگونه مثل گاو پیشانی سفید دست اتهام خود را بسمت او نشانه روند.

سئوال دیگر این است که این شخص با سابقه ترور و بمب گذاری و قتل چطور راست راست در خیابانهای اروپا تردد میکرده بدون اینکه اینترپول کاری با او داشته باشد؟

البته نباید احتمالهای دیگر را نادیده انگاشت ممکن است این قتل تسویه حساب گروهی یا حتی بخاطر مسائل اخلاقی باشد. هنوز هیچ چیز معلوم نیست و نبایستی سراسیمه گروه یا شخصی را بیهوده متهم نمود.

در ضمن اپوزوسیون باید اخلاقی اندیشیده و اینگونه سراسیمه هرکس که بمب گذاری و قتل و ترور میکند را در جبهه اپوزوسیون قرار دهد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
براي درك اوضاع كنوني منطقه و نقشه ترامپ ، اسرائيل و سعودي ها در مقابل ايران را مي شود در مقاله حسين موسوي ديد .اين ترور را بايستي در اين مجموعه تحليل تحليل نمود:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش عزیز در لینک زیر توسط روزنامه ALGMEENE DAGBLAD ### AD ، ## حادثه ترور احمد نیسی منعکس شده،
https://www.ad.nl/binnenland/doodschieten-iraanse-activist-in-den-haag-een-laffe-daad~ae6798a9/
فعال حقوق بشر در لاهه "اقدام بزدلانه" ویدیئو مردی که در روز دوشنبه بعد از ظهر در لاهه کشته شد، احمد مولا نیسی، فعال ایرانی است. این یک سخنگوی سازمان خود، جنبش مبارزه با عرب است. جنبش مقاومت عرب و ایرانی، متعهد به اهواز مستقل (منطقه ای در ایران) خواستار روشن شدن قتل رهبر وی شده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کیانوش توکلی بستگی دارد کە ما متجاوز را چگونە تعریف کنیم ، از نظر ملت کورد حضور نا میمون ایران در سرزمین کورستان تجاوز و اشغالگری میباشد ، ایران حضور خود را توسط وحوش خود سپاه و با تانک و توپ میسر کردە یا بە قول شما تناسب قوا ، بنا بر این ما دست آن متجاز را خواهیم بوسید کە دست تجاوزگران و اشغالگران ایرانی را از کوردستان کوتاه کند و ما بارها هم گفتیم کوردستان کوچک و بزرگ و مدیترانە و اهواز هم ندارد این گونە صحبت کردن تنها میخواهید بە حضور اشغالگران بر کوردستان مشروعیت بدهید هر جا اکثریت سرزمینی ملت کورد حضور داشتە باشند آنجا کوردستان است ،،، در ضمن بلی کرکوک را در همکاری داعش شیعەی ایران با داعش شیعە عراق ملت کورد موقتأ از دست دادە ولی بازی هنوز پایان نیافتە و همان طور کە شما میگوید تناسب قوا تعین خواهد کرد کە کرمانشاه و کرکوک همزمان با هم از حضور اشغالگران پاک شود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این دو نفری که اسم خود را سازمان ضد جاسوسی در هلند گذاشته اند ، چرا تروریست های اسلامی را شناسایی نکردند ؟مدتی پیش نیز مسئول بمب گزاری در حزب جمهوری اسلامی سابق ، گویا در هلند ترور شد. پس فعلا هلند محل ترورهای آخوندی گردیده.خانم همبلی و جناب امرالله چرا سکوت میکنند.؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای توکلی گرامی توجه دارید که نقابداری بنام ...... چه دشمنی وحشیانه ای با مردم ایران دارد . این نقابدار گویا نمیداند که برعکس رهبران او نه در لبه پرتگاه بلکه در قعر دره و کورستان هستند . سرنوشت کنونی بارزانی باید برای همه دشمنان ایران تجربه شود . بارزانی اکنون در حال سقوط به چاه است ونه دره .

این نقابدار باید بداند که سرنوشت قاضی محمد و دیگر فتنه گران علیه ایران در انتظار انهاست .
در فرصت مناسب که نظام پلید اسلامی سرنگون شود انوقت دشمنان ایران هم به قعر دره خواهند رفت .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از سایت دیگران *احمد نیسی از عوامل بمب گذاری‌های استان خوزستان در سال ۱۳۸۴ و عادل سویدی عضو گروهک تروریستی - حزم - در اوایل فروردین ماه امسال به دعوت سعودی‌ها و رژیم آل خلیفه وارد جزیره بحرین شده‌اند تا برای سرکوب مردم انقلابی این کشور با نیروهای نظامی همکاری کنند.

به گزارش رجانیوز، این دو تروریست که دست‌شان به خون ده‌ها نفر از شهروندان خوزستانی آلوده است، در ژستی دیپلماتیک دم از امنیت خلیج فارس زده و به رژیم آل خلیفه ابراز وفاداری کرده‌اند. این افراد همچنین قرار است بر طبق توافق‌هایی که صورت گرفته، به ساماندهی نیروهای چریکی و گروه‌های تروریستی در این کشور بپردازند و زمینه را برای اعمال فشار و سرکوب انقلابیون بحرینی در محله‌ها و منطقه‌های مختلف فراهم کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا کسانی که بنام ملت ایران یا کووورد یا توووورک می خواهند در حمله سومالی به ایران همپای سومالیایی ها بجنگند چه کسانی هستند؟ الاحواز کجاست؟! این نوشته های شرم اور را چه کسی می خواهند و باور می کند؟! در مقدمه از اهواز نام برده می شود بعد نگاشته به ترور فردی برای ازادی الاحواز اشاره دارد که هنوز هیچکس تاییدش نکرده!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یا خانم آنونیموس شما آذربایجانیها را با ما آزربایجانیها تفاوت از زمین تا اسمان است. منظور جمال دفاع از جنگ طلبی نیست. منظورش اینست که این دفعه خودتان باید گله گله روی مین برین و ما را (آزربایجانیها-کردها-بلوچها-عربهاو...) را قاطی گله خودتان نفرمائید وبیشتر باید روی مزدورهای هزاره افغانی و پاکستانی حساب کنید. در ضمن از همان آذربایجانی نوشتنت معلومه که نفست از کجا (سایت آذری ها) بلند می شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ جمهوری اسلامی هم به نعل میزندوهم به میخ.
من اعتقادی به دشمنی ایران وآمریکا ندارم.این دوبهم فحش وناسزاگفته ولی باهم منطقه راویران میکنند.
من اعتقاددارم که تئوریسن های غربی وآمریکا درسایه حکومت ایران راباهمدستی پان ایرانیست های فارس محورمدیریت میکنند.
فاشیسم فارس که این باربشکل شعوبیه ظاهرشده است بخاطرهمدستی باغرب واعمال سیاست های آنهامخالف هرگونه دموکراسی خواهی درمنطقه است.جمهوری اسلامی علنا دوست داردرادیکالیسم درداخل ودرمنطقه اوج گرفته تابتوانند،بادستاویزقرادادن ترورآنهارا باتمام قدرت سرکوب کنندونمونه اش دردرون ایران ودربهارعربی بخوبی دیده شد.
حکومت ایران بامحوریت فاشیسم فارس واکنون درهییبت شعوبیه نقش بالاترازاسراییل رادرمنطقه بازی میکند.
ناسیونالیست های ایران محوروخاکپرست ونژادپرست ازکناراین جنایت وحرکات باچراغ خاموش عبورمیکنند.
اکنون نیزاین موشک پرانی هابیشتربرای فروش اسلحه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حق با آقای توکلی عزیز هست هر ایرانی باید بسیار هوشیار باشند ، مافیای بین المللی با نوکران منطقۀ خود دنبال جنگ و خونریزیست .
ما آدربایجانیها این ترور را از هر کسی و از هر طرفی که باشد محکوم می کنیم و ما مخالف جنگ در منطقه هستیم. حرکت ملی آذربایجان سالهاست جمهوری اسلامی را دست از ماجراجویی با همسایگان اختار داده است . متاسفانه زیاده خواهی این حکومت سبب بهانۀ مافیای بین المللی شده است ،که توان آن را ملل در ایران پرداخت خواهند کرد . جنگ محکوم هست ، در جنگ برندۀ وجود ندارد ! جنگ طلب ها محکومند . پاینده باد دوستی ملل در کشور ما ایران .
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب جناب جمال شما از متجاوز حمایت کنید در واقع هم تمامی فعالیت جنابعالی علیه کشوری بنام ایران و برای ایجاد کردستان بزرگ (از اهواز تا مدیترانه) است د . اهداف من و شما کاملا متفاوت است. هدف من، نوعی جلوگیری از جنگ و توسعه طلبی است .فکر می کنم روزی سعودی ها خواهند فهمید دخیل بستن به ترامپ ، امنیت او را حفظ نخواهد کرد، کردها یی هم چون شما با از دست دادن کرکوک شاید متوجه شده باشند که این تناسب قوا تعیین کننده، آینده منطقه است،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا این سازمان تجزیه طلب است که تاکنون دهها بمب در اهواز و خوزستان منفجر نموده و دهها نفر را به قتل رسانده ؟ یه نظر من آخوندها در مقابل سازمانهای مسلح و تروریست عرب ،قراردادی را با غرب برای آتش بس نبسته اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آغا جامال ! والله من فارس نیستم آ. ولی اینطوریکه من از فارسها شنیده ام میگویند : طوفان درو خواهد کرد .یعنی مللا ها که باد کاشته اند شما آن را به طوفان مللا کش تبدیل خواهید کرد . بخاطر فضولی ام معذرت میخواهم ......

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کیانوش توکلی این مردم ایرانی کە میگوید باید هوشیار باشند من فعلأ کاری بە مردم تورک آذری و بلوچ ندارم ولی مطمئن باشید اگر سومالی هم بە ایران حملە کند ملت کورد پشتیبان سومالی خواهند بود فکر میکنید ایران هر غلطی در منطقە خواست و دست درازی بە سرزمین هر ملتی دگیری بکند آن مردم باید مدیون ایران باشند ، خواهیم دید ملت کورد چگونە در کنار داعش شیعەی ایرانی خواهند بود باور کنید اگر ایران لب پرتگاه باشد با لگد آن را بە قعر پرتگاه خواهیم فرستاد فکر میکنید با داعش شیعەی عراق ایران علیە ملت کورد عمل کند هزینە نخواهد داشت قبلأ هم گفتم در کوچکترین فرصت باد درو خواهد کرد ایران
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جمهوری اسلامی از سال 1996 به اتحادیه اروپا قول داده بود که دست به ترور مخالفین در اروپا نزند ، با توجه به استعفای نخست وزیر لبنان و اصابت موشکی از سوی حوثی ها و تهدید آشکار سعودی ها به آغاز جنگی علیه ایران و....، این ترور،می تواند بهانه ای برای آغاز جنگی علیه ایران شود.بایستی منتظر ماند تا دید که سازمانهای اطلاعاتی اتحادیه اروپا در این مورد چه می گویند. آیا کسی از منابع دیگری ،خبری دارد ، لطفا بنویسید. مردم ایران بایستی هوشیار باشند، جنگی از سوی سعودی ها که با حمایت ترامپ علیه ایران در حال تدارک است، بایستی جلوی چنین فاجعه ای ایستاد، این جنگ نه بسود مردم عربستان است و نه ایران ، ترامپ قصد دارد کشورهای مسلمان منطقه را به جان هم بیاندازد. دیروز هم خانم موگرینی چنین هشداری داده بود .