اى كاش زلزله اى هم در ذهن و فكر اين مردم و روشنفكرانش اتفاق بيفتد

با اين مردم و روشنفكرانش هيچ زلزله اى اين حكومت را تكان نخواهد داد.

اين جمهورى يا خزانه اش خاليست و يا اينكه دارد و خرج لبنان و سوريه و يمن و جنگ هاى خارجيش مى كند. در عوامفريبى استاد منطقه و جهان است.
به شوى سردارش نگاه كنيد. گوشى دستش هست و زنگ مى زند اما با گوشيئى كه باز نكرده حرف مى زند. چون مى خواهد آنطور كه خودش مى خواهد جواب بدهد. يعنى جواب مخاطب را نمى دهد بلكه در ذهنش با دوربين ها و بازيگرانى كه خودش چيده است حرف مى زند. بى خيالِ مخاطب و خواستنده ى واقعى. پنهانكارى، ريا، تظاهر، فريب، دروغ... اين است تصوير ايرانيّتى كه از آن حرف مى زنند.
هيچ زلزله اى اينها را تكان نخواهد داد. مى دانيد چرا؟ چون تا اين مردم ساده و سطحى نگر هستند غمى نيست.
حكومت بدون ذره اى خرج، كلاه از سر يكى بر مى دارد و بر سر ديگرى مى گذارد. مى گوييد چگونه؟ به راحتى آب خوردن. پس احمق ها و خود قهرمان پندارها و بازوهاى پنهان به چه درد مى خورند؟ اين زلزله و مصايبش را بايد يك جورى جمع كرد. پس به امثال على دايى ها و صادق زيباكلامها فرصت و يا ماموريت داده مى شود كه به طور خصوصى از مردم كمك جمع آورى كنند. اينها دوره مى افتند و با آب و تاب مردم را با احساسات بازى مى دوشند. بازى را طورى مى چينند كه حس انتقامجويى و نفرت و عصيان مردم در قالب كمك به زلزله زده ها از مجارى قهرمانانى كه سوپاپ اطمينان حاكميت اند سرريز شود. قهرمانانى كه مورد اعتماد مردم ساخته شده اند به مناطق زلزله زده سرازير مى شوند و شوها و فيلمهاى آنچنانى ساخته مى شود.
هيچ كارى به جز دوشيدن بخش زلزله نزده به نفع بخش زلزله زده صورت نگرفته است اما شوهاى تبليغى و مصاحبه هاى تلويزيونى خبر از كمك رسانى وسيع دولت و حاكميت مى دهند. در حقيقت مردم دوبار گرفتار زلزله مى شوند. زلزله ى طبيعت و زلزله ى مكر حكومت.
بعدش همه چيز به روال عادى بر مى گردد. مردم مغرور از اين هستند كه به نداى قهرمانان خويش پاسخ داده و به حكومت دهن كجى نشان داده اند. خود قهرمان پنداران مغرور از اين هستند كه خودى نشان داده و موقعيتشان را در بين مردم و حكومت محكم كرده اند. اما حكومت، خوشحالترين حكومت جهان است چون اراده ى اعتراض و عصيان مردم را با كمك بازوهاى پنهانش به نفع خويش با زيركى مصادره كرده و به دوست و دشمنش نمايشى سرشار از اقتدار نشان داده است.
اى كاش زلزله اى هم در ذهن و فكر اين مردم و روشنفكرانش اتفاق بيفتد. آنوقت خواهيد ديد كه ساختمان هاى فكرى اين مردم به راحتى ساختمان هاى مسكن مهر فرو خواهد پاشيد. خانه از پاى بست ويران است

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

میگوید: «اين جمهورى يا خزانه اش خاليست و يا اينكه دارد و خرج لبنان و سوريه و يمن و جنگ هاى خارجيش مى كند.» از این مقدمه منطقا این نتیجه حاصل میشود که این حکومت هر چه که باشد نژاد پرست نیست چون منابع مردمش را خرج همسایگانش میکند، و یا اینکه بگوییم عرب را بر عجم ترجیح میدهد .اما نویسنده اینبار هم به نتیجه بیربط دیگری میرسد :«اين است تصوير ايرانيّتى كه از آن حرف مى زنند.» !!
حکومتی ها بارها و بارها بدون رودر واسی گفته اند که به« ایرانیت» باور ندارند اما نویسنده این خبر خوش را نشنیده میگیرد آسمان و ریسمان بهم میبافد تا مثل دن کیشوت به آسیاب های بادی حمله کند‌ .
میگوید: برای « مردم احمق و سطحی نگر »بازی را چنان ترتیب داده اند که با کمک به زلزله زدگان ازحس نفرت و کینه و انتقامجویی و عصیان تهی شوند . یعنی مردم عاقل و عمیق مردمانی هستند که کله اشان بوی باروت بدهد و پر از کینه و نفرت باشند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عزیز اشنای نااشنا مثل اینکه با نوشته ام خواب شما را هم ربوده ام . ادبیات شما در خور جواب نیست . لطفن در نیمه شب که خوابه شیرین کوروشیت به هم میخوره, قبل از اینکه اندرون پان فارسیت را برون بریزی چند سطری کتاب بخون. البته چون دوست دارم این نصیحت پدری را عرض کردم. چون یک فرد باسواد,اول به خودش کمک میکنه تا حداقل در جمعی مورد تمسخر واقع نشه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خدمتت عرض کنم من نه فارسم! نه دشمنی بنام فارس میشناسم نه حکومت فارس میشناسم! نه ارتش فارس و... اینجا که ترکیه نیست یک قوم بر دیگری حکومت کنه! توهم نزن زیادی پای جفنگیات فاشیست های نژادستیز زوزه کش مینشینی.... اذربایجان جنوب؟؟؟ اران! علی اف ترسو را کردند اذربایجان جعلی که اذرابادگان ایران به ماتحت اش بچسبانید؟ زهی خیال باطل! ارزویی که به همان گور مزدور استالین رفت و میرود ..بچرخ تا بچرخیم تا پایان جهان! ... اما لا اقل " دشمنت را بشناس" دشمنت نه چیزی بنام فارس! نه کوروش پرست و ..... که یکبار با طناب پوسیده این جماعت به چاه رفتی غافلگیر نشوی چون (کمیته مجازات میهن پرستان ) و چون سپاه ذوالفقاریها و از سراسر ایران! دشمنت را بشناس ای همه فارس پندار!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من هرچند با نوشته های قبلی دور از حقیقت اقای لوایی در مورد حرکت ملی اذربایجان جنوبی مخالف باشم٫این قلمش که پان فارسها را نیمه شب از خواب کوروشی میهراسد را دوست دارم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همان بس که از فرط نفرت " کمک هم میهنان و این اتحاد و همدلی مردمان این سرزمین کهن در کانال تلگرامی ات از بزرگی کسانی چون " علی دایی ها....بر اشفته شوی و انها را بخاطر عشق به هموطن! " ساتقین و مانقورد و..... خطاب کنی! بسوز! از این عشق و اتحاد بسوز ... درود بر این ملت بزرگ ما از این ویرانی و خاکستر دوباره چون ققنوس برخواستیم و از سراسر ایران کرمانشاه را تنها نخواهیم گذاشت به کوری چشم همه شما ..." بایدبیشتر ازین به بعد کار کنی دوباره برای پاشیدن بذر نفرت !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز نويسنده ما يك مطلبى نوشت و اينه افتادند به اين در و آن در زدن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نقل از ایسنا (همزمان با شب شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت امام رضا (ع) و با حضور خادمان رضوی، آئین ویژه خطبه خوانی شب شهادت امام هشتم در اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که در آستان مقدس امامزاده صالح اردبیل برگزار شد خادمان و دربانان رضوی ضمن روشن کردن شمع هایی به نشانه شب شهادت امام رضا(ع) خطبه ویژه شب شهادت را با حضور اقشار مختلف مردم اردبیل قرائت کرده و به بارگاه مقدس رضوی ادای احترام کردند.)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا در حیرتم برخی چقدر می توانند خودخواه و عقب افتاده باشند.. مصاحبه با خلبان هوانیروز، خبرنگار منطقه، پرستار و پزشکی که در منطقه زلزله زده بین مردم بودند و درد مردم را فاش می گویند و پیامدهایش را بجان می خرند تا این خارج نشینانی که در بدترین زمان عقده گشایی می کنند. اگر این مردم را دوست ندارید مردم و کشوردیگری برای خودتان انتخاب کنید و دست از سر ما بردارید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام اليكيم
چوخ گوزل دى
بسيار خوب بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود
در جواب جناب سهیل باید عرض کنم زلزله بزرگی در ذهن جناب لوایی رخ داده است که گاها مطالبی را مینویسند که به عقل هیچ بنی بشری نمیرسد. در مقاله قبلی که از ایشان خواندم به نکاتی اشاره کردند که در نوع خود بدیع بوده و نشان میدهد ذهن نویسنده بشدت تکان خورده آن هم متاثر از زلزله ای بسیار بزرگ.
در آن مقاله ایشان افاضاتی چند فرمودند که در یکی از آنها به شیعه شعوبی فارسها و اختلاف آن با شیعه علوی ترکهای آذربایجان اشاره فرمودند. ایشان گفتند شیعه گری شعوبی اساس را بر دشمنی با صحابه درجه یک پیامبر یعنی ابوبکر و عمر و عثمان گذاشته است در حالی که شیعه ما آذربایجانی ها از نوع علوی بوده و همانطور که علی به عمر مشاوره میداده و با خلفای راشدین دوست بود ( علی نام سه فرزندش را ابوبکر و عمر و عثمان گذاشت) ما نیز بر عکس فارسهای شعوبی به این اصحاب پیامبر احترام گذاشته و آنان را دوست میداریم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - آقاسهیل باورکن ،زلزله درذهن افرادی همچون جناب لوایی افتاده که به این راحتی میتوانند،نظری جدایی ازگوسفندان
فکری درجامعه رابدهند،
کمک کردن به هم نوعان درکل دنیا یک امرعمومی وانسانی است،
ولی تفکرجمودفکری وگوسفندی داشتن شایسته انسان بی مسئولیت نیست،
فرق انسان با حیوان درنواندیشی است،حیوانات هم احساس وعاطفه دارند،ولی بیشترغریضی است تاعقلانی.
ملت ایران ازهرنوع اتینیک افرادشایسته وفکوری دارند،متاسفانه براثرتبلیغات غلط و یابعلت تغذیه فکری فرهنگی غلط حاکمیت فکری اشتباه و غیرانسانی وعقلانی درراس امورنیست،
بلکه بیشتر استعماری وغیردوراندیشی است،
بهمین جهت فرمایش لوایی زلزله دراین مورداست،
شما درعالم خودبمانید ،بهتراست .
یک مثل است میگویند،آدم دانا بااشاره ،آدم ن،،،باکتک،
البته من معتقدبه کتک نیستم،درمثل مناقشه لازم نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به فکر زلزله در فکر و اندیشه ملت آزربایجان باشید- وگرنه زلزله در افکار آن مردمی* که شما به آن اشاره کرده اید غیر ممکن است- چون آن مردم در نهایت مردم غالب بر مللت تورک آزربایجانی میباشد که شما درد آنرا میخواهید بکشید. ! حال به فکر راه خروجی باش که آن مردم در زلزله گیر افتاده امروز اصلا به فکر آن عمرن نخواهند بود- و اگر زلزله ایی در افکار آن مردم مورد اشاره شما هم که بیافتد ویرانیهای زلزله ی فکری آن مردم دوباره مثل قبلها نسیب ملت آزربایجان خواهد بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ای کاش زلزله درمغزشماهم رخ بدهد تا درداخل کشوربمانی ودرد مردم را بفهمی.تا بدانی مردم به حمایت ازمردم رنجدیده کرمانشاه شتافتند نه اینکه به خاطرحاکمیت درگوشه ای کز کنن وبه هم نوعان خودشان کمک نکنن