داستان قتل داریوش و پروانه فروهر توسط عوامل میت ترکیه ؛ تخیل به سبک ترکیه ای

شبکه گولن طی چند فقره پرونده سازی چون پرونده های "ارگنکون" ، "بالیوز" و "پرونده جاسوسی نظامی در ازمیر" افسران و سیاستمداران لاییک را متهم به طرح ریزی کودتا بر علیه دولت اردوغان در قالب گروه های مخفی ارگنکون و بالیوز ( تبر) می نماید.
در پرونده ارگنکون ژنرال ایلکر باشبوغ فرمانده وقت ستاد مشترک ارتش ترکیه به عنوان متهم ردیف اول به حبس ابد ، ژنرال خورشید تولون به حبس ابد ، 3 تن از نمایندگان مجلس از حزب جمهوری خلق به حبس از 12 تا 34 سال ، تونجای اوزکان نماینده فعلی همان حزب در مجلس به حبس ابد و.....

داریوش و پروانه فروهر به دلیل حمایت از عبدالله اوجالان توسط ماموران ترکیه در تهران کشته شده اند!
متنی که لینک آن را میبینید مربوط به بازنشر گزارش روزنامه طرف ترکیه در
"تایم ترک" و متعلق به سال 2009 یعنی زمان اوج همکاری حزب عدالت و توسعه و جماعت خدمت فتح الله گولن است.
در آن زمان طی همکاری که تا سال 2011 و انتخابات دوره 24 مجلس ترکیه با شدت و حدت تداوم میابد ، شبکه گولن با استفاده از نفوذ خود در دستگاه قضایی و امنیتی اقدام به پرونده سازی و حذف لاییک های خطرناک از ارتش و سیاست میکند تا فضا را برای قدرت گیری هر چه بیشتر رجب طیب اردوغان فراهم سازد.
شبکه گولن طی چند فقره پرونده سازی چون پرونده های "ارگنکون" ، "بالیوز" و "پرونده جاسوسی نظامی در ازمیر" افسران و سیاستمداران لاییک را متهم به طرح ریزی کودتا بر علیه دولت اردوغان در قالب گروه های مخفی ارگنکون و بالیوز ( تبر) می نماید.
در پرونده ارگنکون ژنرال ایلکر باشبوغ فرمانده وقت ستاد مشترک ارتش ترکیه به عنوان متهم ردیف اول به حبس ابد ، ژنرال خورشید تولون به حبس ابد ، 3 تن از نمایندگان مجلس از حزب جمهوری خلق به حبس از 12 تا 34 سال ، تونجای اوزکان نماینده فعلی همان حزب در مجلس به حبس ابد و در مجموع 274 تن تحت عنوان عضویت در "ارگنکون" محکوم میشوند و بعضا تا سال 2014 (1393) نیز که جعلی بودن کلیت پرونده و تخیلی بودن کل داستان محرز میشود در زندان می مانند.
اما جعلی بودن برگه ها و ساختگی بودن پرونده چه زمانی محرز میشود؟
ساختگی بودن پرونده پس از آن محرز میشود که پس از فرود آمدن ضربه ای سخت بر پیکره نیروهای لاییک ترکیه طی این پرونده سازی ها آنها قدرت آلترناتیو بودن خود را تا حدود زیادی از دست میدهند و حال نوبت میرسد به سهم خواهی گولن از اردوغان در انتخابات مجلس دوره 24 در سال 2011.
تا آن سال به گفته آقای اردوغان شبکه گولن هر چه خواسته بود اردوغان در اعطایش درنگ نکرده بود اما در آن انتخابات گولن سهمیه 150 نماینده از فراکسیون حزب عدالت و توسعه را طلب میکند!
گولن که اردوغان را وامدار تمام عیار خود میداند و فکر میکند که عامل حذف لاییک ها از قدرت سیاسی پیروان و طرفداران او بوده اند حال زمان را مناسب می بیند تا قدرت خود را در درون عدالت و توسعه بسط و گسترش دهد اما اردوغان به بیش از 100 نماینده راضی نمیشود و بدین سان اختلاف شروع میشود که تا به امروز هم ادامه یافته است.
اما در روزهای اوج داستان ارگنکون در سال های 2008 و 2009 بلوک رسانه ای اردوغان-گولن از طرح هیچ اتهامی علیه متهمین پرونده خودداری نمیکنند و کار بدانجا میرسد که برای فرامرزی جلوه دادن حوزه عملیاتی آنان ، اعضای ارگنکون متهم به انجام قتل های سیاسی در ایران و روسیه نیز میشوند.
زمان زمانه آشتی گرایی اردوغان با کردها و مخالفت او ملی گرایی ترکی است ؛ پس چه سوژه ای بهتر از اوجالان و ربط دادن داستان به حمایت مقتولین ایرانی و روس به حمایت شان از عبدالله اوجالان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان که در سال 1999 و در دولت لائیک بولنت اجویت بازداشت و به ترکیه بازگردانده شده است؟!
بدین سان داستان اینگونه رقم میخورد:
روزنامه طرف، چاپ ترکیه در خبری جنجالی، فاش کرده که سازمان تروریستی ارگنکن ترکیه، مسؤول قتل داریوش و پروانه فروهر بوده است.
بر اساس این گزارش، در هنگام جستجو در خانه مصطفی ازبک، رییس اتحادیه «ترک متال» نامه‌ای به دست آمده‌ است که در آن، مستقیماً‌ به دخالت ارگنکن در قتل فروهرها اشاره شده است.
ازبک به دلیل این که عضو سازمان تروریستی ارگنکون است تحت بازداشت قرار دارد. ارگنکن متهم است که قصد براندازی دولت ترکیه را داشته است. محاکمه هشتاد و شش متهم به عضویت در شبکه کودتا از اکتبر گذشته آغاز شده است. در بین این افراد ژنرالهای بازنشسته ارتش، روزنامه نگار و شخصیت‌های سیاسی دیده می‌شود.
نامه به دست آمده اشاره به آن دارد که ارگنکون در سال 1998 داریوش فروهر، وزیر اسبق کار ایران و همسرش را به همراه «گالینا واسیلیونا استراوویتووا»، نماینده مجلس روسیه به قتل رسانده است.
به نوشته روزنامه طرف، این نامه به دست یکی از افراد نظامی حزب با نام مستعار غفور نوشته شده. در ابتدای آن آمده است: «قابل توجه آقای مصطفی ازبک» و در ادامه کشته شدن سه نفر به دست ارگنکون روایت شده. این سه نفر فروهر و همسرش در ایران و «استاروویتووا» در روسیه هستند.
این ترورها بعد از اخراج عبدالله اوجالان، رییس حزب کارگران کردستان (PKK) از سوریه انجام شد. اوجالان در حال حاضر زندانی است.
در نامه آمده: «رییس گرانقدر ما مستعدترین تیراندازها را برای عملیاتی ضروری به ایتالیا فرستاد. در همین حین، استراراویتووا که با رییس گروه [اوجالان] تماس تلفنی داشت و به او کمک کرده بود کشوری برای پناهنده شدن پیدا کند از سوی پیوندهایی که از طرف خود رییس در اوکراین ایجاد شده بود کشته شد. فروهر، وزیر کار سابق ایران که تماس‌های مکرر او با اوجالان در حال بیشتر شدن بود، دو روز بعد از حضور رییس کشته شد. سپس رییس بسیار محترم ما به ایتالیا بازگشت.»
اوجالان که از سوریه اخراج شده بود ابتدا به روسیه و بعد به ایتالیا رفت. در آن جا ترکیه از مقامات ایتالیا خواست او را برای محاکمه به این کشور بازگردانند. تلاش‌های ترکیه برای استرداد اوجالان از ایتالیا به جایی نرسید و اوجالان سرانجام توسط نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر شد و به این کشور بازگشت.
استاراویتوا در 20 نوامبر 1998 در مقابل خانه‌اش کشته شد. فروهر و همسرش هم دو روز بعد در خانه با چاقو مورد حمله قرار گرفته و کشته شدند. در آن هنگام گفته می‌شد هر دو ترور از طرف نیروهای خودسر روسیه و ایران انجام شده است.
به نوشته این روزنامه ترکیه، سه فرد از روسیه قاتل استاراوویتووا شناخته شده و به 11 تا 23 سال زندان محکوم شدند و سه نیروی ایرانی هم به دلیل قتل فروهر اعدام شده و پنج نفر دیگر به حبس ابد محکوم گشتند.
روزنامه طرف می‌افزاید: «طبق این نامه دولت سایه ترکیه هر دو سیاستمدار را به دلیل تماس‌های تلفنی با اوجالان و پیشنهاد کمک به او کشته است. این نامه همچنین به نیازهای مالی سازمان تروریستی ارگنکون برای عملیات در ایتالیا، آلمان، لیبی و سودان اشاره دارد. قرار بود در این کشورها نیروها پول را بین 1459 نفر تقسیم کنند».
گفتنی است، پروانه و داریوش فروهر، عصر ۱ آذر سال ۱۳۷۷ در منزل شخصیشان واقع در محله فخرآباد تهران با ضربات چاقو به قتل رسیدند و جسدشان به نحو فجیعی مثله شد.
این قتل‌ها، سرآغاز پرونده‌ای جنجالی شد که قتل‌های زنجیره‌ای نام گرفت. در جریان این پرونده جنجالی، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، وزیر اطلاعات وقت دولت خاتمی از سمت خود استعفا داد.
دستگیری سعید امامی، مصطفی موسوی (کاظمی) و مهرداد عالیخانی، از مسؤولان وقت وزارت جمهوری اسلامی ایران، و خودکشی سعید امامی در زندان، از تبعات بعدی این پرونده معروف به شمار می‌رود.
در دادگاه برگزار شده برای متهمان این قتل‌ها، در نهایت ۱۸ متهم پرونده که البته سعید امامی در میان آن‌ها نبود، به حبس‌هایی از دو سال تا حبس ابد محکوم شدند.
قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده‌ها، مصطفی موسوی (کاظمی) و مهرداد عالیخانی را به اتهام آمریت در قتل داریوش و پروانه فروهر، به چهار بار حبس ابد محکوم کرد. محمود جعفرزاده و علی محسنی به‌ترتیب به اتهام زدن ۲۶ ضربه و ۲۵ ضربه کارد بر بدن داریوش و پروانه فروهر، به قصاص نفس محکوم شدند.
حمید رسولی، مجید عزیزی و مرتضی فلاح نیز به استناد معاونت در جرم، به دو فقره حبس ابد محکوم شدند. ابوالفضل مسلمی، محمد اثنی‌عشر، علی صفایی‌پور، مصطفی‌هاشمی و علی ناظری نیز به‌ترتیب به هشت، هفت، هفت، هشت، و دو و نیم سال حبس محکوم شدند.
اصغر سیاح و خسرو براتی، همکاری خود در این ماجرا را تکذیب کردند و گفتند که هنگام قتل فروهرها بیرون از خانه بوده‌اند.
............................................................
پینوشت: راستش امروز اول متن فارسی را دوستی در تلگرام برایم فرستاد که میدانی فروهر را هم عوامل سرویس اطلاعاتی ترکیه کشته اند؟! اول که خواندم با توجه به اینکه آن دوستمان بیشتر اوقات از آمدنیوز مطلب فروارد میکند ؛ گمان کردم باز #پسر_زم خودش یا ارباب ترکش چیزی زده و هذیانی سر هم نموده! بعد که رفتم در فضای رسانه ای ترکی سرچ کردم دیدم واقعا این هذیان گویی وجود داشته و 8 سال پیش خیلی هم روی بورس بوده اتفاقا!

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
آقای رضا دولت ؟ پور هر چند شما دانشگاه دیده و من در مدرسه اکابر یاد گرفته ام باید بخدمتان عرض کنم نه خیر آن شعر مورد نظر از سعدی نیست بلکه از حافظ می باشد ! در ضمن از تناقض گویی لطفا دست بردارید هیچ هم گناه نیست آدم از مادر ترک یا فارس یا انگلیس متولد می شود . انسان حق انتخاب دارد شما می توانی فارس باشید یا فارس بشوید از نظر ما انتخابتان قابل احترام هست ! اما در موضع فارسها بمانید و از آن دفاع کنید ما ترکهای ایران به ترحم هیچ کس نیاز نداریم ! در ضمن وقتی معنی ومفهوم لغاتی را که نمی دانید مثل نقل ونبات استفاده نکنید لطفا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای رضا دولت آریاپور ، لاکین نشود آنجوری بشود که شما گنجشک را رنگ کرده بجای قناری تحویل ما بدهید . خداوند لاکن شماها را حفظ کند اگر شما دانشگاه دیده ها نبود هیچ چیز دیگر نبود حتی اسلام عزیز هم نبود . لاکن بکنید همه چیز را اصلاح حتی غلط املایی را بکنید ، لاکن اضلاح ، خداوند همۀ شما را حفظ بفرماید ! شماها در برابر دشمن هوای و قدر همدیگر را بدانید و لاکن اصلاح کنید همه چیز را باهم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام ـ دنیای اینترنت،بقچه عوامل استعمارگرپیرودیگرشریکان جهل وسرکوب وبی منطقی وغیرعلمی وعقلانیتی این خودفروشان وملت فروشان وملتهای منطقه فروش رابهم ریخته وسلاح جهل را ازآنهاگرفته است،درصدسال گذشته کارشان پادویی به ماسیونهاودربارسلطنتی انگلیس بود،درصدسال حدودهزارسال ایران ومردم ایران راازدنیاعقب نگه داشته اند.جعل جنتی،مکارشیرازی،علم الهدی،لاریجانی،حدادعادل، ولایتی وواگرزیادترازجهل رضاشاه ومحمدعلی فروغی،اقبال آشتیانی،سیدضیاطباطبایی،قوام نباشد،کمترنیست.این هتاکان ووارثین همان فرهنگ فکرمیکنند،میتوانند،ازادبیات شعبان بی مخ وطیب ودیگرفواحش استفاده کرده تامارابسکوت وادارند.این ها آخرین برگ های خودرارومیکنند،این جاهل وهتاکان ازروشدن اربابان فکری خودناراحت بوده،دیگریارای منطقی نداشته دراصل خودراتخلیه میکنند،ازنظرمن هیچ اشکالی ندارد،چون که ازسوزش جلزمئلزمیکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" تبریک به تعدادی از باشندگان جامعه فارسی‌ و ذوب شده گان در فلسفه ایران شهری "" از برکت وجود شما در لبنان، میلیونر‌ها و بیلیونر‌های لبنانی، با حس بی‌ ثباتی، جلای وطن کرده و در استانبول ساکن شدند، از اهورا مزدا استدعا داریم شمار باشندگان جامعه فارسی‌ را که هیچ درکی از اقتصاد ندارند زیاد کند، دشمنی شما با ما، به نفع ماست. چونکه شما خودتان نیز نمی‌دانید چگونه دشمنی کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آتاش گرامی
فکر میکنم باید فرهنگ چاله میدانی را از برادران عزیز پان تورک یاد گرفت و آنها یدی طولا در این امر داشته و دارند. بنده تنها از یک مثل مرسوم در فرهنگ ما استفاده کردم که فکر میکنم این به هیچ روی اهانت آمیز نمیباشد. البته شاید شعر سعدی را اهانت تلقی نمودید که این نیز حرجی بر بنده نمیباشد و جنابعالی بهتر است از سعدی خرده بگیرید. در ضمن جنابعالی در همان متنی که نوشتید اشتباهات متعدد داشتی که بنده بخاطر اینکه جنابعالی در صدد ایجاد فرهنگ لغت جدید برای ادبیات فارسها هستید از آن میگذرم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داستان تخیلی خسته کننده ای بود کمی هیجانی داستان سرایی کنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترک اوغلوی بسیار عزیز شما از فحش آنها ناراحت نشوید ، ما دیگر در برابر هیچ جوه سازی در این سطح سکوت نخواهیم کرد ! با کمال میل ما از انتقاد و از افشاگری واقعی آنها حمایت می کنیم اما در برابر دروغ و جعل آنها سکوت نکرده بلکه خواهیم پرسید چطور ؟ چرا ؟
حال آنها از این شیوۀ ما بی دلیل و بسیار بی جا ناراحتند ! اما یاد خواهند گرفت ! و یا مجبورند یاد بگیرند ! خوش باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای رضا ....؟؟؟؟ شما هم مثل آقای پیمان عارف دانشگاه دیده و خرده فروش تشریف دارید ! یعنی در فقر فرهنگی چاله میدانی شما سطح مسعله یعنی اصلاح غلط املایی اثابت یا اصابت یا اسابط هست ! آیا به نطر شما دیالوگ در این سطح و مچگیری در این سطح از نظر قضاوت خوانندگان ایرانگلوبال ارزش گذاری نخواهد شد ؟ حتی من به احترام خوانندگان ایرانگلوبال به جای مثل ( ق....چه ربطی به شقیقه دارد ) را ، تگرگ در بنگالادش چه ربطی به میت دارد را استفاده کردم حالا خوانندگان قضاوت کنند کی بی ادب هست ؟ ولی ما می دانیم شماها تلاش می کنید هر جعل را به خرد ما بدهید، ما سعوال نکنیم و می خواهید ما را به سکوت وادار کنید ! این ممکن نیست ! بلی تلاش کنید بزرگوار باشید !
تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گذاف......... مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ جناب آقای توکلی ،چی شده میدان ایرانگلوبال رابه دو یاسه خودزن تورک داده واین سایت را رسما غصب کرده اند؟
این کارازدوحال خارج نیست،یا باچراغ سبزشماویا توسط مسئول کامنت ها این خیابان را یکطرفه کرده اید.
آقایان اقبال اقبالی.اسامه ،کرمی،بابک خرمدین،استخانلو.ودیگربرادران فارس صلاح را دراین دیده واین سه نفر مثلن تورک همه کاره میدان شده اند.
خداوند بمابصیرت داده تا بتوانیم دوست ودشمن رابهترشنایم.
نوشته ومتون ما همگی به قبرستان سپرده میشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
دانشمند بسیار عزیز دانشگاه دیده آقای پیمان عارف لطفا خودتان را بیشتر باز کنید و هر چه دارید برای ما بنویسید، چون در فضای دمکراسی ایرانگلوبال جا زدن بعضی چیزها خیلی سخت هست . قبل از شما هم بعضی ها امتحان کردنند اما آنها فرار را بر قرار ترجیح دادند ! چون شهروند ساده ای مثل آتاش از آدم می پرسد ! باریدن تگرگ در بنگالادش چه ربطی به میت دارد ؟ حقیقتا جواب این سعوال با فرهنگ چاله میدانی و تف پرانی نمی شود داد ! یا با تف پرانی این معمای قتلهای زنجیره ای را نمی شود حل کرد ! شما که تحصیل کردۀ دانشگاه ها هستید اول بما بعد به بشریت کمک کنید تا این مسعلۀ مهم حل شود ! در ضمن این تف پرانیها عدویه ای خوش رقصی ها و خود شیرینی هاست ، من آن را تا حدودی می پذیرم . ولی قضاوت را به اختیار خوانندگان می گذارم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باشدا عاقیل اولماسا بدن عذابدا اولار
آخر این چه کاری است کسی که اصابت را "اثابت" مینویسد به میدان نبردی وارد شود که طرف مقابلش هم به لحاظ علمی بر همه شان سروری دارد و هم به لحاظ سیاسی یک لیبرال آزادیخواه است.
دانش ایشان را کسی میتواند به چالش بکشد که حداقل از یک دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده باشد نه آنکه کلمات را اینگونه واژگونه بنویسد و یا از دانشگاه آزاد واحد شبستر مدرک پرورش جانداران وحشی دشت قپچاق دریافت کرده باشد.

برای اطلاع کسانی که نمیدانند باید عرض کنم نویسنده مقاله بالا هم زندان و شکنجه و شلاق و محرومیت از تحصیل را از جمهوری اسلامی دیده! در مقابل پان ایرانیستها (که یکیشان میلاد ده. بود) ایستاده و دست به افشاگری زد و همچنین در مقابل اجامر و اوباش پان ترک .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ جناب عاریف ،زبان دری یافارسی رضاشاهی یاپرشین غربی هاوزبان پارسی ناسیونالیست های فاشیست.چون دارای الفبای خیلی پیشرفته ایی است ،هرکس میتواندازآن بشکل دلخواه استفاده کند،بهمین دلیل شمازیادسخت نگیرید.گاهی این تف کردن ها،تف سربالامیشود،به صورت خودتف کننده می ریزد.
ادب را ماهم دراین کارهاازشماپان ایرانیست ها یادمیگیریم .چراخودرامبرا واین منتقدرا بیسواد،هم بی ادب هم بافحش جواب میدهی ؟
برای شمامن هم متنی نوشته بودم ،چون متن های من درحدجواب های شماست ،متاسفانه چاپ نمیشود.
برای ماسره نویسیان ث را ص یا س نوشتن دراین زبان با این الفبای مدرن فرقی نمیکند.
یا ز را ذ یاظ یاضرنوشتن زیادی مدرن میشودبهمین خاطربعضی هادوست دارندبه این زبان بااین الفبا جلا دهند.
آیا برای شما معنی دست با دصت ودسط یادصط فرقی میکند؟
برای تورکان دربکاربردن فرقی نمیکند،دوستان مامیتوانیم هزاران ازاین کلمات نوشته

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این جواب شما کاملا بدور از ادب است اگر چیزی نمی نوشتید مودبانه بود وتا حدی ادم فکر میکرد شخصیت دیگری داریدولی خوب هرکسی روزی صورت واقعی خود را نمایان میکند متشکرم
تصویر پیمان عارف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آناش بنظرتان کسی که "اصابت" را مینویسد "اثابت" و حتی یک متن 3 خطی درست نمیتواند بنویسد ؛ بماند بی ادبی اش؛ چنین شخصی ارزش پاسخ دارد؟
حالا شما همون فکر کن به خوب جایی "اثابت" کرده!
آخر ضرب المثلی در ترکی هست که میگوید "طرف انقدر وقیح است که به صورتش تف بیندازی میگوید باران باریده است!"
adamın yüzüne tüpürsen diyecek yamur yağıyor
شب خوش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
آقای پیمان از نوشتۀ تان فهمیدم که درست اثابت کرده است ، اگر ارزش جواب نبود نباید هم این جمله را مرقم می فرمودید ! حال ما فکر می کنیم شما را خوب فهمیده ایم ! بدین سان ما آرزو داریم از برای خوش رقصی و خود شیرینی دروغهای با حال و جعلیات اگزوتیک پیدا کنید ! و اگر نه ! نه میت و نه ک گ ب و نه دیگری معصوم هستند ! ما از کاریره شما نگران هستیم . بارش تگرگ در بنگالادش چه ربطی به میت دارد ؟ مثال عینی برای قتلهای زنجیره ای این ادعا ی شما چه ربطی دارد ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پیمان
۱. همبستگی با ایرانیان با حضور افکارترک سیزانه گسترده و سلطه طلبی عنصر فارس تقریبا غیر ممکن است. واقعیتها را ببینید نه اینکه در خیالات و تصورات خود به دنبال راه حل های فانسی و فانتزی باشید.اگر شمشیر قزل باش و مذهب شیعه شاه اسماعیل نبود کشوری به اسم ایران وجود خارجی نداشت که جنابعالی به دنبال همبستگی خیالی خود باشید. هر زمان هم که حکومت توتالیتر و مرکزی ضعیف گشته است ایران دراستانه فروپاشی قرار گرفته است چرا که ملیتهای داخل ان منافع متضاد و مغایر هم دارند ولیبا سرکوب و خون ریزی مجددا در قالب این جغرافیای سیاسی بالجبار کنار هم مانده اند.ا ما نکته ظریف ان است که در عصر حاضر امکان قصابی و تجاوز به حقوق ملیتها از ان نوع که در دوره پیشه وری و قاضی محمد افتاد وجود ندارد فلذا پایان جمهوری اسلامی روزمرگ ایران خواهد بود.عنصر پان فارسیسیت به خوبی از این واقعیت اگاهاست ولی افسوس ا
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اوکی ، عارف جان، متوجه شدم
تصویر پیمان عارف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حضرت سازاخ اولا که تبریز غیر از گجیل قاپوسی که شما اهالی "اطراف" متاسفانه تنها آنجا را میشناسید جاهای دیگری هم دارد. جهت اطلاعتان عرض میکنم که گجیل محله مسکونی نیست و بازار میوه فروشان است ؛ بنده هم متولد و بزرگ شده خیابان خیام هستم و نه گجیل!
ثانیا در ترکیه نه تنها عدم تحصیلی نداشتم بلکه دوره ای نسبتا موفق را نیز پشت سر گذاشتم خدا را سپاس.
بنده مثل شما در دانشگاه آزاد شبستر درس نخوانده ام که در ترکیه چون شما برای ادامه تحصیل نیازمند پان ترک شدن و دست به دامان رضا هیئت و دیرنیش بودن باشم. یادتان باشد دانش آموخته دانشکده حقوق دانشگاه تهران بودن کافیست برای هرگونه موفقیت تحصیلی در هر کجای دنیا.
زیاده عرضی نیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عارف عزیز، یکی از همسایه های ما که سالیان سال دیسک کم داشت، یک روزی با اتومبیل پیکان الف سر سه راه جمهوری تصادف کرد، و ماشینش کمی آسیب دید، با هوچیگری که این ماشین عتیقه است، طرف مقابل را مجبور کرد تا یک ماشین صفر کیلومتر برایش بخرد، و دیسک کمرش را بابهانه قرار دادن آسیب تصادف، در بهترین بیمارستانها مداوا کند تازه دلش با اینها هم خنک نمی شد،
و شما بخاطر عدم توفیق تحصیلی در ترکیه، می خواهید تمام دنیا را بر علیه ملت ترک بشورانید، و از هر چیزی که بوی ترک می آید، صدای ترک می آید نفرت دارید چرا مسائل شخصی و عدم موفقیت خود را به مسائل سیاسی پیوند می زنید؟ و به شکل غیر مستقیم با هوچیگری خاص خودتان همه چیز بد و منحوس را به ترکیه و ترک و در نهایت به ملت ترک آزربایجان مرتبط می سازید ؟ خدای نکرده شما بچه تبریز و از بر و بچه های گجیل و ایکی قالا هستید ,,, یک کمی او سوز!!
تصویر پیمان عارف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب مانقورد
1-منافع آذربایجان در همبستگی ملی با ایران ، تقویت دولت ملی و بسط نقش و سهم از توسعه ایران ، افزایش مشارکت سیاسی و ارتقاء جایگاه سیاسی و اقتصادی خود در کشور است.
2-من به عنوان کسی که 2 سال از خروجش از ایران بیشتر نمیگذرد با چنین امری مواجه نبوده و اساسا تبعیض قومی بین شهروندان را شاهد نبوده ام. البته تبعیض مذهبی از سوی دولت شیعه وجود داشته و دارد.
3-بنده با تلاش برای بسط دموکراسی و حقوق بشر در ایران در واقع به مصالح فردی و گروهی تمامی شهروندان اعم از آذری و فارس و لر و کرد و بلوچ و گیلک خدمت میکنم. مبنای فهم و تحلیل من از مسائل ایران شهروند محور است و نه قوم محور!
با احترام
تصویر پیمان عارف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آناش کامنت تان ارزش پاسخ دادن ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از جناب عارف خواهشمندیم به سوالات زیر پاسخ دهد:
۱.منافع و مصالح ملی اذربایجان را بیان فرمایید.
۲.دلایل ترک ستیزی گسترده بین ایرانیان برعلیه اذربایجانیها را علیرغم خدمات انکار ناپذیر انان در شکل گیری و حفظ کشوری به اسم ایران را ذکر بفرمایید.
۳.نقش خود به عنوان یک ترک اذربایجانی در خصوص دفاع از منافع و مصالح و فرزندان اذربایجان که پنهان و اشکار در معرض اهانت و تعرض گروهی از عناصر ضد ترک و پان فارسیستی قرار دارند را تبیین بفرمایید.
منتظر این پاسخها٬ میمانیم تا با ادامه بحث پاره ای از واقعیات اشکار گردد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
آقای عاریف یک نفر هم مثل شما می خواست معروف شده زبان زده عام وخاص باشد ، به همین جهت چشم پدر خود را در آورد ! تا دیگران او را کوراوغلو صدا کنند . شوربختانه انسانها او را (کور کیشنین اوغلو ) فرزند مرد کور خواندند! جناب خندوانه خوب نوشته است، نه هر کیلکی شکر دارد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای عارف ممنون از تمام مقالات. جناب دیرنج هم مثال عراق و سیا را زدند خود طرفداران حرکت به اصطلاح ملی در سایت های فارسی با ستم ملی دروغین و زبان پدری و ازین حرفها نااگاهان و جوانان بی تجربه را تحت تاثیر مخواهند قرار دهند. با هر نوشتهای که بوی اگاهی و دلسوزی بدهد بلافاصله با کامنت ها م ایدی های تکراری مطلب را لوث و نویسنده را ناامید مخواهند بکنند. اردوغان گفته بود زمان عثمانی ها اولین موشک را ترکها به فضا فرستادند که اگاهان گفتند اشاره به مناره های مسجد است. حکایت بعضی هاست که نیمکره شمالی و جنوبی را هم اذربایجان بنامند باز طلبکارند و خود را مغز متفکر میدانند ولی کافی است که از درامد مالی کم شود
تصویر پیمان عارف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش گرامی اگر روی کامنتت با من است که باید عرض کنم کافی بود به تیتر مطلب دقت میکردی و "تخیل به سبک ترکیه ای" را مورد دقت قرار میدادی!
در این مطلب نگارنده بر آن نیست که بگوید قتلها کار میت ترکیه بوده و اتفاقا بر عکس از آن به عنوان "تخیل به سبک ترکیه ای" یاد میکند.
این مطلب گزارشی است از نحوه بهره برداری جناح اردوغان-گولن ( در زمان ماه عسل شان) در سال 2009 میلادی از قتل سیاسی فروهرها که 11 سال قبل تر در ایران اتفاق افتاده بود ؛ بر علیه مخالفان لاییک خود در پرونده معروف ارگنکون!
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای عارف ضد ترک زمانیکه در تبریز بودند نیز در مخالفت با حرکت ملی آزربایجان سنگ تمام میگذاشتند و سوگلی مطبوعات فارس محور بودند. ایشان هنوز نمی دانند که شکل دهی افکار عمومی بخشی از جنگ سرد بین جریانات و کشورهاست. روزیکه به رئیس سیا در حضور وزیر دفاع امریکا ( نقل از وزیر دفاع) گفتند: " اینکه عراق دارای سلاح کشتار جمعی است حقیقت ندارد و با این بهانه نمیشود به آن کشور حمله کرد " در جواب گفته بود: "اگر مطبوعات و بنگاههای سخن پراکنی ما مدتی اخبار از این دست مبنی بر وجود این سلاحها را تولید کنند بعنوان حقیقت موجود جا خواهد افتاد".
اینکه تک مقاله ای تا این حد دور از ذهن در فلانجا نوشته شده تنها میتواند تلاشی ناشیانه از جانب یک جریان ناشی سیاسی تنها برای خوانندگانی ناشی باشد وبس. البته میتواند مورد استفاده مغرضان نژاد پرست ضد ترک نیز قرا گیرد تا بخورد همکیشان خود بدهند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه مخیله ایرانشهری بعضی ها از ادراک تفاوت در ابعاد یک سوقصد با یک حرکت ملی چند میلیونی عاجز است. اگر ترکیه یک دهم آن کمکی که دولت فارسها به یاغیان هم نژاد خود در ترکیه می کنند به حرکت ملی کرده بود الان در ایران سنگ روی سنگ بند نمی شد. سیاست ترکیه در قبال ایران به نفع حرکت ملی آزربایجان نبوده و ترکیه خواهان تجزیه ایران نیست. ترکیه ایران را تمام و کمال می خواهد. برای همین هم وقتی پای حمایت از ترک های ایران به میان باز می شود رک راست به جریان های سیاسی آزربایجانی می گوید بروید امپراطوریتان را از فارسها پس بگیرید ایران مال شما ترکهاست. کسی اگر کمی نگاه تیزبینی داشته باشد به راحتی متوجه می شود که حضور ترکیه بالاخص در شیراز و تهران به مراتب پر رنگ تر از آزربایجان است.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به یاد داریم که محمد خاتمی و وزرات اطلات دولت او ؛ قتل فروهر ها را به بخشی از وزرات اطلاعات نسبت داد و این سخن که این قتل ها کار میت ترکیه است ؛ تازگی دارد و تا کنون هیج مقامی از جمهوری اسلامی چنین ادعایی نکرده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" تخیّل یا واقعیت؟ "" کیست که نداند " تصفیه حساب پادشاه عربستان سلمان, با دیگر شاهزادهگان، بدون همکاری ارتش پاکستان و میسیونر‌های بلک واتر نمیتوانست عملی‌ شود، در ادامه این سلسله‌ تحولات، دیروز پادشان عربستان، رهبر رژیم فارس محور ایران را، هیتلر جدید خاورمیانه نامید، با اسرائیل در حال تدارک جبهه جدید در لبنان، فراریان پناه برده به آغوش حزبالله لبنان، در کجا تسلی‌ خواهند یافت؟ جای بسی‌ تعجب است که بیشتر از ۳۰ میلیون ‌ایرانی، در زیر فقر مطلق زندگی‌ میکنند و رژیم فارس محور ایران، برای جهان گشائی، پول غیر فارس‌های ایرانی‌ را، برای تجهیز حزب‌ا‌لله، به لبنان روانه می‌کند، آیا در فردای حمله اسرائیل به تروریست‌های حزبالله در لبنان، کسی‌ برای لبنان و پناهندگان در آغوش حزبالله، خواهد گریست؟
تصویر پیمان عارف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پس "عملیات میت در ایران را هم نمیتوان تخیلات ترکی تلقی کرد"؟
آیا بنظرتان یکی دیگر از وجوه این عملیات حمایت لجستیکی از تجزیه طلبان ایران میتواند بوده باشد؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای پیمان عارف دروغ ، جعل ، دزانیفارماسیون خوب و با کلاس هم مایه می خواهد . این را شما باید بدانی ایران و ترکیه بنفع دو کشور و دوملت به هم نزدیک خواهند شد ، شما خودخوری نفرمایید .
نه هر کیلکی شکر دارد.............. نه هر بحری گوهر دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ سیاست درجهان سوم پدرمادرنمی شناسد، سیاست درجهان سوم آنچنان کثیف است،که خیل عظیمی ازمردم بخاطررسیدن به مال ومنال وپست ونام حتی برادرش وفرزندوایل وتبارش رامیفروشد.
درهمین سایت نمونه اش رازیادمی بینیم ،که بخاطرتفکر خودکه ازسیستم های غلط کسب کرده اند،بهر دری میزنند.
این کاروخودفروشی هادرمحیط های کوچک بیشترنمایان میشود،
درشهرهای مرزی که من دوران جوانی خودرادرآن گذراندم زمان شاه بود،حتی نگاه کردن به طرف شوروی جرم محسوب میشد.
شمافکربکنید،اگرکسی طرفدارحکومت نباشد،چطوربایددراین شهرزندگی کند؟
یادریک روستایی اگر چندنفربسیجی یاساواکی شوند،چطوردیگران بایدزندگی کنند؟
اینجاست که میگویند،خواهی نشوی رسوا؛همرنگ جماعت شو.
خوب در تمام کشورها،ازابزارهای سیاسی گوناگون استفاده میکنند،تا بتوانندبرکشورخودحکومت کنند.
یکی ازنادمین مجاهدین استفاده کرده درآرژانتین درمرکزیهودی هابمب منفجرمیکند،یکی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همانگونه که محمد پیامبر خود خوانده عرب مخالفان خود را شبانه میکشت پیروان او نیز با فریاد یا زهرا سینه های همسر فروهر را بریدند. این ننگ ابدی از چهره محمد پاک نخواهد شد . این باور به اسلام است که هزاران تن از هم میهنان ما را به قتل رسانده است . ریشه جهل و دروغ وقتل تزویر در نهاد دین محمد پسر عبدالله و کتاب او قران نهفته است .در گزارشی خواندم که یکی از عوامل حزب توده در همکاری با نظام در قتل زوج به خون خفته فروهر دست داشته است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیوند ناسیونالیزم فارسی با تروریزم کردی چیز جدیدی نیست اتفاقا میوه این اتحاد 8 شهید آزربایجانی در غرب آزربایجان بود که با بایکوت رسانه های فارسی چه حکومتی و چه اپزیسیون مواجه شد. در ضمن همان طور که ترورهای اطلاعات در ترکیه تخیل فارسی نیست عملیات میت در ایران را هم نمی توان تخیلات ترکی تلقی کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فروهر دوژمن بود! من نمیگویم دوژمن نبود اما دشمن بی خطر بود. ایشان قبل از انقلاب دوست ما بود، اول انقلاب همکار ما بود، بعد از پدید آمدن فتنه‌های سال ۶۰ دشمن ما شد؛ اما دشمن بی خطر و بی ضرر! ایشان معروفیتی در بین مردم نداشت، کسی که تحت تأثیر حرف‌های او نبود، نفوذی نداشت، دشمن بی خطری بود انصافاً آدم نانجیبی هم نبود… حالا شما فکر می‌کنید کسی که مثل فروهر را می‌کشد، آیا این فرد می‌تواند دوست نظام باشد؟ بنده دستهای کثیف آمریکا و اسرائیل را در این توطئه میبینم.

بعد از آن سخنرانی روزنامه های کیهان و دیگر رسانه های دولتی شروع کردن به پرونده سازی برای سعید امامی. از جمله سعید در آمریکا فارغ التحصیل شد و ارتباطاتی با عوامل جاسوسی غربی داشته است. در بازجوئی از همسر سعید امامی کاملا روشن است که آنها بزور میخواستند بنوعی قتل های زنجیره ای را به آمریکا و اسرائیل نسبت دهند اما .....