اکبر غفاری سگ هار رژیم در تبریز و آذربایجان
02.12.2017 - 04:50

 

 

 

اکبر غفاری یکی از هارترین و سنگدلترین بازجویان و شکنجه گران دانه درشت رژیم در تبریز و آذربایجان است، این سگ هار نخست در دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تبریز و زمانی که آخوند خونخوار سیدحسین پورمیرغفاری معروف به سیدحسین موسوی تبریزی در تبریز همه کاره بود کار می کرد، در جریان خلق مسلمان در تبریز دستگیر شدگان را با مشت و لگد و سیلی و تازیانه به قصد کشت کتک می زد، سپس به بخش اطلاعاتی سپاه پاسداران پیوست و پس از اعلام جنگ مسلحانه از سوی سازمان مجاهدین خلق در تاریخ سی خرداد شصت از دستگیر شدگان سازمان های ضد رژیم با سخت ترین شکنجه ها بازجوئی می کرد!

گاهی زندانیانی را که همواره به آنها چشمبند می زد تا چهره اش را نشناسند روی تخت می خواباند و به کف پاهای آنها تازیانه می زد و بازجوئی می کرد! گاهی با روش جوجه کباب به کف پای زندانیان ضد رژیم تازیانه می زد و بازجوئی می کرد، گاهی دو دست زندانی را با روش دستبند قپانی می بست و میان دستبند و پشت زندانی جک روغنی می گذاشت و با فشار جک روغنی و در حالی که دنده های زندانی در حال شکستن بود بازجوئی می کرد، گاهی زندانی را از دستانش و از سقف آویزان می کرد و در حالی که تازیانه می زد بازجوئی می کرد، در همه حال چشم زندانی با چشمبند بسته می شد تا چهره اکبر غفاری شناخته نشود و اکبر غفاری با عربده کشی و فریاد از زندانی بازجوئی می کرد!

پس از برپائی وزارت اطلاعات در سال ۱۳۶۲ اکبر غفاری به دژخیمان تازه کار رژیم در تبریز و گاهی در شهرهای دیگر چگونگی بازجوئی و شکنجه را آموزش می داد، به این ترتیب که کارآموزان(!) و هنرجویان(!) در یک ردیف صندلی می نشستند و در حالی که چای می نوشیدند و تخم آفتابگردان می شکستند و اکبر غفاری هم از زندانیان بازجوئی می کرد هنر بازجوئی و شکنجه را از جناب استاد(!) یاد می گرفتند و گاهی یادداشت برداری هم می کردند تا هنگام امتحان پس دادن به دردشان بخورد! با کارهای اکبر غفاری و دارودسته اش هزاران تن از دشمنان رژیم در تبریز و آذربایجان تیرباران و اعدام و زندانی شدند یا دچار نقص عضو و از کار افتادگی شدند و یا بلاهای دیگری بر سرشان آمد!

اکبر غفاری در ماجرای تقلب انتخاباتی سال ۱۳۷۵ در تبریز هم که برای مصالح نظام(!) حق چند کاندید پایمال شد تا آخوند منفور و فاسد و جنایتکار عبدالحمید باقری بنابی به مجلس برود هر چه از دستش برمی آمد انجام داد، پس از این همه خدمات بی نظیر(!) اکبر غفاری در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد به پست معاونت سیاسی - امنیتی استانداری آذربایجان شرقی برگزیده شد! سپس با یاری امام جمعه تبریز آخوند محسن مجتهد شبستری یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس در تبریز به نام اکبر اعلمی را که موی دماغ امام جمعه و اطرافیانش شده بود به بهانه توهین به مقدسات در انتخابات مجلس هشتم رد صلاحیت کرد، در ماجرای کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸ نیز اکبر غفاری در تبریز همه کاره بود و حتی چند تن از مقامات رژیم مانند اروجعلی محمدی و غفار فرزدی دو تن از فرمانداران پیشین تبریز را روانه زندان اوین کرد!

اکبر غفاری می کوشید تا مصاحبه نکند تا کسانی که هنگام بازجوئی از آنها چشمبند داشتند با شنیدن صدایش او را نشناسند و گاهی نیز که ناچار از مصاحبه می شد تودماغی و یا با صدای آهسته سخن می گفت تا شناخته نشود! سپس اکبر غفاری به ریاست سازمان بازرسی کل کشور در استان آذربایجان شرقی گمارده شد!

رفتن اکبر غفاری از تبریز به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در تهران

بر پایه نوشته های خبرگزاری های رژیم ولایت فقیه اکبر غفاری پس از پنجاه و یک ماه کار در پست ریاست منطقه پنج بازرسی کل کشور به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در تهران فرا خوانده شد تا در آنجا در پستی با رتبه بالا کار کند! خبرگزاری های رژیم آخوندی درباره چگونگی رفتن اکبر غفاری به وزارت اطلاعات در تهران نوشته اند که ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور هنگام رفتن اکبر غفاری به تهران و جایگزین شدن علی کرمی به جای وی به اسماعیل جبارزاده استاندار پیشین آذربایجان شرقی و مالک اژدر شریفی رئیس پیشین ظلمگستری آذربایجان شرقی گفته است: ( ..... ما بسیار راغب بودیم که آقای غفاری همچنان در این سمت به خدمت خود ادامه دهند اما دوستان وزارت اطلاعات به وجود ایشان نیاز بیشتری داشتند و ما مجبور به از دست دادن ایشان شدیم! ..... )

اکبر غفاری پنجاه و یک ماه از خردادماه سال ۱۳۸۹ تا شهریورماه سال ۱۳۹۳ در پست رئیس منطقه پنج سازمان بازرسی کل کشور کار کرد، منطقه پنج سازمان بازرسی کل کشور یکی از بخش های شش گانه این سازمان است که مرکز آن تبریز و شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان است، البته اکبر غفاری تنها یک رئیس پشت میز نشین نبود و پس از گرفتن حق و حساب چند پرونده مفت خوری را نیز ماله کشی و ماست مالی کرد! برای نمونه اکبر غفاری پرونده تاراج های میلیاردی محمدرضا زنوزی مطلق را که در بازرسی کل کشور و در شعبه آذربایجان شرقی به آن رسیدگی می شد ماست مالی کرد! خبرگزاری های رژیم ولایت فقیه نیز در این باره چنین نوشتند:

..... اکبر غفاری رئیس منطقه پنج بازرسی کل کشور و مدیرکل بازرسی آذربایجان شرقی گفت: بدهی کلان سرمایه گذار تبریزی به سیستم بانکی کشور در حد یک ادعا بوده و مورد تأیید ما نیست! ..... بدهی این سرمایه گذار در مقابل حجم سرمایه گذاری و اشتغالی که در آذربایجان شرقی و منطقه ایجاد کرده بسیار ناچیز بوده و قابل توجه نیست! ..... بر اساس آخرین بررسی های به عمل آمده در دو ماهه گذشته میزان بدهی وی ناچیز است! ..... اولویت و سیاست این منطقه از سازمان بازرسی در سه محور اصلی حمایت از سرمایه گذاری قانونمند، پشتیبانی از اشتغال در جامعه و کمک به توسعه استان و منطقه است! ..... پاسخگوئی به طرح برخی از ادعاهای دیگر علیه آقای زنوزی مطلق در صلاحیت بنده نیست! .....

روشن نیست اکبر غفاری چه اندازه کارمزد (رشوه که نه، رشوه در اسلام حرام است!) از محمدرضا زنوزی مطلق گرفته است که پس از ماست مالی کردن پرونده او در برابر خبرنگاران وکیل مدافع زنوزی هم شده و می گوید که بدهی این سرمایه گذار در مقابل حجم سرمایه گذاری و اشتغالی که در آذربایجان شرقی و منطقه ایجاد کرده بسیار ناچیز بوده و قابل توجه نیست!!!

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

برگرفته از: "شکار بسیجی" پس از بازنویسی و ویرایش
https://shekarebasiji.com/2011/07/28/akbar-ghafari

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما