گفتگوی جنجالی با امید دانا و نقد افکار ستیز جویانه

چرا قاسم سلیمانی آرش زمانه از سوی شما نام گرفت؟
همواره گفته اید كه در حوزه ى محتوا و فلسفه كسى را جلوى روى خودت نمى بيني. بزرگ نمايى چرا؟ كدام فلسفه؟
شما كه پيوسته داريد از ايدئولوژى ها خرج مى كنيد. در حيطه ى نوشتارى شما دو مسير مى بينيم: دفاع از سلطنت و باستانگرايى دفاع از حكومت دينى و مطلق انگارى شما گاهى به كوروش و گاهى به سليمانى پناه مى بريد. اين تضاد درونى شما نشان از چيست؟ آخرین اظهار کیخسرو گرگین پدر فکری شما که دستگاه ولایت فقیه را شایسته ادانسته و جمهوریت را خرچنگ ویا غده سرطانی نامید.


چرا باید از سپاه پاسداران که نمود سرکوب مردم از آغاز جمهوری اسلامی تا کنون است، پشتیبانی کرد؟

چرا از صادق خلخالی دفاع می کنید، چرا می گوید او کار خوبی کرد که بسیاری را اعدام کرد؟ چرا می گوید اعدام های سال شصت اگر نمی بود، ایران از دست می رفت؟ چرا از کشتار زندانیان در سال ۶۷ با شادمانی پشتیبانی می کند؟

امید دانا همواره گفته است  كه در حوزه ى محتوا و فلسفه كسى را جلوى روى خود نمى بيند. بزرگ نمايى چرا؟ كدام فلسفه؟

او كه پيوسته دارد از ايدئولوژى ها خرج مى كنيد. در حيطه ى نوشتارى دو مسير مى پبمابد: دفاع از سلطنت و باستانگرايى دفاع از حكومت دينى و مطلق انگارى امید دانا گاهى به كوروش و گاهى به  قاسم سليمانى پناه مى برد.  اين تضاد درونى شما نشان از چيست؟ آخرین اظهار کیخسرو گرگین پدر فکری شما که دستگاه  ولایت فقیه را شایسته ادانسته و جمهوریت را خرچنگ ویا غده سرطانی نامید.

 

درحالی که

محمد رضا پهلوی که مورد قبول شماست  همواره روابط خوبی با اسراییل و امریکا  و دیگر کشورهای همسایه داشت. کجا محمد رضا پهلوی هیستری ضد یهود ضد بهلیی  داشت؟ کجا برای حفظ امنیت ایران در یمن، سوریه و عراق و لبنان جنگید؟

 

2_ در حالی که جغرافياى حكومت اسلامى فعلى، در عمل و شعار، جغرافيايى است كه در آنجا شيعه باشد. آنها جايى را وطن مى دانند كه شيعه در آنجا باشد. هلال شيعى محصول اين تفكر است. قاسم سليمانى مدافع اين نگرش است. در باستانگرايى سلطنتى جنابعالی  هرجا عرب،  ترك ، کرد و غيره باشند وطن نيست. قهرمان باستانگرايان كوروش است و ربطى به سليمانى ها ندارد. حالا اين آشى كه تو مى پزى و هم به نعل و هم به ميخ

 مى كوبى نتيجه اش آشفتگى فكرى  مى باشد

هيچ از خودت پرسيده اى كه چرا  قاسم سليمانى و حكومت دينى به فحشهاى تو ترتيب اثر ندادند رافق تقى به خاطر يك تشبيه دينى حكم ارتداد گرفت و ترور شد اما تو به دين و پيغمبر و امامان سليمانى ركيك ترين توهينها را كردى و بعد از آن  شروع به دفاع از كسى كردى كه ماهيت وجودى اش و قهرمان بازيهايش به خاطر همين خدا و پيغمبر و امامانش است. نه حكومت به تو ترتيب اثر داد و نه مردم. 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
گفتند ادب از که آموختی گفت از بی ادبان. ملاحظه و نظر کردن در بی ادبان اگر ما را شرمنده کرد و خواستیم حتما مثل او نباشیم بسیار هم مهم است. و اگر شباهت های خودمان را با او پیدا کردیم، تازه باز هم بهتر است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کامنتی در تاریخ 10/24/2017 در پای ویدوی "دکتر دوشوکی در باره اوضاع سیاسی ایران و گنگر ه سکولار دمکرات":

فرستاده شده توسط peerooz در س., 10/24/2017 - 14:49
نظر :
با عرض احترام به نظرات جنابان توکلی و دوشوکی, باید بگویم که "جنبش سکولار دمکراسی ایران" و "گنگر ه سکولار دمکرات های ایران" - به نظر من - یک "دکان" است که مانند " دکان" های دیگر فرد یا عده ای برای منظورهای شخصی باز کرده اند. سالها قبل مکررا گفته و اکنون هم میگویم که "سکولاریسم" و "دمکراسی" اجزاء کوچکی از ۳۱ ماده منشور جهانی حقوق بشر میباشند که از ۷۰ - ۶۰ سال پیش مورد قبول تمام کشورهای دنیا قرار گرفته و اکثرا اجرا نشده است. به مصداق "چون که صد آمد نود هم پیش ماست" اگر بناست که ما پای علمی سینه بزنیم چرا نباید این کار را پای علم منشور انجام دهیم که خیرش به همه برسد؟ نمیدانم, اما گمان دارم که
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با سپاس از کیانوش توکلی برای تلاش در روشنگری
فکر کنم اینگونه مصاحبه ها کمک زیادی در باز نمودن حقایق و روشنگری در زوایای تاریک افراد مینماید. روی سخنم با کسانی است که بر جناب توکلی در خصوص انجام مصاحبه با افراد معلوم الحالی مانند امید دانا و امیر فخر آور خرده میگیرند. انتقاد آنان به گمان بنده مقابله با آزادی بیان است که یکی از پایه های شفافیت در جوامع آزاد می باشد.
در جوامع آزاد که همه چیز مانند شیشه شفاف است دروغپردازی آنسان که علمای تبلیغات فاشیستی همچون گوبلز در ترویج آن میکوشیدند خیلی راحت نیست در نتیجه دروغ باعث درخشانتر شدن حقیقت میشود. در همین راستا و در راستای آزادی بیان افرادی مانند امید دانا و دوستان که احتمالا سر و سری هم با حاکمیت جهل آخوندی دارند در بین افکار عمومی به مهره سوخته تبدیل شده و راهی زباله دان تاریخ خواهند شد.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

نظر : 
یکی از طرحهای پیچیده و خطرناک وزارت بدنام اطلاعات آخوندی برای فریب مردم و برای توجیه بلندپروازیهای پان اسلامیستی و دخالتهای خونبار جمهوری اسلامی در خاورمیانه، تبلیغ و ترویج نوعی ناسیونالیسم و باستانگرایی دروغین و پوشالی است. رژیم، زیرنام ناسیونالیسم و باستانگرایی و احیای امپراطوری ایران باستان، به خیال خود می خواهد مردم را فریب داده وفرقه گرایی و کشتار خلقهای خاومیانه را توجیه کند.
فردی به نام امید دانا نیز در پیشبرد این خط شوم وزارت اطلاعات به شدت تلاش می کند و قصد فریب مردم(علی اللخصوص جوانان) را دارد. امید دانا ، رژیم پلید آخوندی را مدافع منافع ملی و یکپارچگی و تمامیت ارضی می داند! اما کیست که نداند رژیم پلید آخوندی در گفتار و کردار خود ضدملی و ضدایرانی است.
مهره ای به نام امید دانا در برنامه هایش با ادا و اطوار و آن طرز بیان چندش آور و مشمئز کننده اش به صورت لمپنیستی مشغول
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
یکی از دوستان گفت که تجزیه طلب که شاخ ودم ندارم
اتفاقا بنده هم با این نظر موافقم وامثال این آقای دوشکی با بکار بردن مکرر واژه های تجزیه طلبها به ‌کرات این موضوع رو ثابت کردن
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

نظر : 
(بخش دوم)
اعتمادی عزیز، اعتماد بزرگترین سرمایه ای شکننده ای است که ما در تعامل با یکدیگر باید به آن ارج بنهیم . من صادقانه آمده بودم به کلن تا گذشته ها را کنار بگزاریم و با یکدیگر نقشه راه آینده را ترسیم کنیم. در سنخرانی کوتاه خودم فقط این جمله را گفتم که "من اینجا آمدستم وام بگزارم حساب باده یکجا کنار جام بگذارم". اما متاسفانه ثابت شده که صداقت و اعتماد متقابلی در کار نیست. عده ای عادت کرده اند خودشان در خفا برای دیگران تصمیم بگیرند، چون می دانند "عوام الناس" شیفته را در هر کجا می توان پای منبر خود جمع کرد. این را بسیاری از کسانی که با این جمع کار کرده بودند و جدا شده اند بعد از کنفرانس کلن به من گفته اند .

بقول ملک‌الشعرای بهار از ماست که بر ماست. گوییم که بیدار شدیم‌! این چه خیالست‌؟ بیداری ما چیست‌؟ بیداری طفلی است که محتاج به‌لالاست.

من امیدوارم ملت ما به آن درجه از
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

نظر : 
(بخش اول):
جناب آقای اعتمادی عزیز و گرامی (چون بنده در طی این سالها همیشه در مورد جنابعالی این واژه ها را بکار برده ام و خواهم برد) و همیشه مورد لطف و عنایت و محبت و تعریف های شما قرار گرفته ام. هنوز هم برای جنابعالی احترام و جایگاه بسیار گرانقدری را قائلم

در مورد به اصطلاح اتهامات مشمئز کننده سخت در عجبم. چون آقای نوری علا خودشان واژه تجزیه طلبی را بر علیه فعالان بلوچ و کرد و عرب و غیره بکار برده اند و این لحن کلام همیشگی امید دانا و مسئولین جمهوری اسلامی نیز است. بنده فقط و فقط به این شباهت کلامی نسبت به اقوام و ملیت های ایرانی اشاره گزرایی داشتم.

حال اگر جنابعالی اشاره به این حقیقت تلخ و عیان را "مشمئز کننده" قلمداد می کنید؛ پس حال مرا تجسم کنید (در مورد بقیه شرکت کنندگان کنگره کلن نمی دانم، آنها خودشان باید جواب بدهند) که مرا و دیگران
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای کیانوش توکلی
مصاحبه شما با آقایان امید دانا و عبدالستار دوشوکی را دیدم و از اینکه در حضور شما آقای دوشوکی با قرار دادن نام آقای نوری علا در کنار فرد معلوم الحالی چون امید دانا و حسام الدین آشنا, فرد امنیتی رژیم ،اتهامات مشمئز کننده ای را به شخصیت شناخته شده و معتبری چون آقای نوری علا
روا داشتند، بینهایت متاسفم.و بیشتر برای شما که حتا در حد یک روزنامه نگار معمولی هم به رفتار کاملا غیر سیاسی آقای دوشوکی اعتراض نکردید
حسن اعتمادی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
از ورود ویروس ها به سلول های میزبان باید جلوگیری کرد. این افراد ویروس وار به بدن اپوزیسیون در خارج که مشغول خودزنی است حمله کرده و از ضعیف شدن آن سود میبرند. به جای حمله های بیهوده فقط بدن اپوزیسیون را مقاوم کنید و از عصبانیت پرهیز کنید و خود را مرتب به روز کرده تا شگردهای اطلاعاتی های ولایت فقیه را بشناسید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
پوتین گفته سیاست اعلام شده امریکا خشونت آمیز است، نه روی کاغذ بلکه برای آن برنامه چیده شده و بودجه منظور شده است. در چنین شرایطی که خطر بالای سر ملتهای ضعیف پرپر میزند، دعوا سر اینکه رضا پهلوی ست یا رضا دیبا، جز غفلت از جهان واقعیات چه معنائی دارد؟یا ایجاد بازی دعوای آذری و آریائی، جز منتهای عقب ماندگی ذهنی چیست؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ميگويند تاريخ دو بار تكرار ميشود:
يكبار بصورت تراژدى و بار دوم بصورت كمدى
در زندان هاى امنيتى رژيم جهل و جنايت جمهورى اسلامى در دهه شصت دو نفر بنامهاى برادر حسن (حسن شايانفر) و برادر حسين (حسين شريعتمدارى) وجود داشتند كه در رابطه با پروژه تواب سازى زندانيان سياسى از روشهاى بحث و مناظره كلامى استفاده ميكردند. استدلال هاى ان دو جانور ولايت مدار در تاييد جنايات خمينى و اعوان و انصارش و در رد نظريات مبارزين و مجاهدين با واژه هاى رايج در اين مصاحبه مانند، تروريست، تجزيه طلب، عامل بيگانه و ... مشاهبتهاى زيادى دارند.
انها سعى ميكردند با بى ارزش كردن پرنسيپ هاى شناخته شده سياسى، اجتماعى و مبارزاتى، همه تلاش ها و مبارزات قبل و بعد از انقلاب را يكجا بى ارزش جلوه داده و خمينى و اراذل و اوباشش را تنها ناجيان ايران بدانند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من دنبال یک واژه نامه هستم که یک اسمی برای .......ا پیدا کنم . چونکه تمامیه الفاظ زشت در لغط نامه ها در توصیفه این ویروس یا میکروب کم اوردن .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی این فرد یک شارلاتان بی آبروست، هم خودش هم اون زن نژادپرستش که در تمام طول مصاحبه کنار دستش نشسته بود و بهش خط میداد، هم اون جماعت زردشتی قلابی هم پالکیش .........ن و...
......... و بی سواد هستن که دست همشون اگر توی سفره جمهوری اسلامی و سپاه نباشه، یک گوشه اروپا باید از........ی کنن
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با درود و سپاس از آقای کیانوش توکلی بابت تلاشهای ستودنی ایشان در راستای روشنگری و اشاعه ی فرهنگ دمکراسی،و ضمن باور ژرف به این نکته که افراد مدعی،پرگو و کاملا مشکوکی همانند آقای امید دانا اصولا عددی نبوده و نیستند که شایسته ی جدی گرفته شدن از سوی اپوزیسیون ملی و دمکرات رژیم جمهوری اسلامی باشند،در همینجا بروشنی آمادگی خود را برای مناظره با آقای امید دانا در پیوند با سیاست های سرکوبگرانه،ماجراجویانه،تروریستی و جنگ افروزانه ی رژیم جمهوری اسلامی، تبلیغات ضد یهودی و ضد اسراییلی این رژیم و افراد مشکوکی مانند امید دانا،و نیز در پیوند با نقش و جایگاه راستین شاهزاده رضا پهلوی و شهبانو فرح پهلوی در پیوند با مبارزه برای جابجایی قدرت سیاسی در میهنمان از راه برگزاری انتخابات دمکراتیک زیر نظارت سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای معتبر بین المللی اعلام می دارم.
با احترام،
مهرداد رشیدی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با درود و سپاس از آقای کیانوش توکلی بابت تلاشهای ستودنی ایشان در راستای روشنگری و اشاعه ی فرهنگ دمکراسی،و ضمن باور ژرف به این نکته که افراد مدعی،پرگو و کاملا مشکوکی همانند آقای امید دانا اصولا عددی نبوده و نیستند که شایسته ی جدی گرفته شدن از سوی اپوزیسیون ملی و دمکرات رژیم جمهوری اسلامی باشند،در همینجا بروشنی آمادگی خود را برای مناظره با آقای امید دانا در پیوند با سیاست های سرکوبگرانه،ماجراجویانه،تروریستی و جنگ افروزانه ی رژیم جمهوری اسلامی، تبلیغات ضد یهودی و ضد اسراییلی این رژیم و افراد مشکوکی مانند امید دانا،و نیز در پیوند با نقش و جایگاه راستین شاهزاده رضا پهلوی و شهبانو فرح پهلوی در پیوند با مبارزه برای جابجایی قدرت سیاسی در میهنمان از راه برگزاری انتخابات دمکراتیک زیر نظارت سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای معتبر بین المللی اعلام می دارم.
با احترام،
مهرداد رشیدی
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
بر طبق تصمیم ایرانگلوبال ، نویسندگان سایت حق دارند که از ما بخواهند که بخش اظهار نظر مقالاتشان را ببندیم . دلیل این امر کاملا روشن است . که افراط با انتخاب اسامی جعلی در پی جو سازی می زنند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سلام کیانوش جان. در مورد مصاحبه با امید دانا که میگفت فداییان یک گروه تروریستی هست، از زمانی که یک گروه مسلح اسلحه اش را زمین میگذارد و اعلام میکند که دیگر فعالیت مسلحانه نخواهد داشت بطور اتوماتیک نامش از لیست گروههای تروریستی برداشته میشود. فداییان پس از انقلاب فعالیت مسلحانه نداشته اند و دیگه یک گروه تروریستی و مسلح نیستند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اقای کیانوش توکلی عزیز . دمکراسی و ازادی بیان این نیست که که هر دهن دریده و بی هویت را که تنها هدفشمطرح نمدن خودش است بیار در برنامه ات!اگر اینطور بود فاشیستها و دست راستی ها در کشور های غربی میاوردند در تلویزیون و برنانامه تلویزیونی. مطرح نمدن این چنین موجوداتی مغایر با معیارهای دمکراسی است اصلا این فرد مشکوکه!!1
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
منطرفدار امیددانا نیستم ولی یه مساله بگم جناب توکلی خب تجزیه طلب که شاخ و دم نداره!طرف نمیاد که بگه! کسانی هستند که از واژه جدید ملیت ها و ملتها و.....استفاده میکنند مثل همین اقای دوشوکی و یا این اقای لوایی و حسین بر و ....و با سفسطه گری " ملی گرایی ایرانی رو به یک چیز بنام فارس ربط میدن!!!! خب این برای من که نه این فارسم نه فارسزبان و ..... یا دوستان وطنپرست لر و بختیاری و اذری و گیلانی و مازنی و .... تعجب اوره . ببینید اتهام نمیزنیم اما ویکی لیکس هم اسنادی رو کرد " عربستان یا دیگر کشورهای بیگانه افرادی در اپوزیسیون خریدن مثلا مجاهدین اینها هم که زیر چتر مالی عربستان رفتن دم از " ملیت ها و خودمختاری و ..... اینها یعنی چی جناب توکلی؟ شما واقعا فکر میکنید این مبارزه با جمهوری اسلامی؟ یا مبارزه بر علیه موجودیت ایران؟ این که مردم ایران از ترس بعد جمهوری اسلامی بیشتر به حکومت نزدیک میشن
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
یکی از پیروان ...... مطلبی نوشته است بنام درباره گفتگوی کیانوش توکلی با امید دانا. اما ظاهرا دستور داده بخش کمنت ها را مسدود کنند. تا خاطر مبارک ایشان آزرده نشود. این هم دموکراسی از نوع ... و پان ایرانیست آریایی که فقط می خواهند بالای منبر بروند و یکطرفه حرف بزنند و به کسی اجازه اظهار نظر ندهند.

آقای قندچی شما و نوری علا و امید دانا و رژیم جمهوری اسلامی و ساواکی ها همه یک نکته مشترک دارید. و آن هم اتهام و تهمت زنی و نفرت پراکنی بر علیه فعالان ملیت های ایرانی است. شماها وقتی به دوشوکی که در بین فعالان ملیت های ایرانی ایرانی ترین و نزدیک ترین به فارس ها است، اینجوری حمله می کنید، در نتیجه تکلیف شما کاملا مشخصه. نفرت شماها راه بجایی نخواهد برد. تمامیت ارضی ایران را با نفرت پراکنی و اتهام زنی و تجزیه طلب خواندن غیر خودی و اعدام و زندانی کردن آنها نمی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب توکلی مگر این امید دانا اجازه دارد نوار گفتگوی شما را تغییر داده روی کانال یوتیوب بگذارد؟ خود یوتیوب اگر ببیند کسی محتوایش را قبلا داشته، نوار را حذف میکند. لطفا شکایت کنید اینطور کار ها برچیده شود
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
تطبیق با قوانین از سوی کسی که مدعای مخالفت با مافیای دموکراسی را دارد؟ به سازمان فدائیان اقلیت میگوید تروریست! خوب! هرکس مسلح باشد و از اسلحه استفاده کند تروریست است؟ پس تمامی نیروهای پلیس و کلاً در طول تاریخ هر
گروه ، رژیم ، کلهم تروریست بوده اند... حتی همان مامورانی که شما از گیت فرودگاه به کشورشان پناهنده شده اید! با این متد و این فرمان! چطور کشتارهای خلخالی که همه را میکشت اگر مومن هستند که موت المومن راحة له و اگر کافر بودند که موت الکافر راحت للمومن و ابلیس وار لبخند کریهش را به نمایش میگذاشت را که حتی خود شخص خلخالی جرئت نمیکرد بگوید کار درستی کرده از جانب خودش پاسکاری میکرده به خمینی! و آیا خطری در از 57 به ماقبل و به مابعد 57 جز همین رژیم اهریمنی و گروهک های تروریستی اهریمنی مغولیستی موتلفه و اذبانشان کلاً جایی را تهدید میکرده و میکند؟ کشورهایی که موردهجوم و اشغال بیگانگان واقع
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
متاسفانه جناب امید دانا، ویدو گفتگو را از کانال یوتوب ایرانگلوبال را دانلود کرد وسپس بخش های صوتی مربوط به اظهار نظر جناب دوشوکی و کیانوش رشیدی را حذف و سپس آن را یوتوب قرار داد،
عدم انتشار شده: 
false