سخنی با منتقدانی که به کیانوش توکلی حمله می کنند

در طی روزهای اخیر انتقادات و حملات سنگینی و بعقیده من کاملا بی جا و غیرقابل توجیه (از منظر آزادی بیان) به سایت ایران گلوبال و مدیر مسئول آن آقای کیانوش توکلی شده است مبنی بر اینکه ایشان چرا با "مخالفان" و یا بعبارتی با "دشمنان" مصاحبه کرده و اجازه داده که آنها نیز حرف های خودشان را بزنند. یا اینکه چرا در کانال تک نفره سعید بهبهانی به وی حمله شده. اکثر منتقدین کیانوش توکلی با سنگر گرفتن در پشت حجاب دمکراسی و با تمسک به اصول دمکراسی که آزادی بیان "دشمن و مخالف" هم بخشی از اصول لایتجزا و

 و تفکیک ناپذیر آن است، ادعا می کنند آزادی بیان نباید شامل "دشمن من" و یا "مخالف من" یا انسانهای دنی، فحاش و بی فرهنگ نظیر امید نادان باشد و در مورد آنها سانسور و تکفیر و نهی و نفی کاملا رواست، شیوه ای که شوربختانه در داخل کشور سکه رایج انحصارطلبان و دیکتاتورمنشان آخوندی است که خفه کردن صدای مخالف در نطفه را افتخار می دانند. حال عده ای در خارج با عمل به مثل و کپی برداری از شیوه آخوندی همان مدال افتخار را مفتخرانه به سینه خود می زنند.

آه و ناله های این "دوستان" مرا بیاد شعر معروف آن "قزوینی" در مثنوی مولوی می اندازد که ادعای پهلوانی داشت و رفت تا تصویر یک شیر را برپشت خود خالکوبی کند و با هر فشار سوزن دلاک خالکوب آه و فغانش به آسمان بلند می شد. مولانا می گوید:
چونک او سوزن فرو بردن گرفت / درد آن در شانه‌گه مسکن گرفت
پهلوان در ناله آمد کای سنی / مر مرا کشتی چه صورت می‌زنی
در نهایت پهلوان پنبه داستان مولانا به دلاک گفت که چون سوزن درد دارد، شیری را خالکوبی کن که نه سر داشته باشد و نه گردن و نه پا و شکم و یال و دم.
خیره شد دلاک و پس حیران بماند / گفت در عالم کسی را این فتاد
شیر بی‌دم و سر و اشکم کی دید / این‌چنین شیری خدا خود نافرید
ای برادر صبر کن بر درد نیش / تا رهی از نیش نفس گبر خویش


این داستان مولانا در مورد تحمل و رواداری و بردباری قرن ها پیش از سخنان ولتر فیلسوف روشنگر فرانسوی نوشته شده بود. اگر از هر کدام از این منتقدین "آزادیخواه" بپرسی با افتخار همان جمله معروف منتسب به ولتر را تکرار می کنند که بر سر انقلابیون دوآتشه فرانسه فریاد می کشید من حاضرم جانم را بدهم تا دشمنم بتواند حرفش را بزند.

در مورد نجاست ء مطلق، دروغگویی، شارلاتانیسم متعفن و اراجیف گویی بی محتوای سوسول مف...... بی ارزش دهن دریده ای بنام امید نادان، می توان مطالب زیادی نوشت یا سکوت کرد.  اتفاقا بعد ار این مصاحبه ها، من به ماهیت پلید این مزدور بی آزرم و ناپاک و بددهن هتاک پی بردم. در نتیجه علاوه بر رعایت حق دشمن نادان به ابراز عقیده متعفن تر از خودش، بعقیده من خوب شد که این مزدور خودش را بیش از پیش افشاء کرد.

متاسفانه در مورد کانال ویدئویی آقای سعید بهبهانی هم می توان مطالب فراوان نوشت، اما بعقیده من ارزش آن را ندارد. همانگونه که قبل از کنگره سکولاردمکراتها در کلن آلمان، آقایان دکتر نوری علا و حسن اعتمادی از من درخواست کردند تا با سعید بهبهانی در مورد اینکه چرا در کنگره کلن شرکت می کنم مصاحبه ای داشته باشم. بنده کلیپ هایی از برنامه سعید بهبهانی برای این دو بزرگوار فرستادم که با بددهنی زشت و ناروا و با زبان "چاله میدونی" نسبت به من بدون دلیل و انگیزه (صرفا بخاط مقاله مودبانه من در مورد دکتر مهاجرانی) توهین و فحاشی کرده بود. گفتم تا ایشان عذرخواهی نکنند، مصاحبه با این فرد محال است. (ویدئو : بعد از یک ساعت و هفت دقیقه را ببینید).

تجربه و نظر شخصی خودم را در مورد افرادی نظیر امیدنادان و آقای سعید بهبهانی گفتم؛ تا تصور نشود بنده از آنها و شیوه رفتار آنها دفاع می کنم. نـــــه ! هرگز!. من از حق یک رسانه مثل ایران گلوبال در انعکاس همه نظرات (حتی نظرات متعفن دشمنان) دفاع می کنم. من دقیقا یک ماه پیش مقاله ای تحت عنوان "پدیده خطرناک امنیتی و روانپریش "ضد ایرانی" بنام امید دانا" نوشتم. اکنون بعد از این مصاحبه ها که امید نادان بیش از پیش خودش را افشاء کرد به این نتیجه رسیده ام که در مورد این موجود نالایق ,متعفن بسیار کم نوشته بودم. وی بسیار بدتر از آن است که من می دانستم و نوشتم. و باید از ایران گلوبال و کیانوش توکلی در هر چه بیشتر افشاء کردن امید نادان تشکر کرد، اگرچه من نیز معتقدم نباید بهای بیش از حد به آنها داد. و پلاتفرم دادن به آنها باید در حد دادن طنابی به آنها باشد تا در انظار عمومی با آن طناب خود را احمقانه "حلق آویز سیاسی" بکنند. امید نادان ء سخیف با بلاهت به سانسور نظرات مخالفین خود (یا آنچه که وی دشمن خود می خواند) افتخار می کند و حتی ویدئوهای دیگران را نیز سانسور و ابتر می کند و به احدی اجاز نمی دهد که در کانال او اظهار نظر کنند. حال می نمی دانم که چرا دوستان از آقای کیانوش توکلی انتظار دارند همان شیوه سانسور امید نادان را در سایت ایران گلوبال کپی برداری کند؟ ایران گلوبال یک سایت آزاد و متفاوت است که انواع و اقسام نظرات در آن منتشر می شود. بجای حمله به این سکوی دمکراسی و آزدای بیان باید آن را پاسداشت. نباید هیچ رسانه ای را تشویق به سانسور و حذف مخالف کرد. باید از تلاش های بی شائبه و از خودگذشتگی های فراوان کیانوش توکلی و همکارانش تقدیر کرد.

عبدالستار دوشوکی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا کامنت ماثبت نمیشود؟ بنده بدون توهین در پاسخ این فرد اورمولو گفتم بسیار خب پس برای تجزیه " کشور تازه تاسیس دیکتاتوری جمهوری اذربایجان و ترکیه و اقوام تحت ستم ان هم باید احترام قائل باشید ...این کامنت چرا ثبت نمیشود؟؟؟ فقط درباره تجزیه ایران حرف زدن دموکراسی است؟؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اورمولو جان پس چرا صحبت تجزیه جمهوری خود خوانده اذربایجان حکومت فاشیستی کشور تازه تاسیس علی اف و ...ترکیه و تکه پاره کردن قبله پانترکیستها و ....... میشود رگ گردن امثال شما بالا میزند؟؟؟ هیچ خیالی نیست ما هم بعنوان یک ایرانی بر تجزیه کاملا دموکراتیک! تالش ولزگی و تات و ..کردها و ...این کشورهای که مشتی خائن (با جعل تاریخ برابیشان تاریخ سازی میکنند) و پرچمهایشان را بلند کرده و زوزه میکشن تلاش خواهیم کرد...بچرخ تا بچرخیم تا ببینیم کدام کشور! زودتر تجزیه میشود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بابک جان قبح ادبیات تجزیه طلبی بشکند یعنی چه؟تجزیه طلبی هم یک اعتقادسیاسی است درکنار سایر عقاید.خیلی بعید وبلکه قبیح است در روزگاری چون امروز ودردنیای ازادی بیان ودموکراسی قرن بیست ویک دعوت به خودشانسوری کردن .ازمرحوم اقای عزالدین حسینی درمصاحبه ای پرسیدند ایا شماتجزیه طلب هستید خندیدوگفت اولا تجزیه طلبی خلاق شرع نیست..(ایشان روحانی کرد سنی بودند)فحش کردن بعضی اعتقادات سیاسی که باعقاید ماهمخوانی ندارند مثل سلطنت طلب توده ای لیبرال تجزسه چی منافق بسیجی کمونیست ووووودرشان بحث های سیاسی امروز واین دور وزمان نه که علامت عقب ماندگی اشکاراست.ممکن است شما موافق یامخالفش باشید اماازسالن ثحنمیتوانید بیرونش کنید .این خط قرمز دموکراسی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهمن عزیز کلماتی مثل خائن و فاشیست بار قانونی دارد که در صورت عدم توانائی در اثبات آن بعنوان قاتل تهدیدگر امکان تحت پیگرد قانونی در مورد شما می تواند مورد اجرا واقع شود، مواظب استفاده از کلماتی که بکار می برید باشید، این کلمات قاتل گونه را مثل مرگ بر ، خائن، جاسوس و مزدور باید در دادگاه صالحه به ثبوت برسد و گرنه استفاده بی مورد از این لغات می تواند صندلی متهم با صندلی شاکی عوض شود، مواظب بار قانونی کلماتی که بکار می برید باشید، لطفا بیستر از اینها با حیثیت سایت ایرانگلوبال بازی نکید ،حالا کیانوش زیاد سخت نمی گیرد ، شما هم سعی نکنید از موقعیت دمکراتیک سایت ایران گلوبال سو استفاده بکنید،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب موحدي،ماطرفداران سرنگوني رژيم فاشيستي فارسي اسلامي،استقلال طلبان را بهمان نامي كه خودمينامند بايد بناميم وبا تجزيه طلب ناميدن كه شايد!!!بارمنفي داشته باشدانهاراتحقيرنميتوانيم بكنيم خامنه اي فارس پرست واحمدي نژادها ...ازشما دوآتشه تر طرفدار تماميت عرضي هستند وحتي بيشتر ازسازمان فاشيستي مجاهدين برهبري ......سياسي مسعودرجوي كه به همسردوستش نيزرحم نكرد برهبرهميشه درحجله معروف شد
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بابک ؛گویا شما تازه به جمع خوانندگان ایران گلوبال پیوسته اید و با نظرات و عقاید من آشنایی ندارید. اینجانب از مخالفین سرسخت جدایی طلبان خائن و فاشیستهای پان ترک و پان عرب هستم و تجزیه طلبی را هم از پایه های دمکراسی نمی دانم و حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی ایران، مرز سرخ من است. اینجانب مدافع و خواهان برخورد قهرآمیز و خشن با تجزیه طلبان ، پان ترکها و پان عربها ، پس از سرنگونی حکومت جمهوی اسلامی آخوندی هستم.
آقای بابک؛ رژیم ضدبشری و ضدایرانی آخوندی، به دلیل تاریخی، خود اشغالگر و عامل کشتار، سرکوب، تحقیر، تحقیر، چپاول، و "تجزیه کشور است".
بهانه احتمال تجزیه و یا دخالت و حمله خارجی در میهن اشغال شده ما نمی تواند دلیلی برای قبول رژیم اشغالگر و جنایتکار آخوندی باشد، مگر اینکه این هم نوعی مشروعیت تراشی برای حکومت آخوندی باشد.
موفق باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دکتر دوشوکی گرامی
بنده همیشه شما را انسان منطقی شناخته و میشناسم اما در اینجا با پوزش قیاس معالفارق فرمودید. مقایسه تقسیمات کشوری با تفسیمات جهانی که توسط استعمارگران انجام شده اصلا صحیح نیست. در یک کشور دمکرات (غیر فدرال) منافع بومی یک کشور بصورت عادلانه بین باشندگان آن تقسیم میشود در نتیجه اگر مساحت سرزمین الزاس و لورن در فرانسه کم یا زیاد شود هیچ تاثیری در اقتصاد مردم آن منطقه نخواهد داشت. اما فرض کنید در تقسیماتی که توسط استعمارگران در منطقه خاورمیانه انجام پذیرفت استانها نفت خیز عربستان از آن جدا میشد آیا وضعیت مردم عربستان به همین منوال بود؟
در محرومیت مردم مظلوم بلوچستان شکی نیست که در دوره حاکمیت شیعی آخوندی بسیار بدتر شد. تبعیضات بر علیه این مردم بیداد میکند که نتیجه آن خروش کور بعضی از گروههای مسلح بصورت اعمال تروریستی میباشد.
وقتی انسانی معتدل و میانه رو همچون

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایرانگلوبال تنها سایتی است که فعالین سیاسی و اجتماعی تمام ملتهای ساکن در جغرافیای ایران بدون تبعیض و بطور مساوی میتوانند دیدگاهها و مطالب خود را در چارچوب مقررات این سایت منتشر کنند.
درود بر اقای کیانوش توکلی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی از شما سوالی دارم اگر قبح ادبیات تجزیه طلبی و ایرانستیزی بشکند اشکالی ندارد؟ اهان حتما تجزیه طلبی (حق استقلال بانام زیباتر) هم از پایه های دموکراسی است! من طرفدار امید دانا نیستم و خیلی از حرفهاش قبول ندارم و از هر ثانیه زندگی زیر این حکومت ضدایرانی متنفرم اما کاملا با او در این زمینه موافقم اگر این است احزاب و فعالین سیاسی ماکه ادبیاتی باب میل بیگانه را بکار میبرن و دم از ملت سازی و ..... وای بحال ایرانزمین بعدحکومت اخوندی.. مسلم که برای افرادی چون شما " نابودی حکومت اخوندی مهمتر از هر چیزی است ...انقلاب کور که بعد ان اهمیت چندانی ندارد بیگانه و مزد بگیر بیگانه هر بلایی سرش بیاورند ... اتفاقا باید بگویم جمهوری اسلامی هم بدش نمیاید ازین افراد کخ علنا وابسته بیگانه شدن در تاختن به موجودیت ایران! تا مردم ایران را از تغییر بترساند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای موحدی سالیان سال مجاهدین خلق کودکانه با مسخره کردن نام سران رژیم خواستند کمر رژیم را بشکانند، مثلا به احمدی نژلد می گفتند احمقی نژاد، برادر رفیق این طرز برخورد سطح پائین می توانست فط بچه های سازمان را در پایگاه اشرف دلخوش کند، توهین کردن، خط قرمز کشیدن یعنی دیوار کشی و سنگربندی است با شعار جنگ مسلحانه تنها ره رهائی است، می باشد، باور بفرمائید اگر همین فردا خامنه ائی و روحانی و احمدی نژاد هم حاظر باشند با کیانوش مصاحبه کنند و به سئولات افشاگرایانه ایشان جواب بدهند این امر قابل تحسین است، یک سایت دمکراتیک برای بنمایش گذاشتن واقاعیات حتما که باید با همه جناحها بتواند مصاحبه کند، معروفیت اورایانا فالاچی بیشتر بخاطر مصاحبه او با شاه و سئوالهائی بود که از شاه پرسیده می باشد، در دنیای تهیه رپورتاژ و مصاحبه، ما چیزی بنام حلال و حرام نداریم، آنچه که مهم است، نشان دادن عریان واقعیات است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام:
کاملا واضح است مخالفت با شیوه کار ایرانگلوبال و مخالفت با آقای توکلی مخالفت با دمکراسی هست . در این جمله شک نکنید .
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدی گرامی خواهشان نام اشخاص را نیاورید، این موضوع برایمآن مشکل آفرین شده است، افکار را نقد کنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - منهم با تمام وجود از سایت ایرانگلوبال بخاطر احترام به کاری که دراکثر رسانه های ایران وفارس زبان غیرقابل تصوراست،از آقای توکلی تشکورکرده ،بواینکه مسئول کامنت یاخودش ،کامنت های رک وبی پرده من را به دفعات کلا حذف کرده اند،زحمات ساعتها وقتم را بهدرداده اند،باتمام اوصاف میگویم ،زنده وسلامت باشی،میگویم توکلی باتمام ناراحتی ازدست رگه های غلط تفکرفارسی ات بازهم دوستت دارم،خدا،زرتشت،بودا،موسی،عیسی،محمد ،لنین،نیچه،همه وهمه نگهبانت باشد.
انشالله بزودی خستگی ات نیزبه امیدپرودگار برطرف شود،
یاشاسون آزربایجان،یاشاسون طبرستان،بخند تاغم هایت برطرف شوند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باعرض سلام و درود خدمت دکتر عبدالستار دوشوکی عزیز.
آقای دوشوکی، در حسن نیت، خیرخواهی و حقیقت طلبی آقای کیانوش توکلی، هیچ گونه شکی وجود ندارد. ایشان به واقع در راه پیشبرد و ترویج آزادی بیان و مبارزه با سانسور تلاش می کنند. مبارزه با سانسور وظیفه همیشگی نیروهای مبارز ایران است؛ اما نباید مرز سرخ بین رژیم و ضد رژیم درهم بشکند و قبح رابطه با بدنامترین مزدوران صادراتی رژیم پلید آخوندی به خارجه ریخته شود. مصاحبه با یک مامور نفوذی به نام امید نادان، با این دستاویز که پاسداری از حق دفاع در برابر اتهامات و حرف و حدیثها که گویا به ناحق در مورد این مزدور مطرح است، نمونه بارز درهم شکستن قبح رابطه با مزدوران صادراتی رژیم است.
مهره


ی مثل ی و... از همین الان متهم هستند و هرگونه بها دادن به آنها منجر به تضعیف جنبش آزادیخواهانه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر شرفت آقای دوشوکی عزیز که حاضر نشدی میکروفون تلویزیونی کسی را بگیری که آشکارا به مخالفین سیاسی اش از جمله شما فحاشی کرده است