پروژه اى خطرناك بر عليه آزربايجان با بازيگردانى روزنامه ى ايران


تا انسان هست
ديگرى ستيزان هرگز راحت نخواهند نشست

 

توهين روزنامه ى ايران اينبار وقيحانه تر از قبل است و علناً و عملاً پروژه ى حذف و استحاله را با تاريخنگارى جعلى گره زده است.
اين نشان مى دهد كه مثل پروژه ى كريدور شيطانى دارند زمينه را براى گنجاندن نفوذ و نفوس كردها، ارامنه و يهوديان در آزربايجان هموار مى كنند.
چيزى كه براى من جاى سئوال است گنجاندن واژه ى يهوديان در اين پروژه است.

مقصد سياسى پانفارسيسم و بازى پيچيده شان  چيست و در مقابل آن، عملكرد ما بايد چگونه باشد؟ در زير به مواردى اشاره مى شود:

١- به يهودى ها و مسيحى ها و كردها علناً كروكى مى دهند تا در آزربايجان جا باز كنند و به قولى دستشان را به لحاظ سياسى و اقتصادى در پشت پرده باز مى گذارند تا در مسئله ى آزربايجان دخالت كنند. اين كارشان به خاطر شكست پروژه ى استحاله توسط پانفارسيسم است. در اين متن از آريايى گرى و پارس محورى گريز به سمت يهودى ها و مسيحى ها زده شده است.

٢- مى خواهند ذهن ملت آزربايجان را با واژه هاى يهودى و مسيحى و غيره درگير سازند و به قولى به دنيا چنين القا كنند كه مشكل اين جماعت با شماهاست نه با پانفارسيسم و اشغالگرى آريايى. از اين طريق خواهند توانست توجه و حمايت يهوديان و مسيحيان را به خود جلب كرده و در سركوب آزربايجان دشمنان مشترك بتراشند.

٣- طبيعى است كه هرگونه مخالفت خوانى منفى ما بر سر نفى حضور يهوديان و مسيحيان در آزربايجان براى صاحبان اين پروژه ى كثيف يك امتياز محسوب خواهد شد تا بدينوسيله هم ما را و حركت ملى را دشمن انسان و ديگرى ها معرفى كنند و هم خود را مدافع ديگرى ها.

٤- تمام منطق و استدلال ما كه از متون فارسى و عملكرد سياستمداران زبان فارسى برآورد كرده ايم نشان دهنده ى اين است كه اين فرهنگ به شدت " ديگرى ستيز " است. آنها مى خواهند با انداختن توپ به زمين بازى ما خود را به جهانيان " ديگرى دوست " معرفى كنند اما اينبار هم اشتباه كرده اند چون در متون ما و تاريخ ما ديگرى ستيزى مفهومى ندارد.

٥- در متن از آزربايجان به مفهوم يك جغرافياى سياسى و فرهنگى ياد شده است. يعنى سخنى از كشور مستقل آزربايجان و آزربايجان جنوبى نيست بلكه سخن از يك كليت آزربايجان است. يعنى خود صاحبان پروژه ناخواسته به وجود جغرافياى يك آزربايجان سياسى و فرهنگى واحد اعتراف كرده اند و همين واقعيت وجودى ماست كه آنها را وادار به انجام پروژه هاى احمقانه مى كند.

٦- گيرم كه بنا بر تاريخ خوانى جعلى و جديد پانفارسيسم وجود اينهمه تنوع در آزربايجان درست باشد اين از عظمت و بزرگى تمدن ما كم نمى كند. در درون تمدن تركى ما، همه ى انسانها با مسالمت و مهربانى امكان زيست دارند.

٧- در اين پروژه ى جديد، ياوه سراييهاى بى اساس و نقل قولهايى كه متكى بر اسناد خود پانفارسيسم است به شدت، توى ذهن مى زند. مقاله خيلى با عجله و سفارشى نوشته شده است و مى خواهند با اين پروژه نوع عكس العمل ما و ديگران را بر سر آزربايجانى كه خودشان در تعريف آن مبهم و گيجند بسنجند.

٨- اين نوشته بهترين نوشته اى است كه ما مى توانيم با تكيه بر آن بدون ترس و واهمه، جغرافياى آزربايجان سياسى و فرهنگى را بكشيم و به آنها بفهانيم و نشان دهيم كه از كدام آزربايجان حرف مى زنند. حالا كه آنها اينهمه گيج مى زنند ما بايد هوشيار باشيم.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous گرامی
هرگونه نسل کشی و جابجایی اجباری مردم از محل زندگی شان جنایت علیه بشریت است چه این از طرف ارمنی ها باشد چه از طرف ترکها و عثمانی ها. کشتار خوجالی همانقدر محکوم است که کشتار ارمنیها در باکو. اما سننه. کشتار مردم یک کشور دیگر به من ایرانی آنقدر ربط دارد که کشتار روآندا و میانمار و .... ربط دارد. در نتیجه اگر کسی اعتقاد به "قره باغ بيزيم دير! بيزيم اولاجاق" یا "محو اولسون ارمنستان" و مطالب این مقاله داشته باشد همانقدر جاهل و یا جنایتکار است که یک ارمنی بخواهد همین شعارها را بر علیه ترکیه یا جمهوری آذربایجان سر دهد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک اصلاحیه به کامنت قبل:

""تغییر سیاست سکوت رژیم جمهوری اسلامی""

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
البته سایت داده شده توسط پان اسلامیست ها اداره میشود(و صد البته دستگاه امنیتی رژیم ) ولی اینکه حاضر شدند که حتی فیلمی که در ان سربازان جمهوری اذربایجان مشغول مثله کردن کشته های خوجالی (فیلم های قسمت سوم) رانشان دهند نشان از تغییر سیاست سکوت در برابر مغولچی باشی های دو طرف رود ارس دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous یا تورک اوغلی :

بگذار درباره جعلی بودن نسل کشی خوجالی از زبان یکی از هم تباران پان اسلامیست ات کمی بخوانیم:

اثبات جعلی بودن نسل کشی خوجالی از دید دوربین خبرنگار اذربایجانی چنگیز مصطفایف Cingiz Mustafayev

قسمت اول معرفی چنگیز مصطفایف

http://iswnews.com/5865/

قسمت دوم:کشتار خوجالی از نمای نزدیک با عکس و فیلم:

http://iswnews.com/6163/

قسمت سوم:نقش جمهوری آذربایجان در کشتار “خوجالی” از دریچه دوربین چنگیز مصطفایف با سند و فیلم:

http://iswnews.com/6326/

قسمت چهارم :بررسی وضعیت سیاسی نظامی قره باغ در زمان کشتار:

http://iswnews.com/6655/

قسمت پنجم: اسناد و اثبات دست داشتن جمهوری اذربایجان در کشتار خوجالی:

http://iswnews.com/6962/

.....................................................................


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سعید تبریزلی شما خیلی چیزها را با هم مخلوط میکنی! آزربایجانی هر جا زندگی کند، اداعای ارضی به خاک دیگران نمی کند. اما کرد و ارمنی شبی در هتلی بخوابند فردا خود را صاحب هتل میدانند. چون شبی مهمان هتل بودند خود را مالک هتل تصور میکنند! این است فرق بین یک تورک آرزبایجان و یک کرد یا ارمنی . اگر شما در این باره سواد کافی نداری به کتابهای تاریخ رجوع کن تا روشن شوی. سعی کن کمی معلومات خود را زیاد کنی. آذربایجانی به خاک بیگانه گان ادعای ارضی ندارد. اما کرد و ارمنی همیشه به خاک آذربایجان ادعای ارصی دارند. تابحال از دوستان کرد خود پرسیده ای چرا این مهمانان به خاک آذربایجان ادعای ارضی دارند؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رضا دولت
نظر شما نسبت به قتل عام مردم قارا باغ آزربایجان و اشغال سرزمینهای تاریخی آزربایجان بدست ارتش متجاوز ارمنستان چیست؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوایی گرامی
مگر آذربایجانی ها که میلیون ها نفرشان به کرج و تهران و گیلان و دیگر شهرهای ایران مهاجرت کردند فرم مهاجرت پر کردند و از افرادی چون شما اجازه مهاجرت دریافت نمودند که شما برای مهاجرت بقیه به شهرهای آذربایجان اینگونه سراسیمه شدید؟

آنوقت با این طرز تفکر چه فرقی بین شما و همفکرانتان با ترکان جوان عثمانی که هولوکاست ارامنه را براه انداختند و یا نازیهای آلمان که میلیونها یهودی را نسل کشی کردند وجود دارد؟... واقعا نباید انتظار چندانی از عوام شما داشت وقتی جنابعالی اینگونه فکر میکنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
lingua franca در آزربایجان ترکی هست. یک ارمنی ویا کرد برای تجارت و امور اجتماعی با سایر افراد از ترکی آزربایجانی استفاده می کند. فرزندان کارمندان دولت که برای ماموریت به تبریز می آیند هم ترکی را یاد میگیرند. نویسنده بی سواد "ایران" جامعه کوزموپولیت و شهری آزربایحان را با لرستان و کردستان مقایسه کرده که نشان از عمق جهالت این فرد دارد. ابدا قصد توهین ندارم ولی مقایسه جامعه مدرن و شهری آزربایجان با لرستان و کردستانی که عمدتا بافت طایفه ای و عشیرتی دارند نشان از عدم جدیت نویسنده است. به علاوه نویسنده غافل از این حقیقت است که جهان بینی ترکی چون میراثدار امپراطوری های چند ملییتی گذشته هست توانایی جذب و هضم سایر عناصر را به خوبی در خود توسعه داده. به همین دلیل هم حاکمیت از سیاست اسکان سایرین در آزربایجان دست کشید و به سیاست تخلیه آزربایجان از جمعیت روی آورد. نویسنده این مقاله را باید جز تازه
تصویر محمدرضا لوایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ عزيز شما نگران نباشيد. خود سايت ايران گلوبال با خط مشى و طرز عملكردش مدافع جناب توكلى و ديگر نويسندگانش است. اى كاش مخالفان اين سايت و مخالفان مشى جناب توكلى عزيز اندازه ى يك درصدم از دموكراسى موجود در سايت را رعايت مى كردند و منافع گفتگو با ما و عدم انكار حقيقت وجودى ما را درك مى كردند. اتفاقاً طرز نگرش شما مرا بر آن وا مى دارد كه يك مقايسه اى بين سايت ايران گلوبال با سايت هاى ديگر اپوزيسيون داشته باشم.
با احترام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فکر میکردم با مریضی کە دارید یک با دید باز تر و انسانی تر بە جهان نگاه میکنی ولی افسوس شما یک نژاد پرست خترناکی هستی کە مانند سر لشکر بی سرباز دستوارات و اوامر رها میکنید فکرش را بکنید کە شما اگر یک کم فقط یک کم دست و بالت باز بود و قدرت نسبی داشتی هیچ شک ندارم مانند نازیها کورەهای آدم سوزی برای کوردها ، ارمنیها و فارس ها درست میکردید نژاد پرستی و راسیسم هم حدی دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محمد در شرایط موجود بهتر بود شما هم بعنوان فردی که از سایت دمکراتیک ایران گلوبال استفاده می کنید نظرتان را به تهاجمات اخیر نسبت به کیانوش و سایت ایران گلوبال بیان فرمائید، ما بدون حمایت از دمکراسی سرمان را پائین می اندازیم و فقط خودمان را می بینیم ، وقتی دمکراسی دربدر شود شما هم ؟؟؟؟ مقالاتتان را در گوناز باید منتشر کنید!!!!!!