مراقب باشیم کلاه گشادی که سر ملت سال 57رفت،اینبار تکرار نشود!

نگاهی به تمام انقلاب های مردمی در هر گوشه دنیا رخ داده است ،در طی چند ده سال اخیر هر کدام که پای دولت های غربی سودجو منفعت طلب در میان بوده است ،آن خیزش مردمی که برای رهایی و نجات از دست استبداد و استثمار رخ است !بیشترین هزینه ها اعم از جانی و مالی اش را مردم آن کشور پرداخت کرده اند دست آخر غربی ها سود اش را برده و تمام کمال آن را به آن خود مصادره کرده اند.

نگاهی به تمام انقلاب های مردمی در هر گوشه دنیا رخ داده است ،در طی چند ده سال اخیر هر کدام که پای دولت های غربی سودجو منفعت طلب در میان بوده است ،آن خیزش مردمی که برای رهایی و نجات از دست استبداد و استثمار رخ است !بیشترین هزینه ها اعم از جانی و مالی اش را مردم آن کشور پرداخت کرده اند دست آخر غربی ها سود اش را برده و تمام کمال آن را به آن خود مصادره کرده اند.
این تازه ابتدای ماجراجویی سودجویان و فرصت طلبان غربی است که در دوران آن حاکمیت به سهم خواهی و همچنین تقسیم اموال آن سرزمین مبادرت می روزند.
در تمام این رخدادها نقش قشر به اصطلاح روشنفکر بسیار مهم و تعیین کننده است،اگر این قشر بادید درست و غیر وابسته به سایر ممالک تصمیمات اصولی تنها در جهت مناقع ملی و مردمی سرزمین خود اتخاذ نمایند!به طبع آن سعادت و حلاوت تلاش ها و مبارزات مردمی دو چندان خواهد بود .اگر خانواده هایی عزیزانشان را در این میان از دست داده باشند ،احساس غرور و آرامش بی نظیری دارند زیرا کشتی حق طلبی ایشان به ساحل آرامش و آسایش رسیده و در آنجا پهلو گرفته است.
مثال قابل لمس و دم دستی این مطلب عراق این روزهاست که مردم این کشور برای فرار از خودکامگی های رژیم بعث و صدام حسین به پا خواستند !دولت های غربی در راس آن آمریکا و انگلیس به اصطلاح خود برای نجات وارد شدند ولی در عمل آن چه که حاصل این قیام بود تجزیه عراق بود که انگلیس در جنوب نفت خیز به چپاول اقدام می نمود،آمریکاهایی ها در مناطق مرکزی و کرد نشین و از همه جالبتر رژیم ایران شرق این کشور را به نفع خود و اهداف اش مصادره نمودند.
لیبی پساقذافی نیز روزگار فاجعه بارتری را در حال سپری نمودن می باشد.
حال باز گردیم به شورش (انقلاب 57)در اینکه شخص محمدرضای پهلوی در کنار خدمات بزرگی که به کشور و مردم انجام داد،در نقطه مقابل ضعف های مشهود اش در اداره ایران باعث شد کشور ایران به دست دزدان و فاسدان استبداد طلب افتاده و حدود 40سال جزء درد و رنج بختی مردم ایران حاصل خیزش آن بهمن ننگین نشود.
در روزگاری که مردم غالب ایران از آگاهی و سواد اولیه سیاسی محدود نسبت به جهان بیرون محروم بودند !غربی ها که در راس آنها (آمریکا ،انگلیس و فرانسه)از افزایش روز افزون حامل های انرژی به تنگ آمده بودند،و قدرت رهبری شاه ایران را در خاورمیانه و استمرار این اقتدار را بی نمی تابیدند،با اجیر نمودن روشنفکران خود فروخته ایی امثال ابراهیم یزدی،کریم سنجابی،صادق قطب زاده و ابولحسن بنی صدر و یک عده بازاری بیسواد عضو حزب موتلفه اسلامی یک بچه آبدارچی سفارت انگلیس را که دارای کمترین شعور مملکت داری بود،آنقدر پر و بال دادند و گنده اش کردن که به او هم تلقین شد که یک فرد همه چیز تمام و یک منجی بی بدیل است! را به مانند طاعون وارد ایران نمودند و اثرات این طاعون همچنان بلای جان مردم ایران است.
در جناح دیگر روس ها با رهبری حزب توده بدنبال لفت و لیس از این گذر بودند ،امثال رجوی حراف و سایر رهبران متجاوزین به خلق نیز با جذب نیرو در سطح جامعه و شایعه پراکنی های بی پایه و اساس از فسادهای شاه و دربار (نمی گویم فساد و دزدی نبود)اما میزان آن را آنقدر بزرگ جلوه دادند که جماعتی که تا دیروز سرش راشپش پر کرده بود و پیشرفت ملموس کشور را بدلیل نبود رسانه های جمعی امروزی نمی دید!خود را مدعی دانست و به جریان تغییرات مدنظر غرب کمک شایان نمودند.
حال بعد از گذشت چهار دهه از این حکومت ننگین و وابسته متوجه شدند که چه کلاه گشادی بر سرشان رفته است!و خیزش اخیر شاید سر آغاز یک تحول دیگر باشد!صد البته اگر همان اشتباهات قبل تکرار شود نباید به آینده این خیزش اعتراضی خوش بین بود.
چرایی اینکه در این اعتراضات به بیگانگان دلخوش کرد را در چند سطر بیان خواهیم کرد!جماعتی در طی این دو روز در صفحات مجازی ترامپ سینه می زنند و مشغول کاسه لیسی می باشند ،یاد داشته باشند که هیچ گربه ایی برای رضای خدا موش شکار نمی کند!
همین ترامپ چند ماه پیش با رقص شمشیر در برابر سران سعودی چنان دلقک بازی در آورد که دلشان را بدست آورد و قراردادهای پرسود مورد نظرش اجرا شود،سران فرانسه از یک سو سیاست های رژیم ایران را نادرست و فاقد صلاحیت دانسته و از سوی دیگر برای منافع فرانسه از قرارداد های بزرگ و کوچک در صنعت نفت تا خودرو سازی و غیره با همتایان ایرانی خود از دست نمی دهند ؟!
یک روز در تهران با سران رژیم مذاکره می کنند و فردا با سعودی ها که در این مقطع دشمن اول حکومت در منقطه است شام مشترک کاری میل می نمایند.

دولت مردان مکار انگلیس یک روز بیانیه در راستای محکومیت رژیم ایران در مورد برجام و نقض حقوق بشر در سازمان ملل قرائت می کنند و فردا برای گروگان گیران حکومتی حاضر می شود 500میلیون پوند دست خوش بدهند!!!حال کدام را باور کنیم؟
در مقطع کنونی که کاسه صبر مردم بخصوص قشرها و دهک های متوسط و کم درآمد لبریز گشته است و در اقصی نقاط ایران عزیز شاهد تجمعات اعتراضی به فساد فراگیر سران حکومت ،گرانی کمر شکن و سایر کمبودها بیشتر و بیشتر می شود،مردم عزیز بایست هوشیار بوده و اسیر جو رسانه ایی مسموم  مزدورانی از بی بی سی  و من و تو گرفته تا سایر سودجویان ،و انتظار معجره از هیچ دولتی را طلب نکنند.
هیچ قدرت و هدف بالاتر از خواسته و رای مردم رنجدیده نیست !و دنبال بت کررن فرد یا افراد معلوم الحال نباشند!!
باشد که پیروزی از آن ملت ایران است..........

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بله موافق با جنابعالی هستم.
میزان خدمات رضا خان مشخص است.و عملکردها در تاریخ ماندگار است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي حميد جباري.... حزب الله تفاله و پس مانده هاي حزب رستاخيز است. آگاهي سياسي يك جامعه فقط در فضاي باز سياسي و با آزاد انديشيدن رشد و تكامل مي يابد. در هنگام فرار پهلوي دوم، در ايران تقريبا ٤٥ هزار مسجد بود و گنجايش تمام دانشگاه ها، مدارس عالي، انستيتو تكنولوژي ها تقريبا ٣٢ هزار تا بود و هر دانشگاه هم يك مسجدي هم داشت. سالي كه خوشبختانه من از كنكور مردود شدم ٥٣٠ هزار نفر در كنكور شركت داشتند. در اروپا در عصر روشنگري معابد مذهبي به دانشگاها تبديل شدند ولي در ايران موسسه هاي علمي به حوزيه مذهبي تبديل گشتند..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینگه شما پهلوی پسر را دیگتاتور خطاب می کنید نظر شخصی شما است.
اما رضاخان اگر منضبط و سخت گیر نبود ملت شپش به سر و بی سواد را چطور اداره می نمود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود بر آقای حمید جباری. خداوند رحمت کند محمدرضاشاه و پدر فقیدش رضاشاه بزرگ، که کمک بزرگی در بازسازی ایران عقب مانده ی قاجاری داشتند. پاینده باشید. به امید بازگشت شاهزاده رضا پهلوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محمد رضا پهلوی دیکتاتور بود. آن معدوم جز دیکتاتوری و سرکوب مردم ایران هیچ خدمتی بمردم نکرد! لطفا دیکتاتورها را مقدس جلوه ندهید! رژیم پهلوی ( پدر و پسر) مثل رژیم دیکتاتور اسلامی آخوندی تهران، دیکتاتور تمام عیار بودند، و ملیجک بیگانگان. شاه بدون دستور آمریکا جرات نداشت آب بخورد. رژیم شاه یکی از مخوفترین رژیمهای تاریخ ایران بوده است. رژیم پهلوی جوانان مردم و انقلابیون را از دم تیغ ساواک گذراند. همین امر سبب شد مردم جل و پلاسش را به زباله دان تاریخ بریزند. مطمئن باش رژیم اسلامی تهران نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد. دیگر زمان شاه و امام و رهبر بازی ها تمام شده است. هر ملتی باید خود سرنوشت خود را در دست گیرد. کسی رهبر و آقا بالا سر نیاز ندارد.