آقا و آقایان، لطفاً، مسالمت آمیز خودتان را کنار بکشید

منطقی باشید و کاری نکنید که 22 بهمن دیگری تکرار شود. این برای شما بسیار بد میشود. مطمئن باشید مردم مانند شما به اعدام و شکنجه و تعزیر و روانگردانی علیه شما متوسل نخواهند شد. مردم کارهای غیر انسانی شما را تکرار نخواهند. اجازه بدهید انسانیت و مسالمت و قانون و عدالت با معیارهای جهانی بین حکومت شما و مردم حکم کند...

آقا و آقایان  محترم حکومت جمهوری اسلامی ، اکنون که پیام مردم را در تظاهراتشان شنیدید، لطفاً خردمند باشید و محترمانه و مسالمت آمیر، بروید کنار! 
این مردم که شمایان، نزدیک به چهل سال است زندگی شان را متلاشی کرده اید ، پیام خود را به شما رساندند، توجه کنید، نه تنها حق دارند حرف خود را بزنند بلکه حق دارند خواسته های به حق خود را نیز اجرا کنند.
لطفاً اندکی منطقی فکر کنید و مسالمت آمیز اداره مملکت را به صاحبان اصلی آن که همانا همین مردم هشتاد میلیونی و آزادیخواه اند، تحویل دهید و مطمئن باشید که شما هم در میان آنها قرار دارید و با عدالت و مسالمت و برابری و آزادی به گذشته یتان برخورد خواهد شد. اجازه بدهید مشکلات جامعه با صلح و دوستی و مسالمت حل شود.

راه حل مشکل جمهوری اسلامی آن است که مملکت را به مردم و اداره آن را هم به خود مردم تحویل دهد. شماها نیز به عنوان بخشی از مردم حق دارید در رقابتهای سیاسی در اداره مملکت شرکت بکنید. چاره شما آن است که کنار رفتن خودتان را و تحویل اداره مملکت را به مردم اجرا کنید. 

مردم نزدیک به چهل سال، حکومت شماها را امتحان کردند، متأسفانه دیدند لیاقت اداره جامعه و مملکت را ندارید. نمودهای کودک  و زنان خیابانی و گورخواب و کارگر شلاق خورده و میدانهای اعدام و زندانها و شکنجه و تعزیر و روانگردانی و پولخوری و هزاران اعمال ضد انسانی دیگر، نشان داده اند که شماها لیاقت اداره مملکت و جامعه را ندارید. حکومت شما ، چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی، زندگی مردم جامعه را متلاشی کرد. راه خردمندانه آن است که مسالمت آمیز کنار بکشید. 

منطقی باشید و کاری نکنید که 22 بهمن دیگری تکرار شود. این برای شما بسیار بد میشود. مطمئن باشید مردم مانند شما به اعدام و شکنجه و تعزیر و روانگردانی علیه شما متوسل نخواهند شد. مردم کارهای غیر انسانی شما را تکرار نخواهند. اجازه بدهید انسانیت و مسالمت و قانون و عدالت با معیارهای جهانی بین حکومت شما و مردم حکم کند.
اجازه بدهید مردم، جامعه و مملکت خودشان را با عقل جمعی خودشان ، در آزادی و برابری، در تلاش و رفاه،  اداره کنند. کار شما، دیگر بس است. بیش از این چهره همه چیز را سیاه نکنید.
هیچ چیز نتوانست در حکومت شما نقطه مثبت خود را حفظ کند. براستی شماها چهره همه چیز را سیاه کردید. از حکومت شما هیچ نوری بر چهره مردم نتابید. شماها برف و باران ، نه توفان مرگ و خون بودید که برسر مردم انقلاب کرده و آزادیخواه جامعه،  فرود آمدید و زندگی را از آنها گرفتید.

جعفر عظیم زاده دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون اعتراضات خیابانی سراسری

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما می گویید: آقایان، لطفاً، مسالمت آمیز خودتان را کنار بکشید

اما محسن کردی در نوشته خود تحت عنوان ٌ روند احتمالی دگرگونی ٌ همه را دو باره دو دستی با عجز کامل تحویل جنایتکاران حاکم می کند. آیا ایرانگلوبال یک مینیمم کنترل در انتشار مقالات ونوشته ها در سایت را دارد یاهرکس با داشتن اکانت هر خزعبلاتی را میتواند انتشار دهد.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیا جان، یکی از شعارهای درست که در اعتراضات اخیر داده شد این بود:
« سیدعلی، ببخشید- دیگه باید بلند شید.»
نظیر این است که من نوشته ام:«لطفاً،برید کنار- بهمن میاد».
در هر دو سخن یک «اخطار» وجود دارد و یک«انتخاب». به طرف محترمانه میگوید« انتخابت» را بکن، اگر
بلند نشدی، کنار نرفتی، زیر بهمن له میشوی. و این له شدن در « باید» هم وجود دارد.
اما کسی که لطفا و ببخشید را می بیند و متوجه « بهمن و باید» نیست، یا عمدا نمی خواهد آنها را ببیند « لطفا و ببخشید» را«پند»حساب میکند.
--
جمهوری ایرانی
یکطرفه دیدن ناسیونالیسها نیز چنین قصه ای دارد.مثلاً در شعار«جمهوری ایرانی».
برای کسی که اندکی در مورد فلسفه ی مسئله، آگاهی دارد، جمهوری جمهوری ست، دیگر رنگ خاک و ملیت و مذهب ندارد. جمهوری ایرانی همان مقدار بی معناست که جمهوری اسلامی.
یا جمهوری بودایی و یهودی. و یا جمهوری آمریکایی و آلمانی و فرانسوی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر آدمی میفهمد که آخوندها با لطفا و خواهش میکنم قدرت را ول نمیکنند. این جانورها را باید با زور از جایشان به بیرون پرت کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همین حالاش هم این مملکت تا ذیل دست مردم
که چشمش افتاد به بازرس قانون رو اجرا می کنه .
چشم بازرس رو دور دید رفتی شکایت کردی .. کارهاتو نجام نمی دم
دلت خوش تو هم ها
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایلیار جان، امیدوارم چنین باشد، آنها "مات"شده اند ولی همچنان در راه قاسم سلیمانی گام بر می دارند، لطفا " شهامت "می خواهد، آنان جز کشتار مردم شهامتی ندارند،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کهریزکی ها بهتر از این ملت ها می دانند که بدون داشتن باورهای مشترک حداقلی شعارهای متضاد نهایتا منجر به شرایطی به مراتب بدتر خاهد شد که عمده تظاهر کنندگانرا در شرایط ارزوی اعمال نظم خفقانی و دیکتاتور مابانه عمال رژیم قرار خاهد داد.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیا جان، آنها امکان انتخاب دارند، بین « لطفاً» و « بهمن».
یا در جهت « لطفاً» حرکت کنند و یا در جهت « بهمن».
انسان متمدن خواهان حرکت در جهت مسالمت است.
حالا حکومتی به سوی بهمن حرکت کند، هشدارش را گرفته است
و میداند که در زیر آن نابود خواهد شد. وظیفه روشنگر نشان دادن اینهاست.
و اینکه « شیرینی قدرت» زهرآلود است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
الیار عزیز آخوندها از مرثیه خوانی دوزاری به قدرتمندترین ثروتمندان دنیا تبدیل شده اتد، آنها از بازگشت به دوران دوزاری وحشت دارند، و چون در عرض چهل سال دستشان تا مرفق به خون جوانان آلوده شده، ترس از انتقام آنها را از ادامه دیکتاتوری و سرکوب باز نخواهد داشت، و احتمالا برای رفتن اینها حادثه ائی خونینتر از ۲۲ بهمن در ایران بوقوع خواهد پیوست، ولی ایکاش سر عقل بیایند و در مقابل خواست مردم کوتاه بیایند و جامعه را به دست مردم بسپارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر شما
اینک زمان تسویه حساب شخصی و ایجاد نفاق بین صفوف ملت نیست آنسان که بعضی فتوا میدهند که " ما را رها کنید آزربایجان سر ایران نیست و....." مردم همه باید کنار هم برای از میان بردن این حاکمیت جهل و تباهی متحد باشند. مردم مراغه و زنجان و ابهر و ارومیه و... حاکمیت و همچنین قومگرایان را نا امید نمودند و همزمان در کنار برادران کرد و فارس و گیلک و لر و بختیاری و بلوچ شعارهای ساختار شکنانه بر علیه کلیت رژیم سر دادند. پیام شما کاملا روشن است ... درود و سپاس
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قدرت خیلی شیرین است ، انها"با لطفا" کنار نمی روند، مبارزه مردم همچنان بایستی ادامه یابد