خیزش مردم و درگیری با مزدوران رژیم سراسر ایران را در بر گرفت

ایذه آزاد شد!
بر پایه ی گزارش های متعددی، شهر "ایذه"، در استان خوزستان، امروز به تصرف مردم شورشی درآمد....در کرمانشاه، ده ها ساختمان حکومتی، از جمله پایگاه های سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به دست مردم افتاده است

 

امروز، 10 دی 1396، در چهارمین روز خیزش همگانی ایرانیان بر ضد رژیم ننگین جمهوری اسلامی، میلیون ها ایرانی در ده ها شهرکشور با شعارهای "مرگ بر جمهوری اسلامی"، "مرگ بر خامنه ای"، " مرگ بر دیکتاتور"، " استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی"، "سید علی، حیا کن! مملکتو رها کن!" و دیگر شعارهای بنیادی و رژیم افکن به خیابان ها آمدند و سرنگونی ژیم را خواستار شدند.

بر پایه ی گزارش های متعددی، شهر "ایذه"، در استان خوزستان، امروز، به تصرف مردم شورشی درآمد.

فرمانداری، پایگاه های سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در ایذه به دست مردم افتاده و امام جمعه و دیگر مقامات شهر گریخته اند.

در درگیری های امروز ایذه دست کم 13 تن از دو طرف کشته و صدها تن زخمی شده اند.

همچنین شهرهای تهران، شیراز، شاهین شهر، کرج، خوی، لاهیجان، مراغه، تویسرکان، میانه، اهواز، کرمانشاه، مشهد، تبریز، تاکستان، ارومیه، ایلام، خرم آباد، چاه بهار، ساوه، بندر عباس و... میدان همایش های گسترده ی مردم سرنگونی خواه و درگیری با نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم بودند. 

در کرمانشاه، ده ها ساختمان حکومتی، از جمله پایگاه های سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به دست مردم افتاده و شماری از مزدوران رژیم از سوی مردم بازداشت شده اند. گفته می شود که کرمانشاه هم اکنون در آستانه ی سقوط و درآمدن به تصرف کامل شورشگران است.

در تهران، گردهمایی های بزرگ مردم مخالف رژیم در برابر دانشگاه تهران و در خیابان های انقلاب، آزادی و ولی عصر برپا شد و در درگیری های میان پلیس و مردم چندین خودرو و موتورسیکلت پلیس به دست مردم واژگون و تخریب شدند.

در جندین شهر، از جمله، تویسرکان و شاهین شهر، شماری از مردم در درگیری دلاورانه با مزدوران مسلح رژیم جان باخته اند.

لزوم سازماندهی کارآمد خیزش، برای حفظ و پیش بردن آن، در سراسر شهرهای میهن حس می شود. 

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این تذکر سطر آخر راجع به سازماندهی کاملا درست و مهم بود. این قیام بزرگ فقط وقتی به ثمر میرسد که سازمان داشته باشد وگرنه میشور مثل سالهای 78 و 88 که آنهمه فداکاری بی ثمر مند.