در پاسخ به خالد عزیزی: وقت طرح سیاست « زیاده خواهی » نیست

اگر شما مسئله اختلاف آفرین « ارومیه ی کردستان» را پیش بکشید، فعالان آذربایجانی نیز هستند که طرح میکنند« مگر از روی نعش 40 میلیون ترک آذربایجان رد شوید».
روشن است که در این شرایط حساس که حکومت با هزار و یک حیله و ترفند میکوشد از بحران خارج شود هیچ بعید نیست که تلاشهای مذبوحانه ای برای برانگیختن آتش خشم و نفرت بین دو خلق تحت ستم بکند. در چنین وضعیتی شما به عنوان فعال کرد مسئول اصلی رخداده ها خواهید بود.
 
بورا اورمیه-آذربایجان
13 دی 96
 
آقای خالد عزیزی فعال کرد، بار دیگر سیاست « زیاده خواهی » گروهی از کردها را در صحبت خود با رسانه « کلمه» تکرار کرد* و از اصطلاح من درآورده ی «ارومیه کردستان» سخن گفت. 
همه می بینیم که اکنون زمان طرح سخنان « تفرقه افکنانه» در جنبش عمومی که مردم سراسر کشور در مقابل حکومت ظالم ایستاده اند و شعار عمومی « جمهوری اسلامی نمی خواهیم، نمی خواهیم» مطرح میکنند، نیست. 
 
«سیاست زیاده خواهی» ، به اندازه کافی به جنبش کردها و مسئله همبستگی آذربایجان و کردستان، لطمه وارد کرده است، دیگر لازم نیست این سیاست بغایت غلط و ماجراجویانه اکنون نیز در جنبش عمومی که در حال شکل گیری ست مطرح شود. بدیهی ست زیان این کار در شرایط کنونی نه تنها مسئله همبستگی « ترک و کرد» را مانع میشود ، بلکه موجب تفرقه در جنبش عمومی نیز میشود.
از دوستان کرد انتظار داریم به جای طرح مسایل اختلاف انگیز، موضوعات همبستگی آفرین به خصوص بین کرد و ترک را مطرح کنند.
چون اگر شما مسئله اختلاف آفرین « ارومیه» را پیش بکشید، فعالان آذربایجانی نیز هستند که طرح میکنند« مگر از روی نعش 40 میلیون ترک آذربایجان رد شوید».
روشن است که در این شرایط حساس که حکومت با هزار و یک حیله و ترفند میکوشد از بحران خارج شود هیچ بعید نیست که تلاشهای مذبوحانه ای برای برانگیختن آتش خشم و نفرت بین دو خلق تحت ستم بکند. در چنین وضعیتی شما به عنوان فعال کرد مسئول اصلی رخداده ها خواهید بود.
باردیگر از شما و از هردو طرف ، تقاضا میشود مسایل اختلاف انگیز بین « کرد و ترک» مطرح نکنید. بگذارید در همبستگی مشکل وجود حکومت ارتجاعی را مردم ایران حل کنند.
آ.ائلیار فعال آذربایجانی
03.01.2018
 
----
* صحبت خالد عزیزی با کلمه
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای خالد عزیزی شما از مسائل سیاسی و اجتماعی با خبر هستید و خوب میدانید که عامل اختلاف و دشمنی بین دو ملت کورد و تورک همین زیاده خواهی شما کورد ها و ادعای ارضی بر مناطقی از غرب آذربایجان و مخصوصا اورمیه بوده و هر بار که سیاسی کار های کورد این زیادی خواهی را تکرار میکنند بشکل آگاهانه دامن به این اختلاف و دشمنی میزنند یعنی آب به آسیاب رژیم خونخوار ایران میریزید و نتیجه این زیاده خواهی در جلو چشم همه گان است برای مثال حتما شما نیز فیلم اعتراض یک خانم جوان تبریزی را به یک پسر جوان کورد که در تبریز مشغول دست فروشی بوده را دیده اید که این خانم به این پسر جوان میگوید که برو در کوردستان بفروش اینجا آذربایجان است همانطور که اورمیه آذربایجان است یعنی این خانم بشکل غلط اعتراض خود را بر علیه زیاده خواهی و ادعای اراضی را نشان میدهد یعنی این اختلافات و دشمنی توسط شما ها به میان احاد ملت نیز رفته و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کردها بخوبی می دانند، اورمو کردستان نیست! اگر مردم آزربایجان دست و دلباز و خصوصیات انسانی دارند، به مهاجرین کورد، که در زمان صدام از عراق بیرون رانده شدند، پناه دادند، دلیل نمیشود مهاجرین کرد به اروموی آزربایجان ادعای ارضی کنند. مهمان باید حد خود را بداند. از مهمان نوازی صاحب خانه سو استفاده نکند. زیاده خواهی خصوصییات بدی است. خودشان نیز در ته دل میدانند اورمو کردستان نیست! از کرکوک درس عبرتی بگیرند. خود را به توصیه رژیم اسلامی با ملت بزرگ آرزبایجان در گیر نکنند. عاقبت خوشی برایشان نخواهد داشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کوردها همیشه آلت دست پان ایرانیست بودند
پان ایرانیست وپان کوردیسیم باعث عقب افتادگی مردم منطقه شدند
دیدیم درمسئله رفراندم کوردستان روشنفکران پان ایرانیست امثال زیبا کلام چه آتش بیارمعرکه شده بودند آنچه کورد عراق می خواستند بحق می دانستند ولی همان خواسته رادرایران با توپ و گلوله جواب می دادند .
اکنون کوردها درسایه داعش به اسلحه امریکا و اروپا مجهز شدند .
خواب را ازچشم کودکان تورک وترکمن وایزدی و آشوری وعرب بریدند.
برای اینها آنچه بر سر زیاده خواهی بارزانی امد عبرتی نشده است .
کوردها با داعش به اوج رسیدند وبا داعش نیز رفتند.
این کوردها اگر با حکومت می خواهند به جنگند چرا؟
فقط درآزربایجان غربی فعالیت می کنند.
اگر به خواست اهداف کوردها مبازه می کنند کوردستان وکرمانشاه که تمامی نمایندگان آن نیز کورد هستند مبارزات بهترنتیجه می دهد تا ارومیه تاکنون حتی با کمک دولت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طولی نخواهد کشید که زبانه این آتش ضد اسلامگرایی گریبان اردوقان را بگیرد و شاید ایران گلوبال را نیز از دست کانتهای بی سر وته یارادیچللغ رها سازد.
آمین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" آیا از کرکوک درس نگرفتید که فیلتان یاد اورمیه کرده است؟ "" این دیگر تاریخ دایناسوری نیست که نیاز به نقش قبر باشد، اقلیم کردستان، با دست درازی به کرکوک، تمام دست آورد‌های اقلیم را، که با کمک ترکیه به دست آورده بود، بر باد داد، فعالان آزربایجانی، به درستی‌ گفتند که "" امنیت نسبی‌ در اقلیم، به دلیل آزادی عمل محدود آن بود، با تصرف کرکوک، اقلیم خود را، وارد ژئوپلتیک بحران کرد ""، از طرفی‌ در خاورمیانه، تنها کشوری که ایرانی‌ از هر ملت و زبانی‌، از دست این رژیم، می‌‌خواهد فرار کند بسوی ترکیه می‌‌رود که رژاوا و پ ک ک شما، به تنها کشور با ثبات خاورمیانه با اقتصاد بدون نفتی‌ / گازی، اعلام جنگ داده است، اگر تصور می‌کنید با کولبر، پ ک ک و همکاری پ ک ک با مافیای سپاه، اورمیه را مانند کرکوک تصرف کنید، نگاهی‌ به وضعیت ارمنستان بکنید که با بی‌ ثباتی در ایران، دست پاچه خواهان شروع مذاکرات، با ترکیه شده