پرچم آخرین پناهگاه حقه بازان

kaveh_mehdipour

حکومت می داند توسل به آلات دین حنایی از سال ۸۸ به بعد رنگ باخته است. این بار متوسل به ابزار ملیت و هویت شدند تا خود را از شورش و عصیان میهن پرستان گرسنه اما غیور نجات دهند!

 

ظلم بی حد و حصر با محوریت دین مداری محض، طی حداقل ۲۰ سال گذشته آنچنان ضربه ای به اعتقادات دینی مردم ایران زده است که امروزه دین زدگی به عنوان یک پدیده نوظهور در ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست و از سال ۸۸ تا الان بارها شاهد هتک حرمت اماکن دینی اعم از مساجد و تکایا، حسینیه ها ،امامزاده ها و امامان بوده و هستیم!

اگر صدا و سیما در سال ۸۸ از سپر تاسوعا و عاشورا و پوسترهای پاره پاره ی آقای خمینی و خامنه ای ( رهبران دینی که منتسب به امام سوم شیعیان هستند) به عنوان یکی از ارزشهای دینی در مقابل شورش مردم استفاده کرد و توانست تا حدودی بعضی از افراد ساده لوح را فریب دهد و آنان را متقاید به سکوت نماید ؛ این بار و در سال ۹۶ پرچم را به عنوان نماد ملیت و وحدت ملی سپر قرار داده تا شاید با این حقه، شورش و عصیان مردم گرسنه، مظلوم و محروم را سرکوب نماید، چون به خوبی دریافته است که نیزه ی شورش گرسنگان، چون باد از سپر الک و مشبک دین می گذرد و دین دیگر سنگر جان پناه آنان نخواهد بود! اما و اما چه کسی و چه کسانی نیاز دارند تا در پشت زره توطیه پرچم پنهان شون ! سوزاندن پرچم بیش از آنچه بی احترامی به مشروعیت یک حکومت باشد؛ دستاویزی خواهد بود تا از سه رنگ آن نیرنگی ساخت و حریف را خارجی و خیانتکار به میهن معرفی نمود و تردید و تشکیک و فتنه به پا کرد، نیرنگ بازان که می دانستند توسل به آلات دین حنایی است که از سال ۸۸ به بعد رنگ باخته است این بار متوسل به ابزار ملیت و هویت شدند تا خود را از شورش و عصیان میهن پرستان گرسنه اما غیور نجات دهند! آیا سنگر پارچه ای پرچم، مانع از نفوذ نوک پیکان فولادین بردگان گرسنه ای می شود که قرارداد چهل ساله بردگیشان به پایان رسیده است! از سر عمد نمی خواهم مثال فریب قرآن بر روی نیزه را بیاورم! ما دیگر کاری به طلحه و زبیر و جنگ جمل و احزاب نداریم! ما کاری با عایشه نداریم! ما را حاجتی به تمثیل خوارج نهروان نیست ! چون جنس این تمثیلات ،ازابزار سفسطه گری شما است! چون هر موقع به بن بست می رسید بر نمی گردید! شکست نمی پذیرید! و با لودر تفاسیر و تعابیر شرعی، کوچه ای از دل خانه ی ششدنگ سند، حریف می گشایید! منبعد با منطق خودمان و با زبان خودمان با شما حرف خواهیم زد، اگر همکلام شدیم! اگر زبان و منطق ما را نمی فهمید، این مشکل از شماست! توصیه ما به شما این است که بروید فقط چهارساعت زبان بردگی، بندگی، اسارت، گرسنگی، رنج، تبعیض، کولبری، دست فروشی و بیکاری را کار کنید؛ تا آنگاه بفهمید چهل سال تحصیل و تمرین بدبختی و مشق گرسنگی چه بر سر ما آورده است! ما دکترای بردگی با گرایش گرسنگی از دانشگاه شبانه روزی سرزمین گنج داریم! ترجمان دایره المعارف ما را بی خبران از رنج نمی فهمند! شگفتا و دریغا که پرچم دوستان امروز، چسان چهل سال پیش بی پروایانه پرچم سه رنگ سرزمین درخشان خورشید و شیران زرد را به آتش و با عطش سوزاندند!!!

شانزدهم دیماه نود و شش
کاوه مهدی پور کارشناس ارشد علوم سیاسی
استان ایلام-شهرستان دره شهر

منبع: 
ایمیل
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.