واقعیت جنگ عفرین و نفاق رژیم ولایت فقیه در قبال آن

انتقادات تند آقای قسیم عثمانی نماینده کُرد مجلس شورای اسلامی از رجب طیب اردوغان و محکوم کردن حمله به شهر عفرین، آزاد گذاشتن مردم کُردستان ایران در حوزه انتقاد از دولت ترکیه و شخص اردوغان هنگام بازی فوتبال تیم سردار بوکان توسط هواداران آن باشگاه و نیز پخش پیام مادر یک رزمنده پژاک که فقط حول و حوش اردوغان سخن می گوید، همگی حاکی از آن است که رژیم جمهوری اسلامی هرگاه خواست بخشی از کُردها را در تضاد با سیاستهایش نداند، با نقاق کامل و از زاویه ای دیگر با آن موافق است....

 

یادمان نرود، جنگ عفرین تنها عاملش اردوغان نیست. بلکه حاصل خرمن خیانت رهبران علوی پ.ک.ک به مردم اکثراً عرب سوریه نیز هست.
زمانیکه نیروهای پ.ک.ک بعنوان پیش قراولان ارتش رژیم بشار اسد و در لباس شبیحه و مزدوران اسد سوار بر تانکها و زره پوشها، زنان و کودکان عرب سوریه را می کشتند!
زمانیکه در اطراف شهرک های شیعه نشین"نبل و زهرا" که توسط ارتش آزاد محاصره شده بود، گریلاهای ی.پ.گ (یگانهای مدافع خلق)سپاه پاسداران و گردانهای "الباقر" متعلق به رژیم جمهوری اسلامی را یاری رسانند.!
متعاقباً هم در نبرد سرنوشت ساز حلب، همین برادران (پ.ک.ک)بودند که به گواهی صدا و سیمای رژیم ولایت فقیه دور مهمی در شکست مقاومت مردمی سوریه در جنگ حلب به نفع رژیم بشار اسد داشتند.!
نبرد کوبانی مشروع بود، چرا که تروریست های داعش را اردوغان و برخی دیگر از دول منطقه به جان کُردها انداخته بودند. مقاومت در عفرین هم مشروع است، اما به یقین امکان روی ندادن این جنگ وجود داشت. اگر خرابکاریهای پ.ک.ک در بیرون راندن عشایر عرب اطراف شهر عفرین و نیز خیانت به آنها در جنگ حلب نمی بود، و نیز اگر نیروهای پ.ک.ک برخلاف نظرات ضد امپریالیستی جناب آپو (عبدالله اوجالان) سرباز بی مرز امریکا و روسیه نمی گشتند و غیر از مناطق کُردنشین پا فراتر نمی نهاند و شهر منبج و سایر مناطق عرب نشین را اشغال نمی کردند، هرگز اردوغان نمی توانست بهانه ای داشته باشد تا بتواند ارتش آزاد سوریه و سایر نیروهای مقاومت در شمال سوریه را که بعد از شکست در جنگ حلب به مرزهای ترکیه رانده شده بودند، به جان مردم عفرین بی اندازد.
انتقادات تند آقای قسیم عثمانی نماینده کُرد مجلس شورای اسلامی از رجب طیب اردوغان و محکوم کردن حمله به شهر عفرین، آزاد گذاشتن مردم کُردستان ایران در حوزه انتقاد از دولت ترکیه و شخص اردوغان هنگام بازی فوتبال تیم سردار بوکان توسط هواداران آن باشگاه و نیز پخش پیام مادر یک رزمنده پژاک که فقط حول و حوش اردوغان سخن می گوید، همگی حاکی از آن است که رژیم جمهوری اسلامی هرگاه خواست بخشی از کُردها را در تضاد با سیاستهایش نداند، با نقاق کامل و از زاوایه ای دیگر با آن موافق است. جالب است بدانیم در قضیه رفراندوم کُردستان عراق همین نماینده فوق الذکر کُردستان ایران و بسیاری از دوستان و همفکران او، مخالفت شدید می ورزیدند، چرا که با سیاست های رژیم ولایت فقیه در تضاد کلی بود.

اکنون منافع سیاسی رژیم برآن استوار است، که شعار علیه اردوغان و دفاع از مردم عفرین جایز باشد، اما از همین منظر جالب است بدانیم به هیچ وجه کسی نتوانست علیه حیدر العبادی نخست وزیر عراق بعد از بیرون راندن پیشمرگان کُرد از کرکوک و سایر مناطق مورد منازعه، شعاری دهد و یا مخالفت علنی ورزد.
پس اعلامیه عده ای از مُلایان نان به نرخ روز خور اهل سنت کُردستان در مریوان و اورامانات در دفاع از مردم عفرین، سخنان نمایندگان کُرد مجلس و رخصت به برخی از چهره های فعال مدنی کُردستان ایران و مردم عادی، تماماً بدین دلیل است که سیاست فعلی پ.ک.ک هیچ ضدیتی با مداخله جویها و "هرم شیعی ایران" نداشته و ندارد و اما بقیه مسائل کُردها در هر بخشی از کُردستان همچنان در دایره تابو بودن قرار گرفته اند و معلوم نیست چه زمانی سیاست رژیم کنونی ایران در مورد آنها تغییر خواهد یافت.

توضیحات:

سخنان نماینده کُرد﴿قسیم عثمانی) مجلس شورای اسلامی در محکوم کردن سیاست اردوغان: https://m.youtube.com/watch?v=u_MhLwUuBWM&feature=...

مطلب بنده به زبان کُردی در مورد دیدگاه های سیاسی متعارض برخی از رهبران پ.ک.ک(جناح علوی ها) در سایت پیشمەرگەکان: http://peshmergekan.com/w/?p=8623

مستند صدا و سیمای رژیم ولایت فقیه را در تمجید از نیروهای ی.پ.گ هنگام بازپس گیری "نبل و زهرا" از مقاومت مردمی سوریه که ضمیمه مطلب است مشاهده نمائید.

برای معلومات بیشتر و دانستن مختصری از روابط رهبران پ.ک.ک با رژیم جمهوری اسلای و رژیم اسد این لینک را در یوتیوب ببینید:  https://m.youtube.com/watch?t=497s&v=znhdkF7dx9o

 

 

 

برگرفته از: 
مطلب بنده به زبان کُردی در مورد خطای رهبران علوی پ.ک.ک در" سایت پیشمەرگە کان":http://peshmergekan.com/w/?p=8623
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر عارف شیخ احمدی

عنوان مقاله: 
پاسخ به پرسش جناب جمال
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جمال گرامی
اولاً: طبق نظر شما، می بایست چون ملیتم کُرد هست، تمام کژیهای اخلاقی و سیاستهای نادرست احزاب و سازمانها و رهبران سیاسی کُردستان را همچو یک سوفیست راست و ریس کنم، که هرگز چنین نخواهم کرد. شما همچو دیدگاه ولایت فقیه، تمام گروههای مقاومت مردمی سوریه را داعش و جبهه نصره تلقی می کنید و این دیدگاه شما یعنی بی انصافی محض. داعش و جبهه نصره با اکثر سازمانها و گروههای مقاومت مخالف بوده و عامل گرفتاریها و خسارتهای زیادی به مردم سوریه شده اند. زمانیکه سپاه اسد و فرقه نهم و ارتش عراق تسلیحات خود را به آسانی به داعش تسلیم کردند و هر دولتی به سود سیاست خود آنها را بکار گرفت دیگر معلوم است که صف آنها از مبارزین سوری کاملا جداست. ضرر داعش و نصره نابودی رقه و موصل و دیگر مناطق اهل سنت در عراق و سوریه بود.
اما پ.ک.ک سیاستش با رژیم جمهوری اسلامی نه تنها در سوریه بلکه در کردستان عراقـــ

عنوان مقاله: 
نظر
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سوأل از این جناب عارف شیخ احمدی تهمتن شما حاضرید همین نوشتەتان را بە زبان کوردی یا بە همین زبان فارسی برای سایتهای کوردی بفرستید یا در فیسبوک بگذارید ؟ واقعأ شما کیستید ؟ کە شمشیر بدست گرفتید بە جنگ همەی خوبیها ملت کورد آمدید آنهم در یک سایت فارسی ؟ شرم بر کسی کە داعش و جبهەالنصرە و ارتش بە نام آزاد سوریە پیادە نظام تورکیە را انقلاب سوریە بخواند جناب عارف شیخ احمدی شما در جبهەی داعش و جبهەالنصرە و احرار شام و فرقیە سلطان مراد قرار دارید قربان زمانی کە بە این جانواران انقلاب سوریە میگوئید ، اصلأ معلوم هست از کدام سنگر دارید شلیک میکنید ؟ یا بە جنگ برادران مهتدی میروید یا بە جنگ مبارزان کورد در سوریە باید از یک جائی تأمین شوید یا اینکە برای تمرین نوشتن مثل همەی پان تورکها ایران گلوبال را پیدا کردی برای شلیک کردن تمام نیروهای جهان و حزاب برای پیش برد برنامەی خود بە ائیتلاف و همکاری
تصویر عارف شیخ احمدی

عنوان مقاله: 
پاسخ به ایراد آقای توکلی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی

در مورد ایراد اول شما باید عرض شود، پیشینه روابط رهبران پ.ک.ک با حزب بعث سوریه و اسد پدر، تقدیم کُردستان سوریه به آنها در قبال کمک های مالی و لجستیک در زمان اوجالان بر هیچ کُرد و عربی و غیر آنها پوشیده نیست. اگر اندکی در این مورد جستجو کنید به واقعیات پی خواهید برد. اما اینکه نیروهای پ.ک.ک از ابتدای جنگ سوربه بعنوان شبیحه عمل کرده و در یاری رساندن به سپاه بشار اسد نقش مستقیم داشتند را بنده با نمایش فیلم صدا و سیمای آخوندی و تائید آن از سوی رژیم ذکر نموده ام.
در این مورد هیچ یک از دلایل بنده اتهام نیست، دنیای مصورات بهتر از فاکت های مجرد است.
و ایراد دوم هم خیر، گردانهای الباقر و جیش زینبیون پاکستانی و فاطمیون یا هزاره های شیعه افغان با همکاری گردانهای مدافع خلق یا ی.پ.گ در دو منطقه کُردنشین حلب (شیخ مقصود و اشرفیه) توانستند به مقاومت سوریه ضربه زنند.


تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عارف گرامي ،نوشته است :"یادمان نرود، جنگ عفرین تنها عاملش اردوغان نیست. بلکه حاصل خرمن خیانت رهبران علوی پ.ک.ک به مردم اکثراً عرب سوریه نیز هست.
زمانیکه نیروهای پ.ک.ک بعنوان پیش قراولان ارتش رژیم بشار اسد و در لباس شبیحه و مزدوران اسد سوار بر تانکها و زره پوشها، زنان و کودکان عرب سوریه را می کشتند!"ولي فاكت و يا لينكي اراهه نكرديد؟انگار اتهام زدن مفت و مجاني است ،همين طور در حكم زيرهم بدون فاكت و لينك اتهام زده مي شود: