پس از اعتراضات اخیر، چه استراتژی باید در پیش گرفت؟
24.01.2018 - 20:33

گفت‌و‌گویِ سیروس شرفشاهی با آرمان چاروستایی/ پس از اعتراضات اخیر، چه استراتژی باید در پیش گرفت؟
از آن جا که این رژیم اصلاح‌پذیر نی ست و با اصلاحات نه‌می‌شود، از دیکتاتوریِ جمهوریِ اسلامی به آزادی و دموکراسی رسید. و از آن جا که انقلابِ سیاسی هم در وضعیتِ کنونی امکان‌پذیر نه‌بوده و خطرِ جنگِ داخلی و تجزیه‌یِ ایران را در پی خواهد داشت، استراتژی را معرفی کردیم که بشود با آن، تغییراتِ تکاملی و ریشه‌ای درونِ این رژیم ایجاد کرده و مرگ‌اش را رقم بزنیم.
این استراتژی بر خلافِ آن چیزی که در اصلاحات گفته می‌شود –که بیاییم ظاهر را تغییر داده و اصلاح‌اش کنیم-، می‌گوید که هم ظاهر و هم باطن و ریشه باید تغییر پیدا کند؛ در کنارِ فیزیک، شیمیِ آن نیز تغییر کند.
یعنی یک موجود، به موجودِ دیگری تبدیل شود. در واقع باید یک موجودِ تک سلولی به میمون، حیواناتِ دیگر و به انسان تبدیل گردد. همان فراروندی که در فرگشت (#Evolution) روی داد. یعنی ما می خواهیم، جمهوریِ اسلامی، یک حکومتِ دیکتاتور را در یک فراروند اوولوسیونی (Evolution) به سویِ تکامل برده تا به یک حکومت دموکراتیک تبدل بشود.
در راستایِ استراتژی #اوولوسیون، این تظاهرات و خیزشی که اتفاق افتاد، به سود بود. البته همه‌یِ سود مشروط به نگرانی‌هایِ ملی و هر گونه آلودگی به دُولِ جهود و سعود و یا امثال #ترامپ است. که در آن صورت برای دفاع از چهارچوبِ ملیِ ایران، جز از نیروهایِ مسلح اعم از سپاه و ارتش، نه‌می‌توان پشتیبانی کرد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

آرمان چاروستایی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما