همنشین بهار: یکی از پر سر و صدا ترین ترورهای دهه ۵۰

https://www.youtube.com/watch?v=kR7Yc62qH6w

این بحث به ترور محمدصادق فاتح یزدی در سال ۵۳ توسط چریک های فدائی می‌پردازد و این نکته را برجسته می‌کند که داوری درباره‌ی گذشته بر پایه‌ی معیارهای نظری و اخلاقی دوران معاصر، مغالطه‌ای گاه‌نگارانه است که طی آن، رویداد، گفتار یا هر چیز دیگری مطابق با ارزش‌های زمان فعلی ارزیابی می‌گردد.

محمدصادق فاتح یزدی که ۲۰ مرداد ۱۳۵۳ توسط سازمان فدائیان خلق ترور شد، از بزرگترین و ثروتمندترین سرمایه‌داران ایران در سال‌های پیش از انقلاب بود. گزاره‌هایی چون «ساواک به دلیل باج‌ندادن فاتح به دربار، در ترور او دست داشت»‌، همچنین «قتل بیش از ۲٠ کارگر کارخانه جهان چیت در جریان تظاهرات اعتراضی به دستور فاتح»، واقعی نیست.

مقاله مربوط به این بحث:

http://www.hamneshinbahar.net/article.php?text_id=516

فایل صوتی

http://www.hamneshinbahar.net/mp3files/Teror_Fatehe_Iazdi.mp3

همه نوشته‌ها و ویدئوها در آدرس زیر است:

http://www.hamneshinbahar.net/article_all.php 

...

همنشین بهار

http://www.hamneshinbahar.net

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

نظر : 
☆درود بر سازمان چریکهای فدائی خلق ایران☆
اعدام انقلابی " محمد صادق فاتح یزدی" ، یکی از دشمنان جنایتکار طبقه ی کارگر در دوران رژیم ستمشاهی، از افتخارات جنبش فداییان است.
اکنون که لرزه ی سرنگونی بر ارکان رژیم کثیف آخوندی افتاده است، ما شاهد جدیدترین سیاستهای وزارت اطلاعات آخوندی بر علیه جنبش چپ ایران هستیم که چند روزی است که کلید خورده است و رد و آثارش را در جای جای رسانه های رژیم، علی اللخصوص در تلویزیون ریش و پشم آخوندی می بینیم. مزدوران اپوزیسیون نمای رژیم نیز در راستای این خط جدید وزارت اطلاعات حرکت می کنند که نمونه هایش را می بینیم.
در این کارزار جدید وزارت اطلاعات، ما شاهد تلاش مذبوحانه ای برای سیاه و کدر کردن جنبش چپ ایران هستیم. به طور مثال دستگاههای تبلیغاتی رژیم در این چند روز اینگونه تبلیغ کردند که مشوقین اصلی و تحریک کننده ی آخوند صادق خلخالی برای اعدام امیرعباس هویدا ...
عدم انتشار شده: 
false