دوی علی گلابی

حسن روحانی در سخنرانی ۲۲ بهمن گفته بود: «اگر جایی ما با هم بحث داریم، به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم. اگر در دو تا مسئله ما اختلاف نظر داریم دعوا ندارد! صندوق! هر چه مردم گفتند به آن عمل کنیم».

 

 

«دوی علی گلابی» تو دعوا به حرکت کسی گفته میشه که حالت تهاجمی دعوا میگیره اما اصلا چنین قصدی نداره. ما ایرانی ها خیلی اینجوری هستیم. 
آغا من نمی‌فهمم هروقت در حکومت اسلامی دوتاشون بهم فحش میدن دست به یقه میشن این بیرون هم اپوزیسیون دست به یقه میشن. همچی که انگار اونا تو ایران پسرخاله این تبعیدی ها در خارج هستن.. یک سری همچین طرفداری و یک سری همچین مخالفت که انگار فردا قراره برگردن ایران اونجا تکلیف رو یک سره کنند. واقعاً که عجب اپوزیسیونی. نور به قبرت بباره اعلیحضرت. با اون شخصیت والا با اون کلاس و دک و پز به این بی کلاس‌ها التماس میکردی آقا بیایید بهتون شغل میدم پست و مقام میدم یه گوشه کار رو بگیرید کار کنید اینا میگفتن نه.. الا له لا باید ما بریم چریک بشیم آدم بکشیم. حقشونه والا این حکومت. حسن روحانی رفته رو منبر یک حرفی زده. آخه عقل هم خوب چیزیه! مگه مغز خر خورده که بیاد رفراندوم بزاره که مردم این رژیم رو میخوان یا نمیخوان؟ من نمی فهمم اصلا این نشستها و بحثها در خارج برای چیست. آقا تو این 40 سال مگه کم از این نشست ها و کنفرانسها و غیره برگزار شد و توافقنامه و عهدنامه و غیره نوشته شد؟ چی شد؟ تا کی خودمونو گول میزنیم ما؟ این کارها مال یه موقعی  هست که در ایران یک حرکتی آغاز بشه اونوقت نوشتن یک پیش نویس قانون اساسی کار دوشب است. اما هنوز نه به داره و نه بباره دعوا شروع شده. محسن مخملباف در یکی از این بحثها میگه: «مگه ما مردیم که پسر شاه بیاد شاه بشه».  آخه بابا.. مگه جمهوری اسلامی مرده که تو داری سر ارث و میراثش جنگ راه میندازی؟  تو اگه عرضه داری اول برو آخوندها رو بنداز بعد جلوی رضاپهلوی رو بگیر که شاه نشه. تو که تا پشت دروازه های ایران دنبالت کردن و هیچ کاری ازت بر نمیاد آخه تو قد و قواره ت به این حرفا میاد که جلوی شاه شدن رضاپهلوی رو بگیری؟ آخه تو که دماغتو بگیرن جونت در میاد...  با کدوم زورت با کدوم لشگرت؟ بابا خوبه که از در و دیوار اینترنت و فیسبوک و همه رسانه های مجازی می بینی که چقدر این بابا طرفدار داره. ینی اینقدر از این قضیه مطمئن هستم که روزی که این رژیم سقوط کنه و رضاشاه دوم به ایران برگرده ها... (متاسفانه ناچارم بگم رضاشاه دوم چون این مردمی که من می بینم از همین حالا طرف رو به پادشاهی برگزیده اند). بله .. روزی که رضاشاه دوم به ایران بگرده مخملباف جان مواظب زبونت باش. آره بابا.. این مردمی که من می بینم ... اصلا خوششون نمیاد واسه «پسر شاه» لغز بخونی. از ما گفتن. (ضمنا قالیشویی شربت اوقلی شعبه دیگری ندارد)

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: