درباره داستان فراخوان، محسن مخملباف و شاهزاده رضا پهلوی

چند روز پیش فراخوانی از پانزده نفر برای رفراندوم منتشر شد

 (1) و شک نداشته باشید با اطلاع شاهزاده رضا پهلوی در پشت پرده بوده است و بعد محسن مخملباف، یکی از امضا کنندگان آن فراخوان، در مصاحبه با بی بی سی اظهاراتی تروریستی ضد شاهزاده ی پهلوی، بیان می کند (2). این موضوع نیز توسط سلطنت طلبان ایران برای جوسازی استفاده می شود تا مخالفت اپوزیسیون جمهوریخواه را درباره موضوعات مورد اختلاف با اصلاح طلبان رژیم پهلوی (3) از جمله در مورد خدعه های شاهزاده رضا پهلوی (4)، بی اعتبار کنند. بعد هم در این جو دوباره نقدهای درمورد عملکرد رژیم پهلوی طی 57 سال در ایران و در مورد عملکرد عوامل شاهزاده رضا پهلوی در 39 سال گذشته در آمریکا را با حرفهای صد من یک غاز کلی گویی درباره سلطنت سوئد (5) توجیه کرده و با مظلوم نمایی عواملشان، و زدو بندهای پشت پرده، از تلاشهای جمهوریخواهان آینده نگر سکولار و دموکرات بعنوان سکوی پرشی برای شاهزاده رضا پهلوی استفاده می کنند، همانطور که جمهوری اسلامی برای توجیه ولایت فقیه خود از حکومت عدل علی می گوید که درست یا غلط ربطی به رژیم اسلامی خمینی ندارد و کسی هم نمی پرسد که اگر بحث درباره سلطنت پهلوی است، این صغرا و کبری چه ربطی به بحث دارد و آخر سر هم به راحتی خط مشی کبریت بی خطر مورد علاقه عوامل سلطنت تحمیل می شود همانگونه که روزگاری عده ای در اپوزیسیون دموکراتیک در 1357 سکوی پرش آیت الله خمینی شدند.
محسن مخملباف در دوران جنبش سبز یعنی هفت سال پیش به یکی از مدیران سختکوش و باسواد صدای آمریکا که واقعاً به منشور آن مؤسسه متعهد، و نه عامل اصلاح طلبان است و نه عامل سلطنت طلبان، همینگونه حمله کرد و به دروغ در مورد تأخیر در گزارش قتل ندا آقا سلطان او را متهم کرد و خواستار اخراج او از صدای آمریکا شد و همان زمان از سوی این قلم به آقای محسن مخملباف برخورد شد (6)، اما در آنزمان سلطنت طلبان و اصلاح طلبان پهلوی یک کلمه به حملات محسن مخملباف اعتراض نکردند، چون سلطنت طلبان ایران نیز مانند رژیم اسلامی، تصمیماتشان بر مبنای حقوق بشر و درستکاری و شفافیت در ژورنالیسم نیست. همین چند روز پیش شاهزاده رضا پهلوی وقتی درباره مدیریت صدای آمریکا اعتراضی مطرح می کرد گفت که اصلاح طلبان باید از صدای آمریکا *پاکسازی* شوند که مرا به یاد انقلاب فرهنگی در ایران انداخت و حتی گفت که این خواست را با برخی اعضا کنگره آمریکا مطرح کرده است بجای آنکه بگوید صدای آمریکا باید طبق چارتر دموکراتیک خود عمل کند و نه آنکه مثل پاندول بین اصلاح طلبان و سلطنت طلبان در نوسان باشد و تازه غیر آن را حق ندارد خفه کند.
حالا بگذریم که این حرفها را شاهزاده برای راضی کردن بعضی هوادارنش میزند وگرنه دستور به او می دهند با خانم ستاره درخشش (7) مصاحبه کند و می کند. شاهزاده رضا پهلوی و سلطنت طلبان و پادشاهی خواهان ایران فقط زورشان به مخالفان ایرانی میرسد وگرنه در مقابل آنها مثل موش هستند، همانطور که به محمد رضا شاه گفتند از ایران برو و رفت. این وضع ما با شاهزاده رضا پهلوی و پادشاهی خواهان در آمریکا است، در ایران هم که تاریخ 57 سال سلطنت پهلوی روشن است و بعد عده ای با بحثهای قلابی انتراعی درباره سلطنت برای ما نسخه پادشاهی سوئد برای این کاندیدای پادشاهی در ایران می پیچند، آنهم رژیم پهلوی که 57 سال در ایران و 39 سال در آمریکا خود را نشان داده است، گویی قرار است رژیمی در کره مریخ بسازند و شاه و سلطنتش هم از فضای نامتناهی نازل شود. اگر اینطوری است که خب درباره حکومت انتزاعی اسلامیِ فرضی مثل اصلاح طلبان اسلامی همینطوری حرف بزنیم و اصلاً سکولار دموکراسی را هم کنار بگذاریم و بگوییم از نظر انتزاعی و تئوریک شاید دموکراسی اسلامی هم بتواند برقرار شود! ببخشید از لغت لاتین استفاده می کنم اما فرق زیادی است بین کنکریت و ابسترکت و بحثهای این دوستان در مورد پادشاهی از نوع دوم است و ربطی به ایران و پادشاهی پهلوی ندارد.
درباره جمهوری سکولار هم اگر ما قبلاً در تاریخ ایران رژیم های جمهوری سکولار و استبدادی را نظیر رژیم بعثی صدام حسین در عراق یا رژیم نازی هیتلری در آلمان یا رژیم کمونیستی استالین در روسیه داشتیم، دقیقاً باید در برنامه مان ذکر می کردیم که آن رژیمها را محکوم می کنیم و نمی خواهیم حتی نوع اصلاح شده آن جمهوری ها را برقرار کنیم و در پی ایجاد جمهوری سکولار، دموکراتیک و آینده نگری هستیم که با پیشنویس قانون اساسی مورد نظرمان تعریف می شود، نه آنکه بگوییم در پی احیا آن رژیمها هستیم که قانون اساسی و تاریخشان روشن و بهترین بیان واقعیت هدف مطرح کنندگانش است. مگر این پادشاهی خواهان ایران قرار است پادشاهی تازه حسین قلی خان را با قانون اساسی نوینی ایجاد کنند؟ جز این است که در پی احیا سلطنت پهلوی هستند؟ چه کسی را داریم گول می زنیم؟ واقعاً که برخی بحثهای "تئوریک" این دوستان سکولار دموکرات را برای توجیه اصلاح طلبان پهلوی، حتی سید ضیا ها و قوام السلطنه ها تولید نمی کردند، بعد به تقلبهای تئوریک اصلاح طلبان اسلامی و حامیان سکولارشان می تازند.
به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران
سام قندچی
سایت آینده نگر ایرانسکوپ
http://www.ghandchi.com
سی ام بهمن ماه 1396
February 19, 2018
پانویس:
1. چند کلمه درباره فراخوان پانزده نفر برای رفراندوم زیر نظر سازمان ملل
http://www.ghandchi.com/1933-farakhane-15-nafar.htm
2. مصاحبه محسن مخملباف با بی بی سی در 15 فوریه 2018
https://www.youtube.com/watch?v=paz8cG8smJY
3. وداع با اصلاح طلبان جمهوری اسلامی و اصلاح طلبان رژیم پهلوی
http://www.ghandchi.com/1942-eslahtalabi.htm
4. شاهزاده رضا پهلوی، شما باید رسماً برای خدعه نهم آوریل 2017 از مردم ایران عذرخواهی کنید
http://www.ghandchi.com/1378-reza-pahlavi.htm
Prince Reza Pahlavi, you Must Officially Apologize to Iranian People for April 9th, 2017 Deception
http://www.ghandchi.com/1378-reza-pahlavi-english.htm
5. آیا پادشاهی نوع سوئد برای شاهزاده رضا پهلوی امکانپذیر است
http://www.ghandchi.com/1499-rp-swedish-monarchy.htm
6. مقاله مورخ 27 فوریه 2011: آقای مخملباف چرا به علی سجادی اتهام دروغ می زنيد
http://www.ghandchi.com/656-Makhmalbaf.htm
7. ستاره درخشش
https://goo.gl/NVQoxX
Setareh Derakhshesh
https://goo.gl/95xGp7
متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: