پاسخ کوبنده یک سرباز ایرانی به نامه توهین آمیز مخلمباف به شاهزاده رضا پهلوی وشعور ملت ایران

اعلام آمادگی مهران کمال پور برای مناظره با مخملباف
mehran_kamalpour_Makhmalbaf
آقای محسن مخملباف (کفن باف) این نامه را در حالی برای تو می نویسم که نیک میدانم، سرشار از غرور کاذبی هستی که از خود بعنوان یک سینماگر تجربی (نه تحصیلکرده باسواد) بت ساختی و توقع داری همه در مقابلت سکوت و سجده کنند.
چریک ناحسابی، شما در متن نامه اتان نوشته اید که هم با حکومت پادشاهی مخالف هستید و هم جمهوری، چرا ننوشتی بدنبال چه هستی؟ اصلاحات در همین جمهوری؟ جمهوری فدرال ایالتی؟ کمونیستی؟ با چه موافقی تا از شاخه جدیدی که بر روی آن نشستی مطلع شویم. از الان بفکر صاف کردن جاده ای جدید برای غارت هستی؟

آقای محسن مخملباف (در واقع کفن باف) این نامه را در حالی برای تو می نویسم که نیک میدانم، سرشار از غرور کاذبی هستی که از خود بعنوان یک سینماگر تجربی (نه تحصیلکرده ی باسواد) بت ساختی و توقع داری همه در مقابلت سکوت و سجده کنند. حجت الاسلام مخملباف، تو چهار سال و نیم در زندان نظام سراسر پر افتخار پادشاهی بودی، اما به چه جرمی!؟ به جرم مبارزه مسلحانه، خرابکار و به قتل رساندن آجودان ها و پاسبان ها در شاه عبدالعظیم (شهر ری) که در یک مبارزه مسلحانه تو را با شلیک بر پایت بازداشت کردند، که اگر قانون را رعایت میکردی و اسلحه را زمین میگذاشتی قطعا نیاز به این نداشتی که چهار بار عمل جراحی کنی ( البته اگر راست گفته باشی ) و صد روز در بیمارستان بستری باشی. مخملباف، تو منت چهارسال و نیم زندان بودنت، زخمی شدنت و شکنجه ات را بر گردن کسانی باید بگذاری که فریبشان را خوردی و بر روی مردم اسلحه کشیدی و بر عکس از شاهزاده رضا پهلوی و مردم مظلوم و فهیم برای خلق این ننگ تاریخی باید معذرت بخواهی.

فکر کنم محسن مخملباف در سن ۱۷ سالگی کلا دارای عرض شانه ای زیر ۱۵ سانت بوده است، حال چگونه زخم شکنجه ای به مساحت ۲۰ سانتی متر مربع (و درست مربع) بر بدن دارد بیش تر به داستان یا سناریوی فیلم زنگها (نوشته خودت) شباهت دارد. البته شاید به اقتضای منافع زمانی، این ابعاد رشد کردند تا از سفره انقلاب چاه نفتی بر بدنتان حفر گردد، به شرط آنکه این زخم فراخ گردد و به چاه دیگری بدل نگردد. محسن مخملباف در کتاب روانشناسی ذهن (نوشته خودت) اذعان و اقرار داشته ای که در زندان حکومت شاهنشاهی با مطالعه ی فراوان به این سطح از دانش روانشناسی رسیده ای (عجب شکنجه ای ¡¡¡ ). محسن چریک، میدانی آنروز که تو به سمت قلب محافظان مردم شلیک میکردی، آنان نیز می توانستند قلبت را نشانه روند!؟ و آیا میدانی در تمام کشورهایی که تو حسرتش را داشتی در آنجا باشی این نوع فعالیت سیاسی جرم هست و بعنوان تروریست شناخته می شوی؟ مخملباف تو برای سوزاندن دل ملکه ی مادر با آن ادبیات بی ادبانه پیام تسلیت ارسال کردی. رژیم ننگینی که تو و امثال تو برای مردم ایران به ارمغان آوردند، جوانان حق طلب را که با دست خالی اعتراض خیابانی می کنند را با شلیک مستقیم گلوله بر سر شهید میکند. محسن مخملباف تو از شاهزاده رضا پهلوی ایراد گرفتی که هواداران سلطنت طلب دشنام می دهند و توهین می نویسند و گناه بر شاهزاده رضا پهلوی نوشتی. نخست اینکه سلطنت با پادشاهی پارلمانی تفاوت دارد، درست بخوان یا درست یاد بگیر، دوم تو در سن۱۷ سالگی در احزاب تروریستی بودی و هستی که همه یا معتاد بودند و یا بدنبال ناموس مردم موس موس می کردند و اکنون هم، در سنین پیری و کهولت که باید بفکر توشه ای برای آخرت بر باد رفته ات باشی، باز در سازمانی عضو هستی که رهبر دینی آن به هیچ یک از بانوان رحم نکرده است، و کسانیکه در سینمای ایران پیرو تو هستند نیز همینطور، پس گناه آنان بر گردن تو می باشد؟؟!!؟؟.

مخملباف، چرا اسمت را آفتاب پرست سیاسی گذاشته اند؟!؟؟ چون از هر طرف که باد بیاد چهارشاخت بالاست؟ 

راستی زخم روی بدنت،آثار اتفاق فیلم اسبی با دوپا در افغانستان نیست؟ داستان را تعریف کنم که چگونه بایک نارنجک، یک اسب و یک انسان کشته و عده ای از جمله خودت زخمی شدند و تو بیان کردی کار جمهوری اسلامی است!؟ تا پناهنده سیاسی شوی؟

مخملباف، حاضرم بصورت افتخاری بخش، مقدمه نویسنده در کتاب ((شاه این قصه را برای پسرش نگفت)) را برایت به رشته تحریر سخاوتمندانه ی نثر ایرانی آنهم در کمال انصاف و عدالت در آورم تا بدانی که شاهنشاه فقید چه چیزهایی را فراموش کرد که به ولیعهدش گوشزد کند. 
عقده های روانی عده ای بیخرد که نقش روشنفکر را بزور ایفا می کردید و لباس شیک روشنفکران فرنگ که به قد و قواره اتان گشاد بود را با پیله و چین و واچین به تنتان می کردید بدون آنکه واژه ای درست از آن را آموخته باشید، از معضلات آن موقع بود که باید گوشزد می شد. 
امروز هم تو بعنوان همان محسن چریک تروریست سال ۵۶ و ۵۷ به میدان آمدی تا با دفاع از عقاید چپی و ملی مذهبی گذشته ات، افکار متحول یافته مردم را منحرف سازی تا جمهوری ننگین اسلامی بتواند نفسی تازه کند. 
شاهزاده رضا پهلوی از ۱۹۸۱ در سخنرانی های گوناگون نوع حکومت آینده بعد از رژیم اسلامی را منوط به رفراندم آزاد بیان کردند و درخواست پست و مقام نکردند، هیچگاه اصرار بر حکومت پادشاهی نداشتند و ندارند، حال سهم جدید تو از این بازی مسخره و از ایجاد این نفاق و تفرقه چیست؟

راستی، محسن مخملباف بعد از چهارسال و نیم که از زندان آزاد شدی به اروپا پناهنده نشدی اما در رژیمی که خودت در خلق آن سهم داشتی قادر به زندگی نبودی، چرا؟ چون جانت در خطر بود؟ اگر آری، چرا در کلاسهای فیلم سازی در لندن برای نقاشی های میر حسین موسوی از قاتلین و وفاداران به این رژیم منفور تبلیغ میکنی؟ منافعتان کجا باهم گره خورده است؟ 
آدرس و شاهد لازم داری!؟ یا قبول داری که نقش جمهوری اسلامی و مجاهدین را به خوبی ایفا میکنی و مخالفینت را که منتقدانت هم هستند به بدتر ین شکل سانسور یا سرکوب بیخردانه میکنی!!؟؟

مخملباف، تو میتونی مدرکی نشون بدی که مردم ایران به تو وکالت داده باشند تا از طرفشان نامه بنویسی!؟ و مرتب با قید نام مردم بیان داری که پادشاه نمیخواهند!؟ و از طرف مردم شایعه پراکنی کنی؟

اما من براحتی به تو ثابت میکنم که مردم در خروش و قیام خونین دیماه یکصدا شاهنشاه را خواستند و کتمان یا واژگون جلوه دادن این مهم نشان ازضعف، عقده، کینه و فریب و سیاه نمایی شما ها را دارد. 
در سال ۵۷ انقلابی صورت نگرفت برای گذر از استبداد سلطنت، بلکه شورشی کثیف را ترتیب دادید برای بازگشت به هزار سال قبل و نابود کردن تمام زحمات ۵۳ ساله حکومت پادشاهی پهلوی.
مخملباف، بلند شو و این لباس (روشنفکرانه نما) را از تنت خارج و عوض کن، لباس روشنفکری برای تو گشاد است. 
راستی ناراحتی که از ژن برتر نیستی!؟ و حتی بعد از این همه جنایت هم بعد از انقلابتان کسی تو را بر سر سفره ای سهیم نکرد؟!؟ از الان بفکر صاف کردن جاده ای جدید برای غارت و چپاول هستی؟ شوربختانه اصیل هم نیستی....
کسی که برای دستیابی به چهار اصل خودش (قدرت، ثروت، شهرت و شهوت) که در جلسات خصوصی اش بیان داشته از نزدیکترین موجودات به خود سو استفاده می کند، توقع خیانت دوباره به مردم و کشور را قطعا داریم.

اما اینبار با ماطرف هستی، چون ما بیدار و هوشیار هستیم.

محسن مخملباف، تو در متن نامه ی کودکانه ات، مدام از تحت سلطه انگلیس بودن دو پادشاه پهلوی نوشته ای، پس تو جنگیدی تا زیر دست انگلیس نباشی و بعد از شورش ۵۷ هم شعار مرگ بر انگلیس را با مشت های گره کرده فریاد زدی تا در یک گردش و نرمش همراه با خیزش قهرمانانه در همان کشور(انگلیس) سکنی گزینی و به ریش گذشتگان و آیندگان پوزخند بزنی و فرزندانت را به زیر دست همان استعمارگر پیری برده و زندگی کنی که یاد کردی. شما برای جنگ با استعمار انگلیس، تروریست و چریک شدی و امروز از مرکز لندن و شاید محله ای پایین تر از مرکز، نامه نگاری میکنی. تو از الان بفکر آینده خودت برای بعد از تغییر رژیم هستی که باز به بهانه مخالفت سیاسی بتوانی در اروپا ماندگار بشوی، دقیقا تو هم از قماش داریوش اقبالی ها هستی که با هر نوع حکومت مردمی مشکل دارید و باید حکومتی باشد که شما رهبر آن باشی نه مردم، به همین دلیل هم از جمهوری اسلامی حمایت میکنی. 
چریک ناحسابی، شما در متن نامه اتان نوشته اید که هم با حکومت پادشاهی مخالف هستید و هم جمهوری، چرا ننوشتی بدنبال چه هستی؟ اصلاحات درهمین جمهوری؟ جمهوری فدرال ایالتی؟ کمونیستی؟ با چه موافقی تا از شاخه جدیدی که بر روی آن نشستی مطلع شویم. 
نامه ات از بس که با پریشان احوالی و ترس از تصمیم و رای مردم کشور نوشته شده دارای نکات تکراری بسیار و ضد و نقیض های بسیاری است. مردم ایران در بیش از ۸۰ شهر بزرگ و کوچک یکصدا شاهزاده رضا پهلوی را صدا زدند و او را برای نجاتشان طلبیدند و شما و هم پاله گی هایتان قالب تهی کردید. ای ننگ بر انگلیس که امثال تو را در لجنزار متعفنش از ۱۳۳۶ تربیت کرده است. 
محسن، تو از اندک سواد سیاسی نیز بهره نبرده ای، زیرا تعریف کودتا را نمیدانی. کودتا همیشه علیه حکومت مرکزی و رسمی کشور رخ میدهد، پس محمد مصدق در ۲۵ امرداد ۱۳۳۲ علیه پادشاه فقید (نه راحل، راحل امام و پیشوای جانی و فاسد تو می باشد) کودتا انجام داد و از غیبت شاهنشاه آریامهر فقید سوء استفاده نمود. در 28 امرداد 1332 قیام خودجوش ارتش شاهنشاهی و مردم صورت گرفت. درک این مطلب زیاد دشوار نیست.

در طول چهار دهه که شما در حکومت خود خوانده جمهوری اسلامی نقش های گوناگونی را از جمله بازجو در زندان اوین ایفا نمودید، شاهزاده رضا پهلوی با اصرار دیگران هم هیچ یک از حرکات مردمی را به نام خود مصادره نکردند و عکس آن، این شما میهن سوزان و میهن فروشان هستید که با جعل امضاء مردم در پای وکالت نامه اشان در تلاش هستید که این قیام های مردمی را مصادره به نفع کنید. شاهزاده رضا پهلوی، تنها پاسخ ابراز و احساسات و درخواست قانونی مردم را در ارسال پیام و انتقال وقایع داخلی به جوامع بین المللی را انجام دادند. افرادی که مانند شما، بدلیل حفظ منافع حزبی یا شخصی در مقابل فهم این دست رویدادهای ملی، مانند کوه مقاومت میکنند، در مسیر خروش و قیام مردم زیر دست و پا له و غیب می شوند، چون جایی در میان مردم مظلوم و نجیب ایران ندارند.
محسن مخملباف، گمان میبردم که تو قدرت درکت دارای مشکل است اما پس از انتشار رسوایی نامه ات دریافتم که چشم و گوش تو نیز چنان است. تو صدا و تصویر میلیونها ایرانی عاشق پادشاهی را ندیدی؟ یا دیدی و به روی خودت نیاوردی، چون عقاب ها را بر فراز آسمان رویاها و شیران را در مقابل نگاه بر زانو زده شده ات بر روی زمین دیدی و جانت بر لب آمد. از همین روی بیان کردی چند هزار طرفدار سلطنت، نیک میدانم که منظورت بر سازمان منفورتان یعنی مجاهدین خلق بوده که طرفداران چند صد نفری دارد. اما مردم و اپوزیسیون های واقعی، شاهزاده رضا پهلوی را بعنوان یک ایدئولوگ (معنی آنرا در فرهنگ معین جویا شو) و تنها آلترناتیوی که قادر می باشد نقش نماد و سمبل همبستگی را ایفا نماید از جان و دل پذیرفته اند و به قول هم کیشانت (احمد خاتمی) خس و خاشاکی همچون شماها دیگر یارای آنرا ندارند تا این همبستگی ملی را برهم زنند و به کوری چشم جمهوری غیر ایرانی و رادیکالیسم آخوندی این قیام با تغییر رژیم در کشور عزیزمان به پایان خواهد رسید و مردم ایران با یکپارچگی ملی و حفظ تمامیت ارضی برای برگزاری یک رفراندم کاملا عادلانه و آزاد در کنار هم برای یک حکومتی با محتوای دمکراتیک و سکولار دست در دست هم بر کفتاران می تازند. 
محسن مخملباف، قصد نداشتم و ندارم تا تو را در بین هم میهنان عزیزم که میهن پرستان واقعی هستند پروموت کنم اما برای آنکه از حیثیت نداشته ات دفاع کنی آماده گی خود را بعنوان یک ایرانی و مبارز برای گفتگوی ( مناظره ) متقابل در هر یک از تلویزیون هایی که با تو همسو هستند اعلام میدارم. بعنوان یک سرباز ایرانی هر شخص در هر جایی که علیه میهن و مردم کشورم قد دراز کند، خط مقدم رزمایش من در همان جاست و واهمه ای از رویارویی ندارم. محسن چریک نشان بده که هراسی بر دل نداری و میتوانی صحبت کنی.

با احترام و بدون دوستی

پایان

پاینده ایران و ایرانی 
مهران کمال پور
نهم اسپند ماه دوهزار و پانصد و هفتاد و شش شاهنشاهی

منبع: 
صفحه فیس بوک آقای کمال پور
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امان از دست این طرفداران پادشاهی ، بیچاره محسن مخلباف صد تا حرف درست زد و تنها یک حرف نادرست گفت :"محسن چریک" آدم یاد طرفدران خمینی زمان انقلاب می افتد! !!! مطمینا باشید ، سربازان گمنام سایبری هم آتش بیاره محرکه شده اند. ای طرفداران شاهزاده بدانید و آگاه باشید ،این برخوردهای نادرست شما، دود اش به چشم شاهزاده تان می ره که ناظر این رفتارهای زشت است و چیزی نمی گوید. این بیچاره ها فکر می کنند که چند روز دیگر حکومت سرنگون شده و دیگر زمانی باقی نمانده است به این خاطر، علیه هر نگاه چپی دست به جو سازی های عجیبی می زنند.رژیم گوریل ها همچنان در قدرت ایستاده اند، دست بردارید از جنگ داخلی ...