«دو هواپیمای اف-۳۵ اسرائیل با ورود به حریم هوایی ایران، بر فراز اصفهان و شیراز پرواز کردند

منابع خبری می گویند که سیستم های پیشرفته راداری و پدافند هوایی روسیه که در ایران و سوریه قرار دارند، از شناسایی این دو هواپیما و رهگیری آنها عاجز ماندند.آنها نه تنها بدون مشکل به حریم هوایی ایران نفوذ کرده و شناسایی و رهگیری نشدند بلکه روی اهدافی در شهرهای اصفهان، شیراز و بندرعباس، نشانه گیری کردند.

رسانه های منطقه از ورود دو فروند هواپیمای رادارگریز اف-۳۵ اسرائیل به آسمان ایران خبر می دهند. این رسانه ها گزارش داده اند که دو فروند هواپیمای اف-۳۵ نیروی هوایی اسرائیل، ماه گذشته با عبور از آسمان سوریه و عراق وارد حریم هوایی ایران شدند، تا اصفهان و بندرعباس پرواز کردند و رادارهای نظامی جمهوری اسلامی نیز از شناسایی آنها عاجز بودند.
این گزارش نخست در روزنامه الجریده کویت و به نقل از منابع مطلع منتشر شده و در رسانه های دیگر منطقه مانند جروزالم پست نیز منعکس شد.

بر اساس این گزارش، هواپیماهای اف-۳۵ نیروی هوایی اسرائیل، نه تنها بدون مشکل به حریم هوایی ایران نفوذ کرده و شناسایی و رهگیری نشدند بلکه روی اهدافی در شهرهای اصفهان، شیراز و بندرعباس، نشانه گیری کردند.
گزارش از پرواز این هواپیماها در ارتفاع بالا بر فراز خلیج فارس نیز خبر داده و گفته که این گشت زنی بر روی تاسیسات مشکوک مرتبط با برنامه اتمی ایران بوده است.

منابع خبری می گویند که سیستم های پیشرفته راداری و پدافند هوایی روسیه که در ایران و سوریه قرار دارند، از شناسایی این دو هواپیما و رهگیری آنها عاجز ماندند.
هواپیماهای رادارگریز اف-۳۵ ساخت آمریکا هستند و پیشرفته ترین هواپیماهای جنگی جهان در حال حاضر به شمار می آیند. اسرائیل به تازگی چند فروند از این هواپیماها را در اختیار گرفته و قرار است ده ها فروند دیگر را نیز در اختیار بگیرد.
اسرائیل از مخالفان سرسخت برنامه اتمی جمهوری اسلامی است. در ماه های اخیر، تنش میان جمهوری اسلامی با دولت های آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی به شدت بالا گرفته است.

منبع: 
دماوند
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: