ترامپ معتقد است مسیح همراه تعدادی از اسرائیلیان و یهودیان از نو در بیت المقدس ظهور میکند

گفتگو با حسن هاشمیان
به همین مناسبت حسن هاشمیان، کارشناس مساﺋﻝ خاور میانه و جهان عرب، در گفت و گویی با بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه اظهار داشت که دونالد ترامپ به شاخه ای از مسیحیت گرایش دارد که معتقد است مسیح در آخر الزمان به همراه تعدادی از اسرائیلیان و یهودیان از نو در بیت المقدس ظهورخواهد کرد.

دونالد ترامپ معتقد است مسیح به همراه تعدادی از اسرائیلیان و یهودیان از نو در بیت المقدس ظهورخواهد کرد - گفتگو با حسن هاشمیان

تظاهرات دیروز فلسطینیان در نوار غزه ۱۶ کشته و بیش از ۱۴۰۰ زخمی به جا گذاشت. امروز هم هزاران تن در تشییع جنازه کشته شدگان روز گذشته با در دست گرفتن پرچم فلسطین در حالی که شعار "انتقام" سر داده بودند، شرکت کردند.
دونالد ترامپ در ششم دسامبر ۲۰۱۷برخلاف رویّه رﺅسای جمهوری پیشین آمریکا قانون مصوبه ۱۹۹۵ کنگره این کشور را دالّ بر شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل به اجرا گذاشت. رئیس جمهوری آمریکا نه تنها بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت بلکه به فرمان او سفارت آمریکا در بیت المقدس دقیقاً در سالروز اعلام موجودیت دولت اسرائیل در چهاردهم ماه می افتتاح خواهد شد. به همین دلیل، جوانان فلسطینی با ارسال و انتشار پیام‌هائی خواستار برگزاری راهپیمایی عظیمی در سی ام ماهِ مِی شدند. فلسطینیان هر سال در چنین روزی راهپیمایی می کنند تا یاد و خاطره شش تن فلسطینی را که در تظاهرات سال ۱۹۷۶ کشته شدند، گرامی بدارند. این تظاهرات در اعتراض به تصرف بخشی از اراضی فلسطین توسط اسرائیل صورت گرفته بود. از سوی دیگر، پارلمان اسرائیل لایحه ای را تصویب کرده است. این لایحه اسرائیل را به عنوان "دولتِ ملی" یا "دولت-ملت" مردم یهود به رسمیت می شناسد.

به همین مناسبت حسن هاشمیان، کارشناس مساﺋﻝ خاور میانه و جهان عرب، در گفت و گویی با بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه اظهار داشت که دونالد ترامپ به شاخه ای از مسیحیت گرایش دارد که معتقد است مسیح در آخر الزمان به همراه تعدادی از اسرائیلیان و یهودیان از نو در بیت المقدس ظهورخواهد کرد. حسن هاشمیان گفت از طرف دیگر، دونالد ترامپ پس از تصدی مقام ریاست جمهوری به قولی که به اسرائیلی ها داده بود، عمل کرد و بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت. به گفته حسن هاشمیان، تصویب لایحه ای که اسرائیل را به عنوان "دولتِ ملی" یا "دولت-ملت" یهود معرفی می کند، با واقعیت جامعه اسرائیل که علاوه بر یهودیان متشکل از شمار بسیاری شهروند غیر یهودی است، منطبق نیست.

منبع: 
رادیو بین المللی فرانسه بخش فارسی
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: