رفتن به محتوای اصلی

انتخاب یک زن برای خط مقدم ارزی ایران
03.04.2018 - 15:54

 

افسانه لک تبریز جانشین حسین یعقوبی در مدیریت کل بین الملل بانک مرکزی شد. این مدیریت از آن جهت که مدیریت دارایی و بدهی های ارزی کشور را بر عهده دارد به عنوان هسته اصلی معاونت ارزی بانک مرکزی شناخته می شود. نحوه مدیریت دارایی ارزی ایران در خارج از کشور و تامین مالی ارزی از وظایف اصلی این بخش به حساب میآید. اداره کل بینالملل بانک مرکزی زیر نظر معاونت ارزی فعالیت میکند. افسانه لک تبریز دومین زن در یک دهه گذشته است که در این مسوولیت فعالیت خود را آغاز کرده است. سال‌ها قبل مینو کیانی راد نیز عهده دار چنین سمتی در بانک مرکزی شد و پس از آن به‌عنوان نخستین زن به عضویت در هیات عامل بانک مرکزی رسید.

شتاب بازنشستگی در بانک مرکزی
سپردن مدیریت دارایی و بدهی ارزی به یک زن ایرانی تنها اتفاق بانک مرکزی در سال جدید نبود. بخش زیادی از مدیران و نیروهای بالای 30 سال خدمت در این نهاد نیز در پایان سال بازنشسته شدند. در مهمترین آنها مجید هاشمی مدیر عملیات و تعهدات ارزی بهدلیل بازنشستگی از سمت خود کنار رفت. علی رضا مقتدایی، مدیرکل آمارهای اقتصادی نیز در پایان سال بازنشسته شد تا این پست نیز در انتظار مدیرکل جدیدی باشد.
دیگر جابه‌جایی‌ها
هیات عامل بانک مرکزی نیز در سال جاری با تغییر همراه است. حسین یعقوبی که سال گذشته بهعنوان مدیرکل امور بینالملل بانک مرکزی مشغول به کار بود در سال جدید فعالیت خود را بهعنوان معاون بین الملل آغاز کرده است. او جایگزین غلامعلی کامیاب در این سمت شد.معاونت بینالملل البته بهدلیل آنکه هیچ زیر مجموعهای ندارد از حساسیت کمتری در مقایسه با دیگر بخشهای هیات عامل برخوردار است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

طاهره بارئی
دنیای اقتصاد

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.