کشور بی قانون و دارِ خلافت

همچنانکه گمان اش می رفت، آقای ترامپ از تعهد به مصوبه های برجام آگاهانه شانه خالی کرد وآن را رد نمود.

همچنانکه گمان اش می رفت، آقای ترامپ از تعهد به مصوبه های برجام آگاهانه شانه خالی کرد وآن را رد نمود. چونکه توجه و توان او در پی اجرای طرح هائی ست که برنامه هایش در پنتاگون ریخته شده و نچندان دور چند و چون آوار سنگین تر از پیشترهای آن " تحریم ها، تورم ها، قحطی ها، فقرها و احتمالا جنگ بر کول خسته کارگران بیکار، تنگدستان و گرسنگانِ" دارِ خلافت" فروخواهدریخت؛ و البته جای تردید ندارد که تصمیم ترامپ بسود بقای مقطعی رژیم نیز هست. بخاطر همین ذوقزدگی و بسیار چندش انگیزتر از آن واکنش ظاهرسازانه و هیستریک ولایت کبیر بود، که در پاسخ به همتای قلدر خود رئیس جمهوری آمریکا، فردای آنروز و درست در گرامیداشت روز آموزگار که همینک آموزگار معترض نظام (اسماعیل عبدی) بخاطر دادخواهی و توامان درخواست"محاکمه علنی" خویش در اعتصاب غذا بسرمی برد، و در حال مرگ تدریجی می باشد؛ رهبر با مردمفریبی پوچ گفت: بنده از طرف ملت ایران می‌گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید. اما چه کسی ست که نداند بیرون از این شعار، ما بلازدگان بساط سیدعلی، این چهره و این کشور بی قانون را با پوست و استخوان خود خوب می شناسیم و در پی دی ماه کلیت آنرا به چالش سازش ناپذیر کشانده ایم.
ما بپا خاستگان علیه سران خودخواه شیعی بیش از این فریب فرهنگ این آقا و یارانش را نمی خوریم، این بساط بی آبرو همان فرهنگی ست که مالیخولیانه و بی دلیل به سفارت آمریکا، همان ولی نعمت خود تجاور کرده و آنرا تسخیر نمود، و سرآخر به غلط کردن افتاد؛ نسل کشی 60 و 67 برپا نمود که حالا از ترس انتقام مردم و محاکمه مجامع حقوق بشری در فردای سرنگونی، سعی در نابودی بقایای آن جنایت ها دارد؛ جنگ هشت ساله با صدام براه انداخت و جان مردم و امنیت دو کشور و دارائی های ما را تباه، مادران مان را داغدار و هستی کشورهای دوسوی مسلمان را ویران کرد. و بی خیال تر از همیشه نسبت به گرسنگی و تنگناهای فراوان کنونی کارگران و توده های زحمتکش، و همینک نان تنگدستان گرسنه و کارگران بیکار را بخاطر برتریجوئی مذهبی همچنان، در لبنان و یمن و سوریه و... دود هوا می کند. شگفت انگیز تر از همه بنا بگفته اسرائیل همین شب گذشته نیروهای سپاه قدس 20 راکت به بلندی های جولان در خاک اسرائیل شلیک کرده است. این دار خلافت و خیانت او به مردم ما، جز برای بقای فرقه ای خود نیست و عملا هرکاری که خواسته و می خواهد کرده و می کند. و تدبیر و بردباری ندارد و به *هیچکس حتی روحانی کلاش هم پاسخگو نیست. در واقع ابتکار شب چهارشنبه رژیم رسما به اسرائیل اعلام جنگ داده و می خواهد به قیمت نان و کار و آزادی نداشته ی مردم، به چنین جنونی و در چنین بزنگاه حساسی پاگذارد، در حالیکه که می توان پشتیبانی نیروهای نوعدوست را برابر ترامپ جلب کرد، و بکارگرفت. رژیم بی محابا این فرصت را ندیدگرفته و تن به بازی با آتش بقیمت جان و مال مردم می دهد که بارها داده است. راسیسم اسرائیل صهیونیست، نتانیاهو، ترامپ و عربستان سعودی و یاران متحد گروه سنی او همگی، دربدر بدنبال چنین فرصتی بوده اند تا با همیاران منطقه ای خود و زیر سرکردگی ناتو و پوشش علنی امپریالیسم آمریکا در ایران اهداف خود را پیاده و ساختمان آنرا برپاسازند.
این واکنش تند، احساسی و عجولانه آقای خامنه ای به ترامپ بعنوان سردمدار خلافت با شتاب مورد تقلید مجلسیان دلقک هم قرارگرفت و در دست آنان به اهرمی بچگانه تر تبدیل شد بنحوی که نمایندگان مجلس با تائید و تشویق رئیس مجلس علی لاریجانی و بشکل سمبولیک پرچم امپریالیسم آمریکا و نسخه برجام را با هیاهوهای خردستیزانه به آتش کشیدند؛ البته وعده ای که چندی پیش خامنه ای داده بود: اگر آمریکا برجام را رد کند ما آنرا آتش می زنیم! و بویژه حالا و با امپراتوری رسانه های غربی و میدیای مقتدر خود این جهانخوار، و برجسته تر ساختن زوایای آن اشتلم های بنیادگرایانه ی آقا، مردم آمریکا نیز خواهنددید و پی خواهند برد که نظام شیعی از رهبر تا نوچه هایش، همگی خشونتگرا، بی پرنسیپ، ماجراجو و در صورت لزوم بدلیل بی بضاعتی عقلی خطرناک و مهلک می باشند. و ناگزیر ترامپ حق بجانب بوده که برجام را رد کرده، زیرا: اقدام او به پیشگیری از هرگونه فاجعه آفرینی رژیم آخوندی، مفید بحال فردای امنیت جهان خواهدبود! همچنین این حضرت آقای باخرد و مجلسیانش به مردم ما، منطقه و جهانیان نوعدوست هم بخوبی نشان دادند که این نظام الهی جاهل، خودمحور و همچنان خرابکار بوده و هست. چراکه تاکنون و عملا کلیت این دار خلافت خردگرا و قانونمدار نبوده و نیست، بل بیشتر به ناآرامی ها و گدازه های فورانی مذهبی ـ ملی در ایران، منطقه و جهان هیزم خشک نهاده و می نهد. چرا؟ چون: بقایش به اینگونه رودرروئی ها و اغتشاش های بنیادگرائی وابسته بوده و هست، و نیاز پیگیر به ایجاد دشمنی های اینچنین کور و دیرینه دارد.
بنابرین غربی ها و خود امپریالیسم آمریکا با تاخیری بلند، و مایوس از تدارک و تجهیز بنیادگرائی هولناک مذهبی در برابر چپ و کمونیست های جهان می داند که شگکست خورده، و اینک متوجه شده که هرگز نباید و نمی توان به این گردانندگان مرتجع ریز و درشت رنگین، و از جمله خود ولایت یکه سوار که خود خلافت شان را در ایران بارآورده اند، به وعده های شان در عرصه های داخلی و دیپلماتیک جهانی اعتماد کرد و اطمینان داشت. زیرا در همه حال آنها مدافع ایستائی تاریخ و واپسماندگی سکتاریستی می باشند. و مردم ما هم توامان پی بردند که نباید بیش از این به هردو هم امپریالیسم آمریکا و هم این حکومت ضدبشری فرصت تباهی داد. و همین حالا هم می دانند که ممکن نیست روزی آنان سران غرب و" سران رژیم" بتوانند معقولانه در برابر گردنکشی کنونی ترامپ پاسخی درخور و حقوقی بیابند و بدهند؛ زیرا حیات سرمایه مطرح است. آیا رژیم نمی داند که در چنین مهلکه ای پرمخاطره نباید بر تندروی ها دامن زد؟ چرا خامنه ای قدری با هوشیاری و بردباری نخواست بتواند به همراه جامعه اروپائی باشد و بیاری آنها در پی یک ائتلاف مشترک علیه این ژاندارم جهانی مبتکر پاسخ دندان شکن شود که تاکنون این ضدامپریالیست الکی و دروغین جز شعارهای صوری علیه این تبهکار جهانی نداده و چاره ای مردمی علیه غارتگری جهانی او نداشته است. زیر این آقا و دار خلافت چپاولگرش در طی این چهل سال بسی غارتگرتر و ضدبشری تر آمریکا علیه مردم خود عمل کرده، و هیچگاه جز در خدمت خفقان، جنگ مذهبی، کشتار و زندانی کردن مخالفان مترقی دمکرات، چپ و کمونیست، و نسل کشی های نیروی جوان و معترض، ترورهای سران اپوزیسیون در داخل و خارج، و مروج اشکال تباهی های اخلاقی و نابودی همه ارزش های نوع انسانی نبوده و نیست. هویت پست و پلیدی که در چنین بزنگاه های سرنوشت ساز تاریخی، چهره ی فرقه ای و ناسازگارش آشکارتر از همیشه از پس و پشت پرده های تبهکارانه واماندگی های مذهبی اش بیرون می زند.
این رژیم و سران روانی آن با همه ی توان بی مزاحم چهل ساله ی شان تلاش در گستراندن صِرف نهادِ ولایتمداری، تبلیغ و تعمیق مواضع خشونت زای شیعی و دیکران ستیزی با پول مردم ما، و بوسیله ی تربیت و پرورش نیروهای شیعی مذهب فراملی، منطقه ای و جهانی داشته و دارد. شما تنها بیائید و به یک بخش از همت این نظام در آموزش "جامعه المصطفی العالمیه" در قم توجه کنید که روزی 835 میلیون تومان صرف آموزش طلبه‌های خارجی و تامین رفاه، معاش و زندگی خانواده‌های‌ آنها درایران می‌شود. و این در شرایط بسیار تلخ و ناگواری ست که هزاران کودکِ کارگران بیکار، زحمتکشان زمینگیرو کودکانِ کارِ بی پناه و بطور میانگین کودکان خانواده های بی سرپرست، و بی و یا کم درآمد ایرانی از حداقل های تامین نان، و شرایط نسبی آموزش، بهداشت و درمان یا محرومند و یا بازمانده ‌اند.
به باور من با تصمیم ترامپ رژیم ولائی دوباره فرصت بازسازی یافته است. بیادآورید که خمینی برای استحکام ولایتش گفت: جنگ نعمت است. و اینک خامنه ای هم با عملکرد آگاهانه اش برابر ترامپ نمی خواهد این نعمت را از دست بدهد؛ همانگونه که جنگجویانی بسان ترامپ و نتانیاهو و اخیرا عربستان سعودی بدان نیازدارند. تعدیل بحران اقتصادی چهان غرب، به جنجال خامنه ای و فامیل سعودی و... نیاز حیاتی دارند. بیائید با همه ی توان روشنگری مان برابر دسیسه های رژیم ضدبشری آخوندها، امپریالیسم آمریکا، راسیسم صهیونیست و سرسپردگان سنی که در خدمت جنگ مذهبی و بسود میلیتاریسم ناتوئی قرار دارند نه بگوئیم و مردم خود و جهانیان آسیب پذیر را بیدارترکنیم.
بهنام چنگائی 20 اردیبهشت 1397
*حسن روحانی گفت: «ما ظرف چند هفته آینده ضمن مذاکره با کشورهای اروپایی، روسیه و چین، رایزنی‌ها و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم. اگر در پایان این مدت کوتاه به این نتیجه برسیم که با همکاری پنج کشور عضو برجام می‌توانیم به هر آنچه که منافع ملت ایران بوده برسیم، علی‌رغم حرف‌های بی‌نزاکت امشب ترامپ، برجام پایدار خواهد ماند و ما می‌توانیم به سمت ثبات در منطقه قدم‌های خود را برداریم.»ز سوی با شستشوی مغزی مردم آنها را مجبور کند در فقر و فلاکت زندگی کنند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: