حقایقی در باره خروج امریکا از برجام

بعد از خروج آمریکا از برجام بحث های داغی در بین ایرانیان در فضای مجازی در گرفته است, عده ای موافق این خروج و عده ای مخالف آن می باشند و هر کدام دیگری را به فرصت طلبی و مزدوری برای یک طرف متهم می کنند, اما راستی در ورای این جنگ و دعوا ها و هیاهوها واقعیت چیست؟

بحث زیر در حقیقت حاصل و چکیده پاسخ من به یکی از دوستان فیس بوکی مخالف خروج آمریکا ار برجام البته با سس ضد امپریالیستی بود که با کمی تعدیل در زیر تیتر وار آورده شده است:

 

1-      پروژه اتمی دیوان عمامه بسر یک پروژه صد در صد ضد ایرانی و ضد ملی و هدف از آن فقط و فقط حفظ نظام بود, نظامی که رو در روی اهداف ملی ایرانیان قرار دارد و لذا این پروژه علیه مصالح عالیه ملت ایران است .

2-     پروژه موشکی ملاها نیز پروژه ای است مکمل و چفت پروژه ضد ملی اتمی,  تا با موشک های دور برد حامل کلاهک اتمی بتوانند دیگران را مورد تهدید قرار دهند, لذا این پروژه هم تماما علیه مصالح عالیه ملت ایران می باشد و یک پروژه ضد ملی است.

3-     قرار داد برجام در زمانی منعقد شد که ملاهای حاکم بر ایران در اثر تحریم های فلج کننده قدرت حرکت به جلو را نداشتند و به همین دلیل بود که تن به برجام دادند, در حقیقت اوباما که سیاست مماشات با دیکتاتوری حاکم بر ایران را دنبال می کرد به همراه متحدان اروپایی اش بدنبال نجات آخوندها ازسقوط و سرنگونی بود , اروپائیان نیز همواره بدنبال کیک خوشمزه بیش از 20 میلیارد دلار حجم تبادلات تجاری و بازار بسیار سوداور 80 میلیونی ایران بودند.

4-     به همین دلیل اولا برجام یک قرار داد بین المللی نیست, کما این که سازمان انرژی اتمی هیچگاه یک سازمان مستقل نبوده و نیست. اگر به افشا گری های اخیر اسرائیل نگاه کنید می بینید که با دلیل و مدرک کافی ثابت می کند که :

اولا : ملاهای حاکم بر ایران هیچ گاه غنی سازی اورانیوم را تعطیل نکرده بودند و در فقدان نظارت جدی از سوی سازمان انرژی اتمی, ملاها تنها بخشی از پروژه اتمی خود را به ظاهر تعطیل کرده و بخشی دیگر را در زیر زمین بطور مخفیانه ادامه داده اند.

دوما: در قرار داد برجام بندی هست که اگر هر کدام از طرفین دست به اعمالی بزنند که روح برجام را خدشه دار کند این قرار داد را می توان یک جانبه لغو و ملغی نمود, آمریکا نیز با استناد به همین بند و بر مبنای عدم پای بندی ملاها به روح حاکم بر برجام آن را یک قرار داد ملغی شده اعلام کرد.

5-     در دیپلماسی جهانی یک قانون و فقط یک قانون در روابط فی ما بین حاکم است و آن قانون منافع است, هر کسی و هر دولتی بر مبنای منافع خودش عمل می کند, درست است که در قوانین بین المللی اصل پیوستگی وجود دارد به این معنی که اگر دولتی قراردادی را امضا کرده باشد, بطور اتوماتیک دولت بعدی باید به آن قرار داد ملزم باشد, مگر این که ملاحظه حقوقی برای عدم پای بندی داشته باشد که دولت ترامپ با تمسک به عدم التزام ملاها به روح حاکم بر برجام این کار را کرد و از برجام خارج گردید .

6-     کشورهای اروپایی چه بخواهند و چه نخواهند نمی توانند بر سر برجام مسیر خودشان را از آمریکا جدا کنند, زیرا هر کس که دستی در سیاست داشته باشد بخوبی میداند که دولت ترامپ می تواند با وضع تحریم های فلج کننده هزینه ماندن در برجام و معاملات اقتصادی با ایران را برای اروپایی ها سنگین و سنگین ترکند, بطوری که دیگر برایشان صرف نکند با ملاها معامله کنند, همین اول کار توتال فرانسه جا زده است. زیرا حجم تبادلات اروپا با آمریکا بیش از 20 برابر حجم تبادلات اروپا با ملاهاست.

7-     اکثریت غالب ملت ایران در تعارض جدی با نظام حاکم بر ایران می باشند و این نظام عملکرد سرکوبگرانه و ضد مردمی دارد و بر علیه منافع عالیه ملت ایران می باشد.

  • رژیم ملاها اسپانسر و پدر خواند تروریسم جهانی می باشد.
  • ولایت فقیه سالهاست که بدنبال بنای هلال شیعی می باشد و این امر بارها از زبان سران نظام بیان شده است, ملاها تلاش می کنند از طریق عراق , یمن, سوریه , لبنان هلال شیعی خود را بنا کنند, این عمل بر خلاف منافع ملی ما ایرانیان می باشد, انها ثروت و درآمد نفت را در این مسیر خرج می کنند و اقدام به تاسیس گروههای بنیادگرا در کشورهای فوق الذکر کرده و از گروههای دست نشانده خود مانند حوثی ها و حزب الله لبنان و حماس و گرووهای شیعه عراقی و سوریه حمایت مالی, تسلیحاتی و لجستیکی می کنند و هست و نیست ملت ایران را به سمت این گروهها سرازیر کرده اند .  
  • رژیم ایران خود بارها اعلام کرده است که از ایجاد بحران و تنش در نقاط مختلف جهان حمایت میکند و همه ساله سمینار ها و کنفرانس هایی نیز تحت عنوان حمایت از گروههای آزادیبخش برگزار می کند که این نیز سیاستی ضد ایرانی و علیه منافع ملی ما ایرانیان می باشد.

8-     ما ایرانیان مخالف این رژیم حق داریم که از هر امکان داخلی و بین المللی در جهت تضعیف این نظام و سرنگونی آن با همه باندها و دستجات و جناح های درونی آن نهایت استفاده را بکنیم. و در این راستا از هر امکانی باید به جد استفاده کرد. مردم ایران در فیام 88 فریاد زدند: " اوبا , با مایی یا با اونا " اوباما جوابی به مردم تظاهرات کننده در خیابان نداد و این بمثابه چراغ سبزی به ملاها بود تا مردم در خیابان را وحشیانه سرکوب کند.

9-     اکنون که در آمریکا دولتی بر سر کار آمده است که با هر انگیزه ای در حرف, در شعار و در عمل می خواهد علیه این نظام وارد عمل شود این حق اپوزیسیون ایرانی است که با حفظ استقلال خود از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را بکند.

10- این فرصت به یمن قیام دیماه فراهم شده است که در حقیقت قیام گرسنگان و محرومان بود و جهان صدای ملت ایران را می شنود و برای این ملت فرصتی برای خلاصی از این نظام وحشی و خونزیز فراهم شده است .

آیا خلق ایران شایسته یک زندگی شرافتمندانه نیست؟

آیا ملت ایران لایق دمکراسی و برخورداری از حقوق بشر نیست؟

آیا زنان ایران لیاقت برابری و حق انتخاب پوشش خود را ندارند؟

آیا ملت ایران باید همچنان کودکان خیابانی داشته باشند؟

آیا باید دست سپاه پاسداران بر مقدرات این ملت همچنان باز بماند؟ تا هر کاری دلشان بخواهد با این ملت بکنند؟ شبکه های قاچاق مواد مخدر تماما در دست سپاه می باشد, دلیل  این مدعا این است که در زندان ها که کنترل تماما در دست سپاه است براحتی مواد مخدر دست به دست میشود .

شبکه های قاچاق و فروش زنان و دختران ایران در کشورهای همجوار تماما در دست سپاه پاسداران می باشد.

کافی است سری به مشهد بزنید تا ببینید که چگونه رنان ایرانی به بهایی اندک برای خوشگذرانی در اختیار توریست های خارجی قرار می گیرند؟ این ها حاصل حاکمیت سیاه آخوندها در ایران طی 40 سال گذشته می باشد.

آیا وقت ان نرسیده که ما هم دشمن خودمان را مشخص کنیم؟

راستی دشمن اصلی ملت ایران از نظر شما کیست ؟؟؟!!!!

اگر به این سئوال جواب درست بدهید, بقیه راه را هم خوب تشخیص خواهید داد, موفق باشید .

 

کاوه آل حمودی

Kaveh179@gmail.com

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: