مصاحبه walla newsبا محمود عباس (ابو مازن) رهبر فلسطین

محمود عباس ابو مازن اظهار کرد: که هولکاست بزرگترین جنایت تاریخ است.
او در شورای ملی فلسطین دو مرتبه بعنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

مصاحبه walla news با محود عباس (ابو مازن) رهبر فلسطین 

برگرفته از: walla news
ترجمه از: راشل زرگریان

ابو مازن رئیس جمهور فلسطین که 83 سال دارد پس از یک عمل جراحی در شهر رامالا اظهار کرد که حال او خوب است. او چندین بار در بیمارستان بستری شد و تحت آزمایشهای مختلف قرار گرفت. او در مصاحبه با والا نیوز اعلام کرد که متعهد به راه حل بین دو کشور اسرائیل و فلسطین است. او به تظاهرات فلسطینی های معترض و مقابله ارتش اسرائیل با آنها چیزی نگفت. اما با این وجود بخاطر مرگ 61 فلسطینی اعلام سه روز عزای عمومی کرد.

השואה ע"פ אבו מאזן- יו"ר הרשות הפלסטינית: "השואה היא תוצאה של "התנהגות חברתית" של יהודים" (רויטרס)

محمود عباس ابو مازن رهبر فلسطین (تصویر از رویترز)

ابو مازن گفت: سفارت آمریکا در بیت المقدس حل و فصل امریکا و اسرائیل است و به واشنگتن بعنوان واسطه در روند صلح در منطقه اعتراض کرد و بهمین دلیل عموم را به اعتصاب عمومی از امروز یعنی چهارشنبه دعوت کرد. او ده روز پیش بدنبال سخنرانی خود در جلسه شورای ملی فلسطین اظهار کرده بود که در اروپا یهودیان را بخاطر فعالیتهای اجتماعی نادرست بقتل رساندند و نه بخاطر مذهبشان. اما درست سه روز پس از این گفتار از اسرائیلیها پوزش طلبید. او گفت: منظوری نداشتم که به کسی صدمه بزنم. او اظهار کرد: هولوکاست بزرگترین جنایت تاریخ است. او اضافه کرد که به ایمان یهود احترام میگذارم. با این حال اویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل عذر خواهی ابو مازن را نپذیرفت . لیبرمن میگوید: ابومازن پایان نامه دکترای خود را در انکار هولوکاست نوشته است و حتی کتابی در این مورد منتشر کرده است. ابومازن تحصیلات خود را در شوروی سابق گذرانده است.

واکنش ابومازن در اسرائیل و همینطور در کشورهای دیگر دنیا با خشم روبرو شد. در نیویورک تایمز در یک سرمقاله از او خواسته شد که استعفا دهد. اما با این وجود در پایان شورای ملی فلسطین دومرتبه بعنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

16.05.2018

هر نوع کپی و یا انتشار مطلب فقط با ذکر نام منبع و مترجم مجازست.

منبع: 
اسرائیل
برگرفته از: 
walla news
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: