وضعیت : دوران ِ نقاهت و گیر ِ سه پیچ

amirali-motevali
در مورد برنامه تلویزیونی اطلاعات ویژه ای ندارم لذا فقط به نتیجه گیری شخصی ام یعنی یک فرد عادی ، اُمّی و فاقد صلاحیت در نقد ِ تلویزیون یا سینما می پردازم. این مقاله نقد برنامه «بفرمایید شام» می باشد.

رفته بودم فیلم کانی مانگا بود که سی سالی گذشته ، خیلی اتفاقی چند شب پیش ،گذارم به تماشای برنامه وزین ِ بفرمائید شام افتاد. البته فکر میکنم اولین سری این برنامه که در مأمن ِ ملکه بنی هاشمی، لندن پخش شد را هم دیده بودم و در مورد مذکور هم که دوباره مربوط به یکی از بلاد ِ تحت ِ نگین ِ بنت الهاشمی ( استرالیا) ضبط شده بازهم این سعادت نصیبم گردید. مضاف اینکه برنامه ببین تی وی را هم از آرشیو رصد نمودم.

بدواً اعلام میدارد که در مورد برنامه تلویزیونی اطلاعات ویژه ای ندارم لذا فقط به نتیجه گیری شخصی ام یعنی یک فرد عادی ، اُمّی و فاقد صلاحیت در نقد ِ تلویزیون یا سینما می پردازم.

 

اهداف اصلی ِ این قبیل برنامه ها میتواند بشرح ذیل باشد:

 

- آموزش ِ طرز پخت ِ غذا و پس و پیش آن

 

- نمایش فرهنگ ِ کهن در امور ِ خندق البلا

 

- به رخ کشیدن ِ من دارم و تو نداری

 

- تفاوت ِ سطوح ِ زندگیِ میهنی با فرا میهنی

 

- بسط ِ فرهنگ ِ غنی ِ همزیستیِ اشکم مدار

 

- پر کردن اوقات ِ فراغت با زمینه شکمیات ( شکم پروری)

 

- اثبات ِ گل و بلبل بودن ِ دنیای ِ پیرامون

 

- تبلیغ ِ شیوه های زندگی ِ موفق با امور شکمی

 

- زندگیِ مزّین به چشم و هم چشمیِ مضاعف

 

- معرفی ِ سکولار پلو بهمراه سالادِ الیزابت با سس آزادی ، در مقابل اشکنه با اُردنگیِ نظام اسلامی و ساچمه پلوی ِ آرسنیکی و ساندیس بنفش  

 

- القای ِ تیکه های ِ خوش طعم ِ گوینده ( زغالش چطور بود، مث اینکه اون پشت مورد بازسازی پیش اومده و غیرو )

 

- انگار برای برخی غربت نشینان، پول بیشتر مهم میشود

 

- تشویق ِ مهاجرت (فرار) بصورت غیر مستقیم  

 

- نمایش ِ روح ِ قوی ِ عشق ایرانیان به یکدیگر

 

- خُبرگی ِ عده ای هموطن در همه امور ِ دنیوی و اُخروی

 

- خارج یعنی عشق و حال و در قبالش حقوق هم به پوند میدهند ( درآمد ِ دوران ِ بیکاری از وقتی که کار میکنی بیشتره)

 

- در جمع بندی و با توجه به شنیده ها ، اینگونه برنامه بسیار پربیننده هستند و شاید بشود گفت مخاطب با کمیّت بالا بنوعی همان داستان ِ  برخی فعالیتهای مجازی و برگزاری رفراندوم ِ رنگ ِ ناخنِ هفته یا مدل ِ موی ِ جیگر ( سگ توله) است که علاوه بر قربون صدقه ، غش و ضعف ، مرگ و میر هم بسیار رایج است . آیا حضور چنین برنامه هایی میتواند قسمتهای ِ کاری مثبت ِ شبکه را منفی یا خنثی سازد یا خیر ؟ (از اهل فن باید جویا شد)  

 

نهایتاً این مخلص ِ سراپاتقصیرِ نوعی با زیرپوش ِ دوگاوی که مثل خیمه استتار تانک سوراخه و زیرشلواریِ راه راه مامان دوز با سرزانوی ِ سابیده و خِشتکِ در رفته و نمایش عضلات تَک پَکِ شکم ( سیکس پک مال بچه سوسولاست ) در حال ِ شکستن ِ تخمه های ِ هندوانه سفیدِ پریروز و شمردن ِ دشتِ امروزم با پراید ِ لیزینگی که یازده قسطش هم عقب افتاده و البته کمی درگیر ِ اقساط مهریه دوهزار سکه ای هم هستم ، بدون هیچ شکی و با اطمینان صد در صد تئوریهای آکادمیک ، سیاسی ، سایکولوژیک ، جامعه شناسی ، اکونومیک و نقد و بررسی مدیا را ارائه می نمایم و مثلا از شیخ سلمان تا نتانیاهو و ترامپ را هم به سخره میگیرم ولی چهل سال است که رهبرم هنوز بجز یکی دو مورد از کشور بیرون نرفته و نمایندگان کشورم هم با ردا و قبا و عمامه همچون عباس ابن خُرناس در مجامع جهانی حاضر شده و نقل و نبات میریزند به چشمم نمی آید. قشنگتر اینکه طبق قانون جهانشمول ِ حقوق بشر ، همه باید به نظرات و تئوریهام احترام کامل بگذارند .

 

حالا شما هی برو غر بزن بگو چرا این شد و آن نشد؟

 

ناظر علی البدل ِ اتحادیه بسط ِ کل ِ آزادیها،مقیم در خندق البلا

 
منبع: 
ایمیل
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: