مبارزه با مفاسد در ایران ماههاست که تعطیل است

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دهم اردیبهشت سال 80 و با دستور مستقیم علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی تشکیل شد اما تا کنون هیچ اقدام موثری برای مبارزه با فساد انجام نداده است

Image result for ‫مبارزه با فساد اقتصادی تعطیل است‬‎

 

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته است: «حدود ۶ یا ۷ ماه است که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل جلسه نداده است و این جای بسی تاسف دارد. گفتنی است ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دهم اردیبهشت سال ۸۰ و با دستور مستقیم علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی تشکیل شد.
در حالی که علی خامنه‌ای در فرمانی که برای تشکیل این ستاد صادر کرد نوشته بود «با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‌ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می‌شوند و طبیعی است بددلانی که با سعادت ملت و کشور مخالفند یا ساده‌دلانی که از القائات آنان تاثیر پذیرفته‌اند با آنان هم‌صدا شوند . این مخالفت‌ها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند» اما اعضای این ستاد از دولت و قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی حدود ۷ ماه است حتی برای تشکیل جلسه این ستاد اقدامی نکرده‌اند چه برسد به اینکه بخواهند برای مبارزه با فساد برنامه‌ریزی و اقدامی صورت دهند و «فریاد» کسی را در بیاورند!
جالب اینجاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و مسئول برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اردیبهشت سال جاری با اشاره به اینکه «حدود ۷ ماه است که جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را برگزار نکرده‌ام» گفت: «در زمان خودش توضیح می‌دهم که چرا در این مدت جلسات ستاد برگزار نشده است.» وی هنوز توضیحی در این مورد نداده و معلوم نیست «زمان خودش» کی فرا خواهد رسید.

منبع: 
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/12/07/1666355/%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%81%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: