سعید دهواری شاعر سرشناس بلوچ ترور شد و جان باخت

سعید دهواری شاعر و طنزپرداز خوش ذوق سراوانی که ده روز پیش در اتومبیل خود مورد سوءقصد قرار گرفته بود و با گلوله افراد ناشناس بشدت زخمی شد و سپس به بیمارستانی در زاهدان منتقل شد؛ بعد از ده روز جدال بین مرگ و زندگی در بیمارستان جان داد.

سعید دهواری شاعر حماسی و خوش بیان و شناخته شده بلوچ بود که کلیپهای اشعار زیبای خود را در فضای مجازی منتشر می کرد. وی ده روز پیش در روز جمعه ۱۱ خرداد در منطقه زنگیان در جنوب شرقی شهر سراوان توسط عوامل ناشناخته ترور شد. برخی از فعالان فضای مجازی ترور وی را به "لباس شخصی ها" منتسب کرده اند. شوربختانه در طی چند هفته گذشته منطقه سراوان شاهد خشونت، سرقت های مسلحانه و ترور های فراوانی بوده است که اکثر آنها را نمی توان سیاسی قلمداد نمود. علت عمده افزایش خشونت و ترور با سلاح گرم توزیع بی رویه اسلحه توسط سپاه پاسداران و بسیج عشایری بین مردم می باشد.

دو روز پیش سایت کمپین فعالین بلوچ و تلگرام سهاب نامه محمد باسط درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور را منتشر کرده بود که در آن نماینده سراوان ضمن ابراز نگرانی شدید از "نا امنی و نابسامانی و قتل و غارت های متعدد که نتیجه آن را ده ها کشته و زخمی عنوان کرده خواستار رسیدگی فوری به نا امنی های فزاینده در شهر سراوان شد. وی همچنین خواستار تشکیل جلسه اضطراری و با قید فوریت برای بررسی این موضوع و همچنین بررسی "کم کاری احتمالی نیروهای نظامی و انتظامی" شده بود.
https://www.youtube.com/watch?v=zPB73kOBsD8

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: