اعلام حمایت از شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی بهترین گزینه برای رهبری سیاسی ایران در حال حاضر هستند و حمایت خود را اعلام کرده و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

شاهزاده رضا پهلوی،

شاید در 40 سال گذشته هیچکسی به اندازه این قلم در نقد سلطنت، سلطنت پهلوی و شخص شما مطلب ننوشته باشد و همه آنچه نوشته ام نیز در اینترنت در دسترس همگان قرار دارد (1). آخرین نوشته اینجانب در دفاع از جمهوریت در ایران (2)، یک ماه پیش در سایت جنبش سکولار دموکراسی دکتر اسماعیل نوری علا (3)، منتشر شد. در چند روز اخیر سخنان شما را در حمایت از جمهوریت و انقلاب دموکراتیک در ایران از جمله در تازه ترین مصاحبه شما با نشریه بلومبرگ خواندم (4). آشکار است که پس از تجربه انقلابهای اواخر قرن بیستم در بلوک شرق، شوروی و جمهوریهای آن در آسیا و اروپا، دیگر معنای انقلاب دموکراتیک تحولی خونین و خشونت بار نیست. صرفنظر از اینکه تطور سیاسی و مدنی ایران چگونه پیش برود، به این نتیجه رسیده ام که شما بهترین گزینه برای رهبری سیاسی ایران در حال حاضر هستید و حمایت خود را از شما اعلام کرده و برایتان آرزوی موفقیت دارم.

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران
سام قندچی

بیست و نهم خرداد ماه 1397
June 19, 2018

پانویس:
1. درباره شاهزاده رضا پهلوی
https://goo.gl/hoFqBA
About Prince Reza Pahlavi
https://goo.gl/Z2khGn
2. مهستان: اتحاد جمهوریت خواهانِ سکولار، دموکرات و آینده نگر
http://isdmovement.com/2018/0518/051818/051818-Sam...
http://www.ghandchi.com/2048-mehestan-e-jomhouritk...
3. دکتر اسماعیل نوری علا
https://goo.gl/z8Et3N
4. Bloomberg: Eli Lake: The Late Shah's Son Wants a Democratic Revolution in Iran
https://www.bloomberg.com/view/articles/2018-06-19...

منبع: 
http://www.ghandchi.com/2118-reza-pahlavi.htm
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
اعلام حمایت از شاهزاده رضا پهلوی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محسن کردی...آقای رضا پهلوی چند بار میخواهد شاه بشود؟ مگر ایشان خودشان را شاه موروثی انتخاب نکرد؟ تازه ایشان در کجا میخواهد شاه بشود؟ امریکا که به شاه احتیاج ندارد.ایشان هم نه پاسپورت ایرانی دارد و نه کارت ملی ایرانی. بابا بزرگ ایشان هم از راه (( غیر قانونی )) خودش را شاه ایران خواند. پس بهتر است ایشان با چندتا از سلطنت طلبان لوس آنجلسی راهی یکی از جزایر کارائیب باشند تا ایشان یک کمی در انجا شاه بازی بکند. وگرنه در بازی شطرنج سیاست , این آقا خیلی وقت است که بقول ترک ها (( شاه مات )) شده است.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین جان.. رضاپهلوی میخواد شاه بشه. اگه میتونی جلوشو بگیر.

عنوان مقاله: 
اعلام حمایت از شاهزاده رضا پهلوی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سام قندچی..ترک ها مثلی دارند که میگوید (( شیرنئی اولمایان یرده, ایدَیَه قا قا دئیرلَر... در جای که شیرنی نباشد , به سنجد قاقالی «شیرینی» میگویند))... کارنامه سیاسی رضا پهلوی در چیست؟ مگر غیر این است که ایشان تنها کارنامه سیاسیش در همان اسمی است که به یدک میکشد؟ شما از کدام تجربه سیاسی ایشان حرف به میان میاورید؟ لطفآ برای ما اطلاع بدهید که ایشان لااقل دو سال کار تجربی در ادارات دولتی ایالتی و یا فدرال آمریکا را دارد.آقای رضا پهلوی خودش را ( پادشاه موروثی ) ایران اعلام کرد. درست مثل باباش که تاجش را خودش بر سر خودش گذاشت. اعتبار یک رجل سیاسی در گفتارش نیست بلکه در عمل است. آقای رضا پهلوی بهتر از من و شما میداند که رشد و آگاهی سیاسی ملت ایران بعد از این همه جنگ و سختی به آن حد رسیده است که برای بارسوم , دنبال پهلوی سوم نخواهند رفت. بدین جهت است که ایشان بایستی به دنبال حرف های برود که