انفجار ملارد، طرح کودتا علیه خامنه ای و یا خرابکاری موساد در تاسیسات موشکی جمهوری اسلامی؟!

مسئله اکنون فراتر از انفجار پایگاه موشکی "ملارد" است و بازداشت ها و تحقیقاتی که ادامه دارد نشان میدهد که در جستجوی یک شبکه کودتائی اند، که بدون نفوذ در بیت رهبری و حضور در کنار رهبر قادر به اقدام نبوده اند. طبیعی است که می توان در باره نقش مجتبی خامنه ای در این ماجرا حدس و گمان هائی زد، اما تا پیش از تغییرات و تصمیمات جدید بعید است خبرهای دقیق تری به محافل سیاسی راه یابد.»

مسئله اکنون فراتر از انفجار پایگاه موشکی "ملارد" است و بازداشت ها و تحقیقاتی که ادامه دارد نشان میدهد که در جستجوی یک شبکه کودتائی اند، که بدون نفوذ در بیت رهبری و حضور در کنار رهبر قادر به اقدام نبوده اند. طبیعی است که می توان در باره نقش مجتبی خامنه ای در این ماجرا حدس و گمان هائی زد، اما تا پیش از تغییرات و تصمیمات جدید بعید است خبرهای دقیق تری به محافل سیاسی راه یابد.» از سوی دیگر گفته می شود که انفجار ملارد کار سرویس های جاسوسی اسرائیل بوده است .اگر چنین باشد ،موضوع کودتا بیشتر به شایعه می  مااند  که کار ایادی خامنه ای برای  پنهان کردن  دست اسرائیلی هاست  بهر حال  انفجار ملارد هر چه بود یک حادثه  معمولی نبود و چند روز بعد هم  انفجار اصفهان را داشتیم که ابتدا فارس نیوز آن را منتشر کرد که چند ساعت بعد  ورودی اخبار آن از فارس نیوز بر داشته شد.

به نوشته پیک نت : «آخرین خبری که در برخی محافل دهان به دهان می شود اینست که از میان نیروهای امنیتی سپاه که با نام یگان ویژه حفاظت رهبری در بیت مستقرند و شماری از آنها عضو حراست بیت رهبری می باشند نیز، تعدادی بازداشت شده اند. این افراد، عمدتا کسانی هستند که پیش از انفجار پایگاه موشکی "ملارد"، نه تنها از حضور رهبر در مراسم پرتاب این موشک دفاع می کرده اند، بلکه تضمین همه نوع امنیت وی را هم کرده بودند. خبری که باطلاع شما می رسانم با آنکه در محافل بسیار موثق طرح شده، برای خود آنها نیز ایجاد "شوک" کرده است. این که رهبر با تحقیقات از مجتبی خامنه ای نیز موافقت کرده است. تیم تحقیقات راشخص خامنه ای تعیین کرده و از نام و هویت واقعی آنها تاکنون در هیچ محفلی سخن گفته نشده است. مرکز تحقیقات نیز در خود بیت قرار دارد و شخص رهبر بر آن نظارت دارد. مسئله اکنون فراتر از انفجار پایگاه موشکی "ملارد" است و بازداشت ها و تحقیقاتی که ادامه دارد نشان میدهد که در جستجوی یک شبکه کودتائی اند، که بدون نفوذ در بیت رهبری و حضور در کنار رهبر قادر به اقدام نبوده اند. طبیعی است که می توان در باره نقش مجتبی خامنه ای در این ماجرا حدس و گمان هائی زد، اما تا پیش از تغییرات و تصمیمات جدید بعید است خبرهای دقیق تری به محافل سیاسی راه یابد. از جمله می توان حدس زد که بدنبال کشته شدن خامنه ای در پایگاه ملارد، شماری از فرماندهان سپاه به بهانه کنترل اوضاع قدرت را بدست می گرفتند و یگانه آلترناتیو قابل توجیه برای وضع اضطراری که اعلام می کردند تشکیل شورائی به رهبری مجتبی خامنه بوده است. این که در وضعیت جدید تکلیف زندانیان سیاسی چه می شده و یا با احمدی نژاد و دولت او چه می کردند؟ دولت فوق العاده تشکیل می شده و یا احمدی نژاد نه برکنار، بلکه بخشی از شورا می شده و هر احتمال دیگری صرفا حدسیات است.»

منبع: 
ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر: 
باید از تحریمهای شدید علیه رژیم ایران حمایت کرد، باید جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران را مورد پشتیبانی قرار داد و باید از هرگونه سیاست مماشات با رژیم ایران را کنار گذاشت. این تأکیدهای سناتور ریک سنتروم کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکاست. گزارش سی.ان.ان
سناتور ریک سنتروم تأکید کرد تهدید جدیدی علیه ما وجود دارد که سیاست اوباما در قبال آن مماشات‌گرانه بوده است. رژیم ایران و رئیس‌جمهور این رژیم احمدی‌نژاد تهدید امنیت ملی ما هستند. اوباما بدون گذاشتن شرط با آنها رابطه برقرار کرد و مماشات کرد.
در پاسخ به این سؤال که مگر اوباما این رژیم را تحریم نکرد؟ سناتور سنتروم گفت: او تحریمهای بسیار ضعیفی را اعمال کرده است. او هنوز با هرگونه تحریم جدی علیه این رژیم مخالفت می‌کند. او هیچ کاری را انجام نداده تا مانع برنامه هسته‌یی این رژیم شود. ما با یک برنامه هسته‌یی روبه‌رو هستیم که دارد پیش می‌رود و رئیس‌جمهور آمریکا حاضر نیست هیچ اقدام نظامی و مخفی انجام بدهد تا مانع تولید سلاحی شود که امنیت ملی آمریکا و جهان را به‌طور بنیادین تغییر می‌دهد. علاوه بر این رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم است.
در پاسخ به این سؤال که اوباما چه کار باید بکند؟ سناتور ریک سنتروم گفت: باید از جنبش حامی دموکراسی پشتیبانی کرد. کاری که اوباما نکرده است. من در سال ۲۰۰۶ یک لایحه ارائه دادیم که هدف آن دادن کمک مالی به جنبش حامی دموکراسی در ایران بود. اوباما حتی یک سنت هم برای این کار در ایران خرج نکرده است.
هم‌چنین ما باید از تمامی امکانات خود استفاده کنیم تا تولید تکنولوژی موشکی و هسته‌یی رژیم ایران را نابود کنیم.
ریک سنتروم افزود: اوباما تا مدتها بشار اسد را یک اصلاح‌طلب می‌نامید. درحالی که اسد یک اوباش واقعی است، او یک تهدید واقعی برای امنیت و ثبات منطقه است. حالا نکته جالب این است که سوریه متحد رژیم ایران است. بزرگترین زمینه مماشاتی او اوباما، رژیم ایران است، که یک تهدید واقعی است.