مالِ مفت و دل بیرحم

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور گفت: ۳ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ برای اجرای برنامه های این سازمان اختصاص یافته است.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور گفت: رویکرد این سازمان توسعه مفاهیم قرآنی است که درهمین راستا، ۲۰۰ کارگاه سبک زندگی قرآنی سال گذشته درکشور برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه نخستین گام برای موفقیت در کارهای قرآنی برنامه ریزی است، یادآور شد: در این مرحله دستگاه های متولی باید به برنامه ریزی های انجام شده پایبند بوده و هماهنگی لازم را داشته باشند.
سازمان دارالقرآن الکریم از سال ۶۱ به عنوان یک بخش در سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی و در سال ۷۳ تبدیل به اداره کل و در سال ۸۱ هم با هدف توسعه فعالیت های قرانی تبدیل به یک سازمان وابسته به سازمان تبیلغات اسلامی شد.
توسعه آموزش های عمومی و تخصصی قران در کشور، ساماندهی مشارکت های مردمی در حوزه فعالیت های قرآنی و نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم ماموریت اصلی سازمان دارالقرآن الکریم است.
شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

 این خبر ِ مسرّت بخش در شرایط کنونی مرا سرشار از شعف نمود. چهل سال است که طوسی و طوسی ها با بودجه ی نفت، سور و ساتشان براه است و آب از آب تکان نخورد. کسی نپرسید که منبع این بذل و بخشش ها کجاست؟ اگر هم اعتراض کنی نهایتاً می گویند از پول خمس و زکات و صدقات هزینه شده است که در اختیار ِ دولت اسلامی است. 

فرهنگ خام خواری و مفت خواری را آخوندهای ما هزار برابر بیشتر قانونی و الهی کرده اند و می گویند که پیامبر و هیچ یک از نام آوران دین، برای نشر معارف الهی از احدی پول نگرفته اند. اما من می گویم البته از کسی جز حکومت اسلامی و بر مبنای قانون اسلام از کسی پولی نگرفته اند ولی درآمد حکومت اسلامی از غنائم جنگ، فروش برده و کنیز، خمس، زکات، مصادره اموال کفار بوده است. دو برادر اگر یکی به حوزه برود و دیگری به دانشگاه، از اولی برای تحصیل پولِ کلان میگیرند و بعد از اکتساب مدرک، به خیل ِ بیکاران افزوده میشود اما به دومی برای درس خواندن، هم پول میدهند و هم مزایایِ جانبی تحصیلی و بعد از فارغ التحصیلی ولی انگار با پول ِ همان برادر!

عجب عدالتی، عجب علمی و علمایی

 

 

امیرعلی متولی

 

Image result for ‫کاریکاتور آخوند مفت خور‬‎ 

منبع: 
شهرخبر
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: