جسد مریم فرجی

وکیل مریم فرجی، فعال مدنی که حدود ۱۰ روز پیش ناپدید شده بود، به رادیو فردا گفت که بنابر شواهدی که خانواده فرجی تایید کرده، جسد پیداشده متعلق به خانم فرجی‌ست و یک نفر هم به عنوان مظنون به قتل او بازداشت شده است.

محمدحسین آقاسی، وکیل خانم فرجی، شامگاه شنبه ۲۳ تیر به رادیو فردا گفت که خانواده فرجی از طریق «علائمی که در گردن و دندان‌های متوفا بوده» جسد را شناسایی کرده‌اند.
بنابر همین گزارش، آزمایش دی.ان.ای صورت نگرفته اما علائم مشاهده‌شده «منطبق بوده با آنچه پزشکی قانونی کشف کرده بود».

آقای آقاسی با اشاره به قوانین ایران و همچنین درخواست مأموران اداره آگاهی از او برای عدم صحبت درباره جزئیات، گفت قادر نیست جزئیات بیشتری در این باره مطرح کند و تنها می‌تواند بگوید که «یک نفر به عنوان مظنون دستگیر شده و از او تحقیقاتی صورت گرفته اما تا به حال اقرار به ارتکاب قتل نکرده است».

مریم فرجی، ۳۳ ساله، دانشجوی ارشد مدیریت بین‌الملل و مدیر مالی یک شرکت در شهریار استان تهران، بود که در ۱۲ دی سال گذشته در جریان اعتراضات سراسری در ایران بازداشت و به مدت ۱۰ روز در بند ۲۰۹ اوین زندانی بود.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده، او را به سه سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرده بود. خانم فرجی با قرار وثیقه آزاد شده و درانتظار حکم دادگاه تجدید نظر بود.

وکیل او، محمدحسین آقاسی، نخستین بار روز پنج‌شنبه در چند پیام توییتری، با اشاره به ناپدید شدن موکلش، از احتمال قتل او خبر داده بود.

او در عین حال نوشته بود که «به هیچ وجه قتل احتمالی وی متوجه مقامات و مراجع قانونی نیست».

آقای آقاسی یک روز پیش‌تر نیز به رادیو فردا گفته بود که مریم فرجی پنج‌شنبه ۱۴ تیر از خانه پدر خود در سرپل ذهاب، واقع در استان کرمانشاه، به سمت تهران حرکت کرده و پس از آن اطلاعی از او در دست نیست.

پیش‌تر برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از پیدا شدن یک جسد سوخته شده در کنار خودروی مریم فرجی خبر داده بودند اما مقام‌های جمهوری اسلامی در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

 

مریم فرجی

منبع: 
رادیو فردا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: