بدون لغات زبان ترکی، جامعه فارسی باید برگردد به عصر حجر و غار نشینی

وزیر آموزش و پرورش: آموزش زبان و ادبیات فارسی و تکلم دانش‌آموزان ابتدایی به فارسی خط قرمز آموزش ما در مناطق دو زبانه مانند بلوچ، عرب، ترک زبان و غیره است و معلمان نباید به هیچ وجه برای برقراری ارتباط راحت‌تر با دانش‌آموزان به زبان محلی تکلم کنند چرا که این امر بسیار خطرناک است.
منبع: https://tinyurl.com/ydx2gz2w

جناب وزیر فارس سالار پانفارسیست، پس لطفا از این به بعد استفاده از لغات ترکی متل قابلمه، بشقاب، قاشق، چنگال، چاقو، قیمه، قورمه، دلمه و چلوکباب را هم از سر سفره غذا حذف فرمائید، که خطرناک است، و امنیت و یکپارچگی کشور را به مخاطره می اندازند.
آیا از خود پرسیده اید که چرا جامعه فارسی علی الخصوص پانفارسیسم چشم دیدن ملت ترک را ندارد، علت این همه نفرت این همه جوکسازی های تحقیر آمیز از کجا ناشی می شود؟
توضیح اینکه لغات داخل گیومه ترکی می باشند.
بفرض محال یکروزی پانفارسیستها به آرزوی دیرینه شاهنامه فردوسی برسند و این ترک بد ذات و بد نژاد را بتوانند بکمک قدرتهای جهانی بطور کامل از روی نقشه جغرافیائی کره زمین محو و نابود سازند، آنوقت با لغتهای زبان ترکی موجود در زبان فارسی چه باید بکنند؟ چون بدون "دیوار و اتاق" جائی برای اسکان و خوابیدن ندارند، بدون "اجاق" گرمائی برای پخت و پز ندارند، بدون "قابلمه" ظرفی برای پختن ندارند، بدون "بشقاب" ظرفی برای کشیدن غذا ندارند، بدون "قاشق و چنگال" ابزاری برای خوردن غذا ندارند، اصلا بدون داشتن قیمه و قورمه و دلمه و چلو کباب غذائی برای خوردن ندارند، با حذف این لغات باید دوباره برگردند به دوران بربریت و در صحرا بخوابند، تاره در صحرا هم برای ادامه زندگی نیاز به "چادر" و "آلاچیق" دارند، پس بالاجبار بدون آنها باید در زاغه ائی، غاری باید بخوابند ولی در آنجا هم بدون "چخماق" نمی توانند آتشی روشن کنند، و باید شروع کنند، به خام خواری و حیوانات را زنده زنده به دندان بکشند، چون بدون "چاقو" و "قمه" نمی توانند، گوشت را ببرند، خودمونیم بدون زبان ترکی شما واقعا باید به عصر حجر برگردید، البته تصاحب مفت و مجانی کشور و انحصار عایدات صد ساله نفت و ذخائر یک کشور بدجوری شما ها را از خود بیخود کرده و واقعا به خوشیفتگی مبتلا نموده، طوری که با قدرت مالی آنچنان تبلیغاتی براه انداختید که خودتان هم باور کردید که هیچ، ساده لوحان آزربایجانی هم برای فرار از جوکهای یه ترکه، به آذری شدن پناه برده اند و مجبور شدند با بچه های خوشان هم فارسی حرف بزنند تا خدای نکرده، لهجه آنها را هم مورد تمسخر واقع نشود، و با تمرین زیاد و بدون اطلاع از غنی بودن زبان ترکی، به غلط، قاشق ترکی را غاشغ و بشقاب ترکی را بشغاب و قند ترکی را شیریتر از فارس زبانها، غند تلفظ کنند، یعنی به تبعیت اجباری از آموزش اجباری زبانفارسی لغات زبان ترکی را بعلت نداشتن مدرسه بزبان مادری، غلط تلفظ کنند، با عدم اطلاع از ایتکه اصلا زبان فارسی صدائی برای حرف (ق) ندارد و بلاجبار آنرا (غ) تلفظ می کنند،
جامعه فارسی با این همه ادعای داشتن تاریخ پر شکوه که گوش فلک را کر کرده اند، چطور شده که ابتدائی ترین لغات شهر نشینی در زبانتان موجود نیست؟ یعنی در عرض ۲۵۰۰ سال تاریخ پرشکوه باستانی وقتش را نداشتید و یا کسی پیدا نشده که برای سکونت و شهر نشینی و ابزار آلات آشپزی و ابزار خوردن لغتی ابداع کند؟ نکند این لغتها را هم در حمله عمر و چنگیز غارت کزدند؟!!!! نه داداش، شما از اول نداشتید. آی بگم پدر این اقتصاد و حمایت قدرتهای جهانی بسوزد که در گذشته همیشه بر اساس سیاست ژئوپولوتیک و بر مبنای این ضرب المثل قدیمی عمل کردند، کسانی که براحتی هویت خود را انکار می کنند، مطمعنا زیر بار هر ذلتی سر تعظیم فرود می آورند، و هویت باختگان آزربایجان بهترین و کاراترین ابزاری بودند در دست قدرت های جهانی و چاکران حلقه بگوش، تا زمینه ائی برای حکومت های فارس سالار فراهم بکنند تا آنها براحتی بتوانند زبان ترکی و ترک بودن و ترکی حرف زدن را مترادف با عقب ماندگی و واپسکرائی و جزو گناهان کبیره جلوه دهند. ضمنا بخاطر قرآنی بودن الفبای عربی و لغات عربی را بنام زبان فارسی مصادره کرده اید و بزور سر نیزه، بعنوان شمشیر زبان ملی به کودکان معصوم غیر فارس و در راس آنها ملت ترک آزربایجان تحمیل و حقنه کرده اید، البته برای اینکه به دوران غارنشینی برنگردید، می توانید لغات ترکی را هم مصادره کرده و بنام زبان فارسی به ثبت برسانید.

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
بدون زبان ترکی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دراینجا کسی نه از نژاد آریایی سخنی گفت و نه از مغول درجه بائین دست. من نه آریایی هستم ونه ترک. شما که از بامداد تا نشست آفتاب در این سایت از همه ایرانیها بدگویی میکند و خود را ترک پاک میپندارید اگر روزی مانند اردوقان قدرت بیابید در همان آذربایجان صدهاهزار انسان مخالف خود را از کار برکنار کرده و به زندان خواهید افکند. از تجاوز به حریم شخصی دیگران دوری نخواهید کرد و خود را بالاتر از کرد، ارمنی و یا ساکنان ایرانی فارسی زبان خواهید پنداشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زنجانی عزیز، از اینکه به شهر زنجان مهاجرت کردید و یا آسیمله شدید، به خودتان مربوط است، ولی طرز فکر خود را نمی توانید به کل آزربایجان و یا زنجان پسط دهید، شما زره ائی از آزربایجان هستید که می توانید کرد، فارس، یا ارمنی باشید، ولی شما نمی توانید هویت خود را به کل آزربایجان تحمیل کنید، به شهر زنجان خیلی خوش آمدید، و از اینکه نام زنجالی را انتخاب کردید، نماینگر علاقه شما به این شهر می باشد، لطف کنید از همسایه انان بپرسید، معنی سازاخ یعنی چه آنها قطعا شما را شبر فهم خواهند کرد، لغتی بنام سازاخ در لغتنامه مغولی موجود نیست، حالا اگر مغولی باشد، بتصور شما من از نژاد پست تری هستم، به نظر شما من برای اصلاح نژادم باید به سازمان ملل مراجعه کنم، و یا شما احتملا راه حل مناسبی برای اصلاح نژاد می شناسید، شاید هم بهتر است برای اصلاح نژاد پاک آریائی باید عازم کوره های آدم سوزی بشوم.

عنوان مقاله: 
بدون زبان ترکی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زنجانی نامی ایرانی و به کسی گفته میشود که از زنجان و آذربایجان میآید. و به هیچوچ نباید ترک باشد. اما سازاخ نامی مغولی است و حتی در خود ترکیه و یا جمهوری آذربایجان من کسی را با نام سازاخ نمیشناسم. اگر زیاد نستالژی مغولی دارید کاری به زبان و فرهنگ ایران نداشته باش و کوشش کن چیزی از ادبیات مغول از تاریخ باشکوهش از فرهنگش بنویس تا ما هم روشن شویم. انتخاب نام من بخود من مربوط میشود و از شما تقاضای مشورت نکرده بودم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زنجانی عزیز٫
۱ - کدام دانشگاه معتبر جهانی به ایرانیان رتبه زبانشاسی داده اند، تا تشخیص دهند که زبان فارسی زیبا در گویش و در شنیدار است؟ و بقیه زبانها؟! ؟!؟
۲ - کدام مرجع علمی ثابت کرده است که زبان ترکی تکامل نایافته، خام و بد گفتار و گوش زننده است؟
توضیح اینکه لازم نیست به دوران قاجار برگردید، همینقدر که به شروع حکومت پهلوی یرگردید، قطعا بدون لغات ترکی غار نشینی در انتظار جامعه فارسی است،
اگر بجای زنجانلی نام فارسچی انتخاب می کردید، بیشتر برازنده شما بود، چون زبان مادری زنجانی ها ترکی است، و هیچ آدم عاقلی به مادرش و زبان او توهین نمی کند، لطفا در انتخاب اسم مستعار دقیق باشید، که این نوشتار شما ماهیت اسم مستعار شما را بیشتر افشا می کند.

عنوان مقاله: 
بدون زبان ترکی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایرانیان زیباشناس هستند و در طول تاریخ توانسته اند زبانی را پرورش دهند که زیبا در گویش ودر شنیدار است. ایرانیان نمیتوانند زبانی دیگر که تکامل نایافته، خام و بد گفتار و گوش زننده است را جانشین کنند و یا از آن کلماتی را بیشتر از لیاقتش بکار بگیرند.

عنوان مقاله: 
بدون زبان ترکی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همان بهتر که فارسی به عهد قجر و یا همان قاجار برگردد تا اینکه با ترکی معجون شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
https://www.youtube.com/watch?v=eIqDmptJ1Bs
دوستان.... واکنش یک ترک قزوینی نسبت به سخنان نژاد پرستی وزیر آموزش و پرورش....