برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!

فراخوان ملی برای حفظ سرزمین و منافع ایران در دریای مازندران
از نظر حقوق بین المللی تردیدی نیست که 50 درصد از دریای مازندران، چنانکه قراردادهای 1921 و 1940 با شوروی پیشین روشن ساخته اند و با توجه به بقای اعتبار این قراردادها در مورد کشورهای نوبنیاد حاصل از فروپاشی شوروی، بر پایه ی اصل جانشینی کشورها و اعلامیه ی 1921 آلما آتا، متعلق به کشور ایران است ....نجات سهم ایران در دریای مازندران تنها از راه خیزش بی درنگ و گسترده ی ایرانیان در درون و بیرون ایران ممکن است

 

هم میهنان گرامی!

رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی آخرین نفس هایش را می کشد و برای غارت هرچه بیشتر سرزمین مان از هیچ خیانتی فروگذار نیست.

امضای قرارداد ننگین "آکتائو" در 21 مرداد 1397 از سوی حسن روحانی و واگذاری عملی سهم ملت ایران در دریای مازندران (کاسپین) به کشور روسیه و متحدانش، گام دیگری در حراج کردن سرزمین و منافع ملی ایرانیان به دست این رژیم تبهکار است.

از نظر حقوق بین المللی تردیدی نیست که 50 درصد از دریای مازندران، چنانکه قراردادهای 1921 و 1940 با شوروی پیشین روشن ساخته اند و با توجه به بقای اعتبار این قراردادها در مورد کشورهای نوبنیاد حاصل از فروپاشی شوروی، بر پایه ی اصل جانشینی کشورها و اعلامیه ی 1921 آلما آتا، متعلق به کشور ایران است.

اما به دنبال فروپاشی کشور شوروی پیشین، رژیم جمهوری اسلامی به منظور باج دادن به کشور روسیه و جلب پشتیبانی این کشور از بقای این رژیم، داوطلبانه بخشی از دریای مازندران را به همسایگان شمالی تعارف کرد، که تازه ترین مرحله ی این خیانت ضد ملی همانا امضای پیمان ننگین "آکتائو" درباره ی رژیم حقوقی دریای مازندران و پذیرش حق دریای سرزمینی و منطقه ی ماهیگیری برای همسایگان به بهای کاهش سهم ایران و زمینه سازی برای کاهش بیشتر سهم ایران در آینده است.

در صورت تصویب پیمان "آکتائو" در مجلس جمهوری اسلامی، خیانت این رژیم در مورد سهم ایران از دریای مازندران به تحقق کامل خواهد رسید.

نجات سهم ایران در دریای مازندران تنها از راه خیزش بی درنگ و گسترده ی ایرانیان در درون و بیرون ایران ممکن است. تنها یک خیزش اعتراضی بزرگ است که می تواند:

1 ـ مخالفت مردم ایران با میهن فروشی رژیم جمهوری اسلامی در امضای پیمان "آکتائو" را به جهانیان نشان دهد و اثبات کند که این پیمان از سوی رژیمی امضا شده است که نماینده ی ایرانیان نبوده، مشروعیت ملی و حقوقی ندارد.

2 ـ به نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی این پیام را برساند که ملت ایران تصویب این پیمان میهن فروشانه را خیانت به ایران می داند و رأی دهندگان به آن را به عنوان خائنان به میهن و ملت خواهد شناخت.  

امروز برای هر ایرانی، درهر کجای جهان که هست، ضروری است که فریاد اعتراضش را به گوش جهانیان برساند و راوی پیام مردم ایران برای خواست پایان بخشیدن به این نظام فاسد و خونخوار باشد. اگر ما یکصدا شویم و همراه باهم فریادمان را سر بدهیم که این نظام نماینده مردم ایران نیست، صدایمان رساتر بگوش جهانیان خواهد رسید.

هم میهنان!

امروز بایسته است که در موقعیت خطیری که کشورمان قراردارد بعنوان یک حرکت میهنی گرد هم آییم و فریاد حق طلبی خود را به گوش جهانیان برسانیم.

 امروز هدف باید براندازی نظام باشد و بی اعتبار کردن قراردادها و معاملاتی که جمهوری اسلامی در واپسین نفس هایش برای تاراج ایران می بندد.

امروز باید فارغ از هراندیشه سیاسی و گرایش گروهی به جهانیان نشان بدهیم که ملتی یکپارچه هستیم وآنجا که منافع ملی کشورمان در میان است همه با هم یک صدا می شویم و به نبرد با دشمن اهریمنی می رویم.

بیایید به نام ایران و ایرانی کاری کنیم کارستان. در این امر مهم از تمام رسانه های ایرانی خارج از کشور دعوت می کنیم بلندگوی این صدای رسا باشند. از چهره های هنری، فرهنگی و سیاسی دعوت می کنیم به ندای مردم ایران پاسخ دهند و در این شور ملی هم آواز شوند.

 ایران در خطر است. باید آهنگ حرکاتمان را سریع تر و گام هایمان را استوار تر نماییم.

من اگر برخيزم

تو اگر برخيزی

همه برمی خيزند

به امید همبستگی سراسری ملت ایران در دفاع از سرزمین و منافع ملی ایرانیان

25 مرداد 1397 خورشیدی

وحید بدیعی، شعله پاکروان، کاوه جویا، بهزاد صمیمی

امضا کنندگان:

مهدی ذوالفقاری
دکتر امیر هوشمند ممتاز
پرویز ضرغامی
اسماعیل وفا یغمایی
انور میرستاری
دکتر بهرام بهرامیان
ناصر کرمی
جهانشاه رشیدیان
رویا صادقی
دکتر نیره انصاری
دکتر ناهید حسینی
خسرو زارع فرید
ا. افشین جم
محمدرضا اسکندری
طاهره خرمی
محمدتوفیق اسدی
طیبه اضغرزاده
مهین سلطانی
مهدی رضایی تاژیک
ویکتوریا آزاد
حنیف حیدرنژاد
سیمین علیشاهی
دارا صالح زاده
دکتر کریم قصیم
انور میرستاری
فرامرز خدایاری ـ ژورنالیست
بابک الهی
محسن چاوشی
بیژن جرجانی
دكتر سيف اهدائى
اختر قاسمی
حسن رجب نژاد
دکتر جاوید جوان
دکتر تقی آل رضا
عباس خرسندی
میترا فتحیان پور
آویده مطمئن فر
دکتر مونا آفاری
دکتر مصطفی عرب
پری عسگری
دکتر سیاوش عبقری
دکتر شهلا عبقری
علی منجزی
فرزین خوشچین
مراد عزیزی
دکتر حسن کیان زاد
مهین ارجمند
ناصر پل
دکتر محمد رضا آذرپاد
پرویز حدادی زاده
اسفندیار خلف
زمان فیلی
میترا اسکینی

مرجان ایرانی

برای همراهی با این بیانیه، می توانید در این نشانی امضا نمایید:

https://fa.petitions24.com/national-call-to-save-i...

 

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بیانیه کانون حقوقدانان ایران: رژیم حقوقی دریای مازندران و ترکمانچای دوم

http://shahrvand.com/archives/99175

عنوان مقاله: 
برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوشبختانه این بیانیه پرمحتوا و میهندوستانه مورد استقبال عظیم هموطنان داخل و خارج ایران قرار گرفته و تا حالا نزدیک به 4000 نفر آن را امضاء کرده اند. هموطنان گرامی، شماهم این نامه را که درجهت استقلال ایران و مقاومت در برابر فروش سرزمین ماست امضاء کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رسم بر این بود که پس از انتشار کامنت در پای مقاله, رونوشت آن در صفحه شما درج میشد. در یکی دو روز گذشته بعضی از کامنت های من در پای مقاله, در صفحه شما منعکس نشده است. کامنت شماره هشت من در پای این مقاله که قبلا منتشر شده و در صفحه شما با شروع "جناب کاوه جویا, با پوزش از توجه دیر رس به کامنت شما و گرچه آنچه باید گفته شود......" موجود است نیزدر پای مقاله از بین رفته است. نمیدانم این تغییرات تصادفی است و یا اختلالی در درج مطالب صورت گرفته است؟

تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پیروز گرامی،
مطلب نادرستی را از قول محمد سهیمی، نویسنده ی طرفدار رژیم جمهوری اسلامی، نقل کرده اید، که حاکی است پیمان های 1921 و 1940 ایران و شوروی پیشین منابع "کف دریا و زیر زمینی" دریای مازندران را در بر نمی گیرند. پاسخ این ادعای بی پایه این است: حقوق مساوی دو کشور ایران و شوروی در دریای مازندران در پیمان دوستی 1921 منحصر به حقوق ویژه ای نشده، معنای کلی و عمومی دارد و حقوق هریک از دو طرف پیمان بر تمامی موضوع آن را در بر می گیرد. از این رو حقوق مساوی دو طرف بر دریای مازندران ناظر بر حقوق وارد بر بستر، زیر بستر و بالای بستر دریا می شود و نمی توان هیچیک از این اجزا را از آن مستثنی کرد. این مطلب با همین عبارات در نوشتاری زیر عنوان "پیمان "آکتائو" و خیانت به سرزمین و منافع ملی ایران در دریای مازندران" در ایران گلوبال یادآوری و متن مرجع آن در پیمان 1921 نیز درج گردیده است. توضیح

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توافق درباره دریای خزر: اسناد تاریخی و ملی‌گرایی واقعی‌ در برابر ملی‌گرایی قلابی، محمد سهیمی

"بر خلاف تصور و یا ادعای برخی‌ از هموطنان، معاهده‌های ۱۹۲۱ و ۱۹۴۰ نه منابع کف دریا و زیر زمینی‌ دریای خزر را بطور مساوی بین ایران و شوروی تقسیم کرده بود، و نه حتی این موضوع حتی بطور غیر مستقیم ذکر شده بود. از ۱۹۷۰ مرز بین ایران و شوروی در دریای خزر نیز خط فرضی‌ استارا به بندر حسینقلی در مازندران بود که توسط دولت محمد رضا شاه نیز دستکم بطور غیر رسمی‌ به رسمیت شناخته شده بود.........".

https://news.gooya.com/2018/08/post-17696.php

عنوان مقاله: 
دریای خزر
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مردم ایران منظر چی هستید امضای این پتیشن حداقل کاری است که باید سریعا انجام دهید باید تا حالا دها میلیون ایرانی امضا کرده باشد . و حد اکثرش هم اعتراضات و راهپیمایی میلیونی است مردم بلند شید دیگربی تفاوتی و بی عملی بس است دیگه منظر هستید که این رژیم چه بلاهای به سرتان میاورد که نیاورده تا بلند شوید .دارند وطن شما را هم میفروشند. اگر همچنان به سکوت خود ادامه دهید بزودی سه جزیره در خلیج فارس را هم برای بقا خود به اعراب تقسیم خواهند کرد .

عنوان مقاله: 
برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرکت بسیار خوبیست و این توطئه کثیف رژیم اخوندها برای تجزیه دریای مازندران را باید با اتحاد و تظاهرات سرتاسری درهم شکست. شخصی به اسم فیسبوکی اسد صدیق اینجا کامنتی گذاشته پر از بی ادبی که شخصیتش را عیان میکند و به میهن پرستان ایران توهین کرده. این پانترک که معبودش اخوند کثیف ملا حسنی میباشد بداند که ملت ایران دشمنان ایران عزیز ما را از اخوند تا نوکران رنگارنگ اخوندها بزودی به سطل زباله خواهد فرستاد.

عنوان مقاله: 
برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آفرین بهرکس که این نامه را امضا کند. دفاع از سرزمین در مقابل اراذل و اوباش ایران ستیز جمهوری اسلامی وظیفه واجب هر ایرانیست. این چندتاپانترک پیرو ملاحسنی کثیف و نادر قاضیپور دزدهم که از قرارداد واگذاری دریای مازندران طرفداری میکنند معلومه عصای دست رژیم و دشمن ملت ایران هستند. رژیمی هراسم عجیب غریب مغولی و تاتاری هم روخودش بگذارد از جهتگیری هاش معلومه سرش در کدام آخور است.

عنوان مقاله: 
برای نجات سهم ایران از دریای مازندران به پا خیزیم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ترک ها هر چه که باعث تضعیف و پایمال شدن حق ایران باشد از آن استقبال میکنند. ملت ایران دنبال حقوق خود خواهند رفت و در فرصت مناسب تکلیفمان را با وطن فروشان روشن خواهیم کرد.چقدر موضع برادران کمونیست و پان ترک با موضع گیریهای رژیم اسلامی هماهنگ است.
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
افرادی که این اطلاعیه را امصا کرده اند مشکل مخرب توهم را در جامعه ایرانی صدچندان می کنند. ایران تا بعد از فروپاشی شوروی جرات نداشت بیش از 20 کلومتر از سواحل خود دور شود چراکه بر اساس همان قراردادهائی که در بیانیه قید شده روسها شکارشان می کردند. زمان رصا شاه مردم تحت تاثیر توهمات ناشی از تبلیغات رژیم پهلوی مطمئن بودند که راه آهن و پلها همه توسط متخصصین ایرانی شاخته شده است!!!در ایران فکر می کنند حقوق بشر را کوروش به جهانیان ارمغان داشته است!!! در ایران تصورات واهی مخرب و بنیاد کن فراوانند و روشنفکران ایرانی فارس-محور عامل اصلی اوجگیری آن هستند. ظاهرا عصر دیجیتال هم تاثیری بر این رفتار نداشته است. از خیر سر همین باصطلاح روشنفکارن است که ایران در 100 سال اخیر همواره از چاله به چاه افتاده است. باد زدن ناسیونالیسم اولترا افراطی ایرانی عواقب خطرناکی دارد و به فروپاشی ایرانشان خواهد انجامید.