رژیم جمهوری اسلامی سه زندانی سیاسی کرد را اعدام کرد

اعدام این سه زندانی به دست رژیم جمهوری اسلامی، با وجود موج اعتراضات و درخواست های توقف حکم اعدام آنان در درون و بیرون ایران از سوی کنشگران اجتماعی و سازمان های جهانی حقوق بشری، انجام شد

 سه زندانی سیاسی کرد، رامین حسین پناهی، زانیار مرادی و لقمان مرادی، پگاه امروز، 17 شهریور 1397، در زندان رجایی شهر کرج، اعدام شدند.

اعدام این سه زندانی به دست رژیم جمهوری اسلامی، با وجود موج اعتراضات و درخواست های توقف حکم اعدام آنان در درون و بیرون ایران از سوی کنشگران اجتماعی و سازمان های جهانی حقوق بشری، انجام شد.

به گفته ی امجد حسین پناهی، برادر رامین حسین پناهی، پیکر این جانباخته بدون آگاهی خانواده اش به دست عوامل اطلاعاتی رژیم، در جایی نامعلوم، به خاک سپرده شده است.

رامین حسین پناهی، امروز در حالی اعدام شد که دست او به خاطر شکنجه های بازجویان وزارت اطلاعات رژیم شکسته و خود وی از چند روز پیش در اعتصاب خوراک بود.

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران و آگنس کالامارد، گزارشگر ویژه اعدام‌های غیرقانونی سازمان ملل، در روز جمعه ۱۶ شهریور از رژیم جمهوری اسلامی خواسته بودند اجرای حکم اعدام این سه زندانی سیاسی را متوقف کند.

این دو گزارشگر ویژه ی سازمان ملل همچنین اعلام داشته بودند که حقوق اعدام شدگان پیش و پس از محاکمه نقض شده، مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته‌ و از آیین دادرسی عادلانه و دسترسی به وکیل محروم بوده‌اند وحکم های اعدام آنها در دادگاهی عادلانه صادر نشده است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: